یکشنبه 24 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7624951/نتانیاهو-مدعی-وجود-تاسیاست-هسته-ای-در-استان-فارس-شد
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار بین‌المللnavigate_beforeمهر نیوزnavigate_beforeنتانیاهو مدعی وجود تاسیاست هسته‎‌ای در ا...
نتانیاهو مدعی وجود تاسیاست هسته‎‌ای در استان فارس شد

نتانیاهو مدعی وجود تاسیاست هسته‎‌ای در استان فارس شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین ادعاهای بی اساس خود مدعی وجود یک پایگاه هسته‌ای جدید در ایران شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان یک نشست خبری مدعی شد که تل آویو از وجود یک تاسیسات هسته‌ای به ادعای او «پنهان» در شهر آباده استان فارس با خبر است.خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان یک نشست خبری مدعی شد که تل آویو از وجود یک تاسیسات هسته‌ای به ادعای او «پنهان» در شهر آباده استان فارس با خبر است.

نتانیاهو که پیشتر نیز مدعی وجود تاسیاست هسته‌ای در یک کارگاه قالی شویی در جنوب تهران شده بود، این بار نیز بدون این که مدارک تائید شده‌ای ارائه دهد، تنها با نشان دادن چند تصاویر هوایی تائید نشده، مدعی شد که دیگر مدارک و مستندات این تاسیاست از بین رفته است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در آستانه برگزاری انتخابات زودهنگام در مناطق اشغالی قرار دارد و به گفته بسیاری از کارشناسان دارای موقعیت متزلزلی در انتخابات پیش رو است، با هدف جلب حمایت صهیونیست‌های افراطی و بنیادگرا در این نشست خبری که به زبان عبری برگزار شد، ادعا کرد که دستگاه اطلاعاتی تحت امر او از همه فعالیت‌های به ادعای او «مخفی» ایران با خبر است.

نخست وزیر جنجالی رژیم صهیونیستی در ادامه این نشست همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا با همراهی کردن با تحریم‌های ترامپ، فشار بیشتری به ایران وارد کنند.

ادعاهای نتانیاهو در مورد تاسیاست هسته‌ای جدید در استان فارس در حالی است که او یک سال پیشتر نیز ادعای وجود تاسیاست هسته‌ای را در جنوب تهران با انتشار چند عکس مطرح کرده بود، اما سازمان بین‌المللی انرژی اتمی با رد این ادعاها، اعلام کرد که این سازمان در بازرسی‌های خود در ایران تحت تاثیر فضای سیاسی قرار نخواهد گرفت.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد ادعاهای جدید نتانیاهو واکنشی به سفر اخیر مدیرکل موقت آژانس به ایران باشد. سفری که براساس اظهارات مدیرکل موقت آژانس با موفقیت انجام شد و نشان دهنده تداوم همکاری‌ها با ایران است.

کمتر از چند ساعت پیش از طرح ادعاهای نتانیاهو علیه ایران، «کورنل فروتا»، مدیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تقدیر از مقامات ایرانی در جریان دیدار اخیر خود از تهران، اعلام کرده بود که آژانس در حال حاضر «مستحکم‌ترین ساز و کار راستی‌آزمایی» را در ایران دارد.

ادعاهااستان فارسانرژی اتمیایرانپیشتر نیزنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
حضور هیأت‌های غربی در لبنان برای بزرگداشت کشتار صبرا و شتیلا
ادامه مطلب chevron_left
مقام قزاق: چین دنبال تحمیل ایدئولوژی و سیاست خود به قزاقستان نیست
ادامه مطلب chevron_left
بیک‌زاده:دربی چرا یکشنبه است؟/استقلال ببرد شرایط عوض می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
وزیر انرژی عربستان توقف پنجاه درصدی تولید نفت را تایید کرد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
گفت‌وگوی ترامپ با نتانیاهو درباره یک پیمان دفاعی مشترک
ادامه مطلب chevron_left
فعال شدن پیمان نظامی منطقه‌ای آمریکا علیه ونزوئلا/کاراکاس: برای دفاع از خود آماده‎ایم
ادامه مطلب chevron_left
سرخط خبر‌های مهم جهان
ادامه مطلب chevron_left
عطوان: موشک‌های مقاومت فلسطین نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی را مشخص می‌کند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi