یکشنبه 24 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7530892/بزرگ-ترین-معدن-سنگ-آهن-هرمزگان-به-بهره-برداری-رسید
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار استان هاnavigate_beforeمهر نیوزnavigate_beforeبزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره‌ ...
بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره‌ برداری رسید

بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره‌ برداری رسید

بندرعباس - بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار هرمزگان در شمال بندرعباس به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرندی یکشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: معدن سنگ آهن رضوان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن استان بشمار می رود.خبرنگار مهر، سعید زرندی یکشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: معدن سنگ آهن رضوان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن استان بشمار می رود.

زرندی خاطرنشان کرد: میزان ذخیره این معدن با عملیات پی جویی از ۲.۵ میلیون تن به ۲۰ میلیون تن افزایش پیدا کرد که با افزایش پیش آمده، به عنوان  بزرگترین معدن سنگ آهن استان هرمزگان شناخته شد.

وی اظهارداشت: از دیگر اقدامات مهم انجام شده در معدن رضوان که توسط شرکت پدیده کاوش ایرانیان صورت گرفته احداث جاده اصلی دسترسی به معدن به طول ۸ کیلومتر را می توان برشمرد.

به گفته وی، انجام عملیات اکتشافی جامع معدن جهت تعیین ذخیره و شناسایی مشخصات کیفی سنگ آهن به میزان۸هزار متر حفاری صورت گرفته و از طرفی جاده های داخلی معدن جهت دسترسی به ذخایر و پیت معدن احداث شده است.

زرندی عنوان کرد: انجام عملیات باطله برداری جهت باز نمودن معدن به میزان ۵ میلیون تن از دیگر اقدامات این شرکت است که انجام عملیات استخراج سنگ آهن  حین باطله برداری به میزان ۲ میلیون تن صورت گرفته است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در معدن رضوان بالغ بر ۸۱۰ میلیارد ریال است که اشتغالزایی مستقیم ۳۹ نفر را به همراه دارد. این معدن با استخراج سنگ آهن و در راستای جلوگیری از خام فروشی طی عملیاتی نسبت به فرآوری آن اقدام می کند.

معاون وزیر صمت ابرازداشت: در راستای تکمیل زنجیره فولاد و رسیدن به ۱۰ میلیون تن فولاد استان، شرکت پدیده کاوش ایرانیان اقدام به احداث کارخانه کنسانتره آهن در جوار معدن سنگ آهن رضوان نمود .

وی گفت: هم اکنون سنگ آهن پرعیار به میزان ۲۷۰ هزار تن  و سنگ آهن عیار متوسط به میزان ۶۵۰ هزار تن جهت خوراک کارخانه کنسانتره آهن شرکت پدیده کاوش ایرانیان تهیه شده است.

آهناحداثاستاندارایرانیانباطله بردارینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
۱۰ اثر ثبت شده آثار ناملموس کاشان به ایام محرم و صفر اختصاص دارد
ادامه مطلب chevron_left
۱۳۰ نشست بصیرتی طی هفته دفاع مقدس در گرگان برگزار می شود
ادامه مطلب chevron_left
کسب ۲۲۲ رتبه زیر هزار در کنکور سراسری توسط داوطلبان استان بوشهر
ادامه مطلب chevron_left
مبانی دینی مهمترین ظرفیت فرهنگی کشور است
ادامه مطلب chevron_left
ارتقاء ۹۸ درصدی پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در خراسان شمالی
ادامه مطلب chevron_left
افزایش کلاهبرداری‌های مالی مجازی در ایلام
ادامه مطلب chevron_left
برخورد پژو ۴۰۵ با عابر پیاده در یاسوج جان دختر ۵ساله را گرفت
ادامه مطلب chevron_left
وقوع ۴ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی طی یک روز در همدان
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi