یکشنبه 27 مرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7333516/کتاب-انسان-و-خدای-محجوب-نقد-و-بررسی-می-شود
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeمهر نیوزnavigate_beforeکتاب «انسان و خدای محجوب» نقد و بررسی می...
کتاب «انسان و خدای محجوب» نقد و بررسی می شود

کتاب «انسان و خدای محجوب» نقد و بررسی می شود

کتاب «انسان و خدای محجوب» نوشته ابراهیم آزادگان و یاسر خوش‌نویس عصر امروز در خانه اندیشمندان علوم انسانی نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست نقد و بررسی کتاب «انسان و خدای محجوب» نوشته ابراهیم آزادگان عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و یاسر خوش‌نویس عصر امروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.خبرنگار مهر، نشست نقد و بررسی کتاب «انسان و خدای محجوب» نوشته ابراهیم آزادگان عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و یاسر خوش‌نویس عصر امروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.


ابراهیم آزادگان مدیر گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی‌شریف، رسول رسولی‌پور عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی، مهدی اخوان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مالک شجاعی‌جشوقانی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطاعات فرهنگی در این نشست حضور دارند و سخنرانی می‌کنند.

نشست نقد و بررسی کتاب «انسان و خدای محجوب» نوشته ابراهیم آزادگان و یاسر خوش‌نویس عصر امروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه از ساعت ۱۷ در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان نجات‌الهی، نبش خیابان ورشو برپا می‌شود.

معرفی اجمالی کتاب:

در طول تاریخ، برای بسیاری از افراد این پرسش وجود داشته که چرا خداوندِ دانایِ مطلق اجازه داده در سرگشتگی دربارۀ وجود و صفاتش به سر بریم درحالی که می داند شناخت او موجب بهروزی ما می شود. این پرسش ها و تردیدهایی که به دنبال داشته است، بعضی چون نیچه را به این باور رسانده که یا چنین خدایی به رستگاری انسان ها اهمیتی نمی دهد و یا اینکه خدای مهربانی نیست زیرا انسان های بیچاره را که در پی حقیقت در رنج‌اند، بی پاسخ رها کرده است.

در مقابل، متالّهان چنین پند می دهند که «پروردگار یقیناً به ما وعدۀ ظهور داده است اما باید …» و جای خالی را با دیدگاه های مختلفی پر می کنند؛ مثلاً باید صبر داشته باشیم یا باید کردارهای مشکل آفرین را تغییر دهیم یا باید ایمان داشته باشیم. اینکه آیا این نظریات برای پاسخ به آن چالش کفایت می کنند، پرسشی است که نویسنده می کوشد به آن پاسخ دهد و درنهایت از این نظریه دفاع می کند که شاید جهانِ بدون پاسخِ روشن به این پرسش ها جهانی با ارزش تر باشد.

آزادگاناندیشمندانبررسی کتابپرسشخانه اندیشمندان علوم انسانینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi