جمعه 26 مهر 1398
ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه؛ فرصت یا تهدید؟

ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه؛ فرصت یا تهدید؟

اقتصاد دیجیتال، تجارت الکترونیک، استارتاپ؛ این‌ها واژه‌ها و لغات آشنایی است که این روزها به کرات در رسانه‌های مختلف به چشم و گوش ما می‌رسد. این‌ها همه مفاهیمی هستند که با گسترش و فراگیر شدن فناوری اطلاعات رو به تکامل هستند و هر روزه مفاهیم و تکنولوژی‌های جدید تری را به بازار عرضه می‌کنند.

گسترش ضریب نفوذ اینترنت و گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره عموم افراد به خصوص در کلان‌شهرها باعث شده تا عرضه کالاها و خدمات در قالب کسب و کارهای الکترونیکی و استارتاپ‌های متنوع و متعدد با اقبال عمومی مواجه شود و با وجود مشکلاتی از قبیل مشغله‌های روزمره، کمبود وقت و ترافیک، مردم بخش قابل توجهی از نیازمندی‌های خود را از این طریق مرتفع نمایند.

ایزی بیمه

در میان کسب و کارها و خدمات، حوزه بیمه و بیمه‌گری به عنوان یکی از سه ضلع مثلث بورس، بانک، بیمه از جمله حوزه‌های پرمخاطب، پرکاربرد و جذاب چه برای عرضه کنندگان خدمات بیمه و چه برای مشتریان این خدمت می‌باشد. با توجه به گستره و تنوع خدمات بیمه‌ای این نیاز روز به روز ملموس‌تر می‌شود و افراد بیشتری در جستجوی یافتن راهکار مناسب جهت پوشش نیازهای بیمه‌ای خود هستند.

در طی سال‌های اخیر استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه از نظر تعداد، رشد چشم‌گیری داشته‌اند و هر روزه شاهد نمایش نام‌های جدیدی بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر و فضای تبلیغات دیجیتال هستیم که یکی از همین استارتاپ‌ها را معرفی می‌کنند. دریافت خدمات سریع و با کیفیت در این فضا در وهله اول موجب افزایش رضایتمندی مشتریان بیمه و در ادامه موجب توسعه بازار و افزایش درآمدزایی این کسب و کارهای الکترونیکی شده است که یک رابطه برد – برد برای طرفین در پی خواهد داشت.

اما در این میان اکثر شبکه فروش بیمه به دلیل رویکردهای سنتی موجود، بخشی از شبکه فروش و مشتریان خود را به استارتاپ‌های فروش بیمه واگذار کرده‌اند و ای واقعیت روز به روز برای آنها نمود بیشتری می‌یابد که چنانچه با تحولات تکنولوژیک و دیجیتال همسو نشوند و کسب و کار خود را الکترونیکی نکنند، خطرات و ریسک‌های غیرقابل جبرانی جدای از این موضوع، مدیریت مؤثر ارتباط با مشتریان و ارتقاء سطح رضایتمندی آنها در کنار کنترل مطلوب عملکرد شبکه فروش مستلزم افزایش سرعت، دقت و کیفیت فرایندهای کاری است که این مهم نیز تا حد زیادی وابسته به مکانیزاسیون فرایندها و استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است.

ناگفته نماند که برخی از نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه با راه‌اندازی وب سایت و معرفی محصولات و خدمات خود، قدم در این مسیر گذاشته‌اند و این امیدوار کننده است اما قطعاً وجود یک وب سایت پاسخگوی همه نیازها نیست.

حال سوالی که به ذهن متبادر می‌شود این است که راهکار شبکه فروش و نمایندگان و کارگزاران بیمه برای مهاجرت از ساختار سنتی به ساختار مدرن و مکانیزه و تبدیل این تهدید به فرصت چیست؟!

شرکت معماران عصر دانش با استفاده از تجربه کارشناسان صنعت بیمه و تحلیل نیازمندیهای فعالان صنعت بیمه و با اتکا به توان تیم فنی خود اقدام به طراحی و اجراء سامانه جامع مدیریت عملکرد داخلی نمایندگان و ایجاد بستر فروش الکترونیکی بیمه مختص نمایندگان صنعت بیمه نموده است .

ایزی بیمه بیک سامانه یکپارچه تحت وب است که ضمن ایجاد بستر ارائه خدمات بیمه الکترونیکی به دفاتر نمایندگی بیمه، مکانیزاسیون فعالیت های داخلی و شبکه فروش آنها را در یک فضای ساده و کاربرپسند فراهم می کند. این سیستم مبتنی بر تکنولوژی رایانش ابری بوده و بدون اینکه دفاتر بیمه را با دردسرهای ناشی از نگهداری و توسعه مواجه نماید، امکانات مورد نیاز آنها را در یک فضای امن و مطمئن و بدون محدودیت زمانی و مکانی به آنها ارائه می‌کند.

ایزی بیمه

در ادامه به معرفی برخی اهداف و قابلیت‌های می‌پردازیم:

• ارائه بستر مناسب، امن و سریع به منظور مدیریت عملکرد و مکانیزه نمودن فعالیتهای بیمه‌ای نمایندگی/کارگزاری اعم از فعالیتهای بیمه‌گری، مالی و بازاریابی

• ارائه میز کار هوشمند جهت مدیریت عملکرد کاربران نمایندگی/کارگزاری در بستر اینترنت

• تعریف ساختار سازمانی و شبکه فروش و ایجاد بستر یکپارچه جهت نظارت بر کلیه کاربران

• ارائه بستر خدمات یکپارچه بیمه ای آنلاین به مشتریان نمایندگی/کارگزاری

• مکانیزه نمودن ثبت درخواست و صدور بیمه نامه شبکه فروش و ثبت کلیه مستندات و تاریخچه در خواست‌ها

• ایجاد بستر تعامل و ارتباط با مشتریان به صورت آنلاین و در لحظه و ثبت برخط درخواست‌ها و سفارشات

• تجهیز نمایندگان و کارگزاران بیمه به بیمه الکترونیک و امکان ارائه خدمات آنلاین

• نظارت سیستمی و ارزیابی عملکرد شبکه فروش و بازاریابان

• ارائه گزارشات مدیریتی جهت ارزیابی و نظارت


بیشتر بخوانید ...
ویژگی‌های گاوی که عربستان برای پوتین سربرید
ادامه مطلب chevron_left
صحبت‌های برگزیده جایزه معمار ۹۸ درباره پروژه «خانه آیینه ورزان»/ گلایه‌های سپیده خداوردی از فیلمنامه‌های ناقص/ معرفی مجریان برتر تابستان تلویزیون/ صحبت‌های وزیر ارشاد درباره حواشی پوشش بازیگران در اکران‌های خصوصی
ادامه مطلب chevron_left
تاکنون ۳۶۰ هزار نفر از مرز‌های ۴ گانه برای شرکت در مراسم اربعین عبور کردند/آخرین آمار ثبت نامی‌ها در سامانه سماح تا ۲۱ مهر
ادامه مطلب chevron_left
پیش‌بینی ورود 8 میلیون زائر به مشهد در دهه پایانی صفر
ادامه مطلب chevron_left
اعمال آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان از ابتدای مهرماه سال 98
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
یک کشته و ۴ مصدوم در تصادف نیسان و رونیز
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
غفوری: هدفم بازی در تیم ملی است نه دعوت شدن!
ادامه مطلب chevron_left
ایران باید به سفال‌های زرین‌فام خود افتخار کند/ تعامل هنرمندان سبب ارتقای روابط ایران و ژاپن می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi