پنج شنبه 6 تیر 1398
ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه؛ فرصت یا تهدید؟

ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه؛ فرصت یا تهدید؟

اقتصاد دیجیتال، تجارت الکترونیک، استارتاپ؛ این‌ها واژه‌ها و لغات آشنایی است که این روزها به کرات در رسانه‌های مختلف به چشم و گوش ما می‌رسد. این‌ها همه مفاهیمی هستند که با گسترش و فراگیر شدن فناوری اطلاعات رو به تکامل هستند و هر روزه مفاهیم و تکنولوژی‌های جدید تری را به بازار عرضه می‌کنند.

گسترش ضریب نفوذ اینترنت و گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره عموم افراد به خصوص در کلان‌شهرها باعث شده تا عرضه کالاها و خدمات در قالب کسب و کارهای الکترونیکی و استارتاپ‌های متنوع و متعدد با اقبال عمومی مواجه شود و با وجود مشکلاتی از قبیل مشغله‌های روزمره، کمبود وقت و ترافیک، مردم بخش قابل توجهی از نیازمندی‌های خود را از این طریق مرتفع نمایند.

ایزی بیمه

در میان کسب و کارها و خدمات، حوزه بیمه و بیمه‌گری به عنوان یکی از سه ضلع مثلث بورس، بانک، بیمه از جمله حوزه‌های پرمخاطب، پرکاربرد و جذاب چه برای عرضه کنندگان خدمات بیمه و چه برای مشتریان این خدمت می‌باشد. با توجه به گستره و تنوع خدمات بیمه‌ای این نیاز روز به روز ملموس‌تر می‌شود و افراد بیشتری در جستجوی یافتن راهکار مناسب جهت پوشش نیازهای بیمه‌ای خود هستند.

در طی سال‌های اخیر استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه از نظر تعداد، رشد چشم‌گیری داشته‌اند و هر روزه شاهد نمایش نام‌های جدیدی بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر و فضای تبلیغات دیجیتال هستیم که یکی از همین استارتاپ‌ها را معرفی می‌کنند. دریافت خدمات سریع و با کیفیت در این فضا در وهله اول موجب افزایش رضایتمندی مشتریان بیمه و در ادامه موجب توسعه بازار و افزایش درآمدزایی این کسب و کارهای الکترونیکی شده است که یک رابطه برد – برد برای طرفین در پی خواهد داشت.

اما در این میان اکثر شبکه فروش بیمه به دلیل رویکردهای سنتی موجود، بخشی از شبکه فروش و مشتریان خود را به استارتاپ‌های فروش بیمه واگذار کرده‌اند و ای واقعیت روز به روز برای آنها نمود بیشتری می‌یابد که چنانچه با تحولات تکنولوژیک و دیجیتال همسو نشوند و کسب و کار خود را الکترونیکی نکنند، خطرات و ریسک‌های غیرقابل جبرانی جدای از این موضوع، مدیریت مؤثر ارتباط با مشتریان و ارتقاء سطح رضایتمندی آنها در کنار کنترل مطلوب عملکرد شبکه فروش مستلزم افزایش سرعت، دقت و کیفیت فرایندهای کاری است که این مهم نیز تا حد زیادی وابسته به مکانیزاسیون فرایندها و استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است.

ناگفته نماند که برخی از نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه با راه‌اندازی وب سایت و معرفی محصولات و خدمات خود، قدم در این مسیر گذاشته‌اند و این امیدوار کننده است اما قطعاً وجود یک وب سایت پاسخگوی همه نیازها نیست.

حال سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که راهکار شبکه فروش و نمایندگان و کارگزاران بیمه برای مهاجرت از ساختار سنتی به ساختار مدرن و مکانیزه و تبدیل این تهدید به فرصت چیست؟!

شرکت معماران عصر دانش با استفاده از تجربه کارشناسان صنعت بیمه و تحلیل نیازمندیهای فعالان صنعت بیمه و با اتکا به توان تیم فنی خود اقدام به طراحی و اجراء سامانه جامع مدیریت عملکرد داخلی نمایندگان و ایجاد بستر فروش الکترونیکی بیمه مختص نمایندگان صنعت بیمه نموده است .

ایزی بیمه بیک سامانه یکپارچه تحت وب است که ضمن ایجاد بستر ارائه خدمات بیمه الکترونیکی به دفاتر نمایندگی بیمه، مکانیزاسیون فعالیت های داخلی و شبکه فروش آنها را در یک فضای ساده و کاربرپسند فراهم می کند. این سیستم مبتنی بر تکنولوژی رایانش ابری بوده و بدون اینکه دفاتر بیمه را با دردسرهای ناشی از نگهداری و توسعه مواجه نماید، امکانات مورد نیاز آنها را در یک فضای امن و مطمئن و بدون محدودیت زمانی و مکانی به آنها ارائه می‌کند.

ایزی بیمه

در ادامه به معرفی برخی اهداف و قابلیت‌های می‌پردازیم:

• ارائه بستر مناسب، امن و سریع به منظور مدیریت عملکرد و مکانیزه نمودن فعالیتهای بیمه‌ای نمایندگی/کارگزاری اعم از فعالیتهای بیمه‌گری، مالی و بازاریابی

• ارائه میز کار هوشمند جهت مدیریت عملکرد کاربران نمایندگی/کارگزاری در بستر اینترنت

• تعریف ساختار سازمانی و شبکه فروش و ایجاد بستر یکپارچه جهت نظارت بر کلیه کاربران

• ارائه بستر خدمات یکپارچه بیمه ای آنلاین به مشتریان نمایندگی/کارگزاری

• مکانیزه نمودن ثبت درخواست و صدور بیمه نامه شبکه فروش و ثبت کلیه مستندات و تاریخچه در خواست‌ها

• ایجاد بستر تعامل و ارتباط با مشتریان به صورت آنلاین و در لحظه و ثبت برخط درخواست‌ها و سفارشات

• تجهیز نمایندگان و کارگزاران بیمه به بیمه الکترونیک و امکان ارائه خدمات آنلاین

• نظارت سیستمی و ارزیابی عملکرد شبکه فروش و بازاریابان

• ارائه گزارشات مدیریتی جهت ارزیابی و نظارت


بیشتر بخوانید ...
90 روز با صندلی‌های داغ در پایتخت
ادامه مطلب chevron_left
حمایت از توسعه استارتاپ‌های صنعت ورزش
ادامه مطلب chevron_left
اراذل و اوباش سابقه‌دار دستگیر شدند
ادامه مطلب chevron_left
زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸/گرفتن ورودی ۵ هزار تومانی برای ورود به سریال نون خ/ نام محله "چاله میدان" از کجا می‌آید؟
ادامه مطلب chevron_left
اعلام برنامه‌های بنیاد شهید در هفته «حقوق بشر آمریکایی»
ادامه مطلب chevron_left
عضویت ۱۷ هزار نفر در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای/ تلاش برای کیفی سازی خدمات
ادامه مطلب chevron_left
افتتاح پلازای میدان هفت‌تیر تا پایان هفته
ادامه مطلب chevron_left
دغدغه مسکن سربازان را رفع می‌کنیم
ادامه مطلب chevron_left
ایده‌آلِ ساعت کاریِ هفتگی برای سلامت روان
ادامه مطلب chevron_left
«لایت‌یر» خودروی برقی خورشیدی با برد 725 کیلومتر تولید کرد
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi