شنبه 2 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7371256/انتقاد-دبیرکل-جامعه-اسلامی-کارگران-از-عدم-نظارت-بر-کالاهای-اساسی
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبرگزاری فارسnavigate_beforeانتقاد دبیرکل جامعه اسلامی کارگران از عد...

انتقاد دبیرکل جامعه اسلامی کارگران از عدم نظارت بر کالاهای اساسی

انتقاد دبیرکل جامعه اسلامی کارگران از عدم نظارت بر کالاهای اساسی

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران گفت: هیچ نظارتی از سوی دستگاه‌ها بر روی کالاهای اساسی نیست و به جای اینکه دستگاه‌ها قیمتگذاری کنند، خرده فروشی‌ها قیمت آنان را تعیین می‌کنند.

احمد کرمی دبیرکل جامعه اسلامی کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با انتقاد از چند نرخی بودن برخی کالاهای اساسی در خرده‌ فروشی‌ها اظهار داشت: متأسفانه هیچ نظارتی از سوی دستگاه‌ها بر روی کالاهای اساسی نیست و کالاهای اساسی به جای اینکه از سوی وزارت صنعت و معدن و یا سازمان تعزیرات حکومتی تعیین شود در خرده‌فروشی‌ها از سوی سوپرمارکت‌ها نرخ‌گذاری می‌شود.

وی افزود: سوپرمارکت‌ها به دلیل عدم وجود نظارت کافی سلیقه‌ای بر روی کالاهای اساسی نرخ تعیین می‌کنند به گونه‌ای که صبح، ظهر، بعدازظهر و شب قیمت‌ کالاها با هم متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

اعلام آمادگی جامعه اسلامی کارگران برای ارائه برنامه‌‌ به دولت

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران تأکید کرد: البته اینکه سازمان تعزیرات حکومتی هم بخواهد نظارت کنند نیز مشکل حل نمی‌شود بلکه باید نظارت را به خود مردم بسپاریم یعنی سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت صنعت و دیگر دستگاه‌ها قیمت اجناس را در یک پایگاه اینترنتی اطلاع‌رسانی کنند و مردم دقیقاً بدانند که قیمت اجناس چگونه است و بعد با آگاهی کامل خرید کنند و بدانند که خرده‌فروشی‌ها قیمت‌ها را چگونه تعیین می‌کنند. در نظارت مردم بزرگترین ابزار عدم مراجعه مجدد به آن خرده‌فروش خواهد بود.

کرمی به چند نرخی بودن قیمت خودرو نیز اشاره و ضمن انتقاد از این موضوع گفت: با توپ به زمین همدیگر انداختند مشکل خودرو حل نخواهد شد. مسئولان از کل‌گویی دست بردارند و جزئیات را برای مردم بازگویی کنند.

وی خاطرنشان کرد: کلی‌گویی‌ها باعث می‌شود ابهامات بیشتری برای مردم به وجود بیاید که پیامدهای آن بسیار تأسف‌بار خواهد بود.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

۱۳۹۸جامعه اسلامی کارگران گفتجای اینکهچند نرخی بودنخردهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi