شنبه 2 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7200446/مدهای-جدیدی-که-به-ضرر-سلامت-شماست-
home navigate_beforeبهداشت و سلامتnavigate_beforeتازه‌های سلامتnavigate_beforeنمناکnavigate_beforeمدهای جدیدی که به ضرر سلامت شماست !

مدهای جدیدی که به ضرر سلامت شماست !

مدهای جدیدی که به ضرر سلامت شماست !

امروزه اغلب افراد هر چیزی که سالم به نظر می رسد را انجام می دهند اما این کار صحیح نیست، عادت هایی وجود دارد برای سلامتی مضر می باشد.

گاهی اوقات با دنبال کردن روندهای جدید سلامتی در واقع میتوانید به خودتان ضرر برسانید. همه این ها، به خاطر فروشندگانی است که با روندهای هدفگیری شده بر روی جوانانی که دارای بدن های سالم و قوی هستند، فشار وارد میکنند اما کسانی که برخی بیماری های مزمن و یا سایر بیماری ها را دارند، باید در مورد روند سلامتی که دنبال می کنند، بسیار مراقب باشند.گاهی اوقات با دنبال کردن روندهای جدید سلامتی در واقع میتوانید به خودتان ضرر برسانید. همه این ها، به خاطر فروشندگانی است که با روندهای هدفگیری شده بر روی جوانانی که دارای بدن های سالم و قوی هستند، فشار وارد میکنند اما کسانی که برخی بیماری های مزمن و یا سایر بیماری ها را دارند، باید در مورد روند سلامتی که دنبال می کنند، بسیار مراقب باشند.

ما در بخش بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم نتیجه برخی از بررسی ها را با شما به اشتراک بگذاریم، اما به یاد داشته باشید هر چیزی که سالم به نظر برسد برای همه کس مفید نیست و جوابگو نخواهد بود.

عادات جدید که به ضرر سلامت شماست

وقتی می گوییم عادات مد شده ی جدید به این دلیل است که این موارد گفته شده را شما حتما در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی مدام می بینید و برای حل مشکل و رفع آنها از طرف افراد مختلف پیشنهاد می شود ؛ یکی برای ترک سیگار نوع الکتریکی آن را پیشنهاد می کند و دیگری خمیر دندان ذغالی را بهترین راه برای داشتن دندان های سفید هالیوودی ؛ کم نیستند افراد هم که بدون لحاظ کردن تفاوت توانایی های جسمی افراد یعنی همان کاربران برای خوش فرم شدن بخش های از بدن حرکات کگل را توصیه می کنند پس متوجه شدیم که اینها به نوعی مد هستند.

عادات بد روزانه

عادات جدیدی که برای سلامتی مضر است1. مضرات انجام تمرینات شدید با فاصله زمانی:

افرادی که رویای داشتن یک بدن عالی را دارند فکر میکنند که این ورزش ها معجزه میکنند، اما طبق بررسی های انجام شده توسط دانشگاه راتگرز کسانی که این تمارین را سریع تر انجام میدهند، بیشتر مستعد مجروح شدن و رنج بردن از التهاب زانو و شانه ها هستند.این کار را میتوان تنها به عنوان یک نوع تمرین انجام داد ، شما باید سطح خاصی از آمادگی بدنی را داشته باشید،اما اگر شما یک مبتدی هستید و تصمیم دارید که سریع وزن خود را کاهش دهید، این قطعا یک گزینه مناسب برای شما نخواهد بود.همیشه به یاد داشته باشید که که قبل از شروع تمرین و ورزش های شدید بدنتان را آماده و گرم کنید.

2. IQOD یا سیگارهای الکترونیک مضر برای سلامتی:

سیگارهای الکترونیک با کاست های متغیر درحال محبوب تر شدن هستند(IQOD) اعتقاد بر این است که سیگار های الکترونیک از سیگار های معمولی کم خطر تر باشند، اما به خاطر گرمایی که سیگار های الکترونیکی، مخلوط گاز و هوای نیکوتینی تولید میکنند، شامل تنباکو و دیگر مواد شیمیایی هستند .بر اساس نتایج برخی مطالعات بر روی نایژه برون پوش در افرادی که از سیگار IQOS استفاده میکنند ، سیگار الکترونیک می تواند منجر به التهاب، استرس اکسیداتیو و سایر عواقب بد برای ریه ها و راه های هوایی شود و چنانچه بارها و بارها بخش سلامت نمناک اشاره کرده است در بلندمدت، می تواند منجر به بیماری مزمن انسدادی ریه و سرطان شود.

3. عوارض استفاده از خمیر دندان ذغالی:

اخیرا استفاده از ذغال نه تنها برای پاکسازی معده، بلکه برای مصرف در لوازم آرایشی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اگر میخواهید از خمیر دندانی که حاوی ذغال است استفاده کنید، باید به یاد داشته باشید که ذغال ماده ای ساینده میباشد و با تمیز کردن سطح خارجی دندانتان تا حدی مینای دندان هایتان را میساید، که متأسفانه ترمیم پذیر نمیباشد. این امر سبب تیره شدن و حساس شدن دندان هایتان میشود ،علاوه بر این تکه ی کوچکی از ذغال میتواند در حفره های دندان و یا قسمت های پر شده گیر کند و موجب آزردگی شود.

دندانپزشکان بر این باورند که برای داشتن لبخندی زیبا تنها باید نزد دندان پزشک بروید و پیش از انتخاب هر نوع خمیر دندانی با آنها مشورت کنید.

آسیب های سلامتی

استفاده از خمیر دندان زغالی می تواند به سلامتی آسیب برساند4. شستشوی واژن از عادات مضر برای سلامتی:

این روش شستشو میتواند موجب تغییرات میکروفلورا در ارگان های تناسلی داخلی،سوزش،خارش و عفونت واژن شود و گاهی این نوع شستشو میتواند خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش دهد. بنابراین، اگر هر گونه ناراحتی در اندام های تناسلی اتان احساس کردید ،خودتان دست به انجام کاری نزنید و به پیام های تبلیغاتی توجه نکنید و حتما به پزشک مراجعه کنید.

5. تمرینات کگل:

تمرینات کگل نه تنها برای زنان بلکه برای مردان طراحی شده است و اگر به درستی انجام شود، میتواند ماهیچه های کف لگن را قوی تر کند. اما این نوع ورزش دارای تناقضات فراوانی است، به عنوان مثال، اگر فردی درد در لگن یا بی اختیاری ادرار داشته باشد، این تمرین می تواند اوضاع را بدتر کند یا به مثانه و کلیه صدمه بزند.بیش از این، بسیاری از مردم این روش را اشتباه انجام داده اند و یا برای به نتیجه رسیدن سریع تر چندین بار این کار را تکرار کرده اند. اگر مشکل سلامتی دارید و میخواهید توسط ورزش کگل از شرشان خلاص شوید، اول باید با پزشکتان مشورت کنید. پس هرگز و به هیچ وجه بدون مشورت با پزشک این حرکت ورزشی را انجام ندهید.

6. مصرف ویتامین های بدون نسخه از عادات بد برای سلامتی:

پزشکان اغلب به ما یادآور میشوند که استفاده بدون تجویز ویتامین ها میتواند عواقب منفی در پی داشته باشد، به عنوان مثال مصرف زیاد ویتامین C میتواند باعث تشکیل سنگ کلیه شود. اگر فکر میکنید که مواد مغذی کافی دریافت نمیکنید، رژیم غذاییتان را به رژیمی با کیفیت بهتر تغییر دهید و یا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید، تا بتواند برنامه غذایی خوبی برایتان فراهم کند.

مصرف ویتامین

عادات جدید مضر برای سلامتی

 

الکترونیکامروزهبدنتمرینجدیدینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi