یکشنبه 27 مرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7014222/معاون-استاندار-یکهزار-تن-شکر-بین-خانوار-کرمانی-توزیع-می-شود
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار عمومیnavigate_beforeخبرگزاری ایرنا - کرمانnavigate_beforeمعاون استاندار: یکهزار تن شکر بین خانوار...

معاون استاندار: یکهزار تن شکر بین خانوار کرمانی توزیع می شود

معاون استاندار: یکهزار تن شکر بین خانوار کرمانی توزیع می شود

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: یکهزار تن شکر از محل ذخیره استراتژیک آماده توزیع در این استان شده که طی هفته جاری بین خانوارها توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی دهقان روز چهارشنبه در نهمین نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمان افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال و جنوب با همکاری تعزیرات و گشت های نظارتی، نظارت ها برای توزیع شکر را افزایش دهند.
وی اظهار داشت: تقسیم بندی میزان توزیع یکهزار تن شکر در استان کرمان بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و با بازرسی قوی نباید این شکر به دست دلالان برسد و فرایند توزیع مورد سوء استفاده قرار نگیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: انعقاد قرارداد دریافت شکر خام و تحویل شکر تصفیه شده، بین کارخانه شکر سیرجان و شرکت بازرگانی ایران باید به سرعت منعقد شود که مشکلات حمل شکر از شهرهای دیگر رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: برخی پارچه ارزان برای لباس فرم مدارس موجب آسیب، حساسیت پوستی، بیماری و استرس دانش آموزان می شود لذا تهیه پارچه با قیمت بیشتر بهتر است تا اینکه لباس فرم اثرات عمیق و مخرب بر دانش آموزان وارد کند.
دهقان گفت: می توان جنس پارچه ها را بررسی کرد که کارخانه های داخلی رونق گیرند و برخی استان ها طی سال های گذشته با کالای نامرغوب بازار کرمان را تصرف کردند.
وی عنوان کرد: شرکت پشم آسیا با قیمتی کمتر از نرخ بازار، پارچه لباس فرم مدارس را تامین می کند که موجب از بین رفتن رانت خواری می شود.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: ستاد تنظیم بازار استان بر اساس جمعیت میزان شکر برای توزیع در شهرستان ها را تعیین کند و در مورد فرآیند توزیع شکر بین صنف و خانوار تصمیم گیری و به فرمانداران ابلاغ شود.
رضا سنجری اضافه کرد: یکهزار تن شکر در هفته جاری بین خانوارهای استان کرمان توزیع خواهد شد.
همچنین در این نشست در مورد ساماندهی لباس فرم مدارس، قرارداد تصفیه شکر سیرجان، بازدید واحدهای صنفی نانوایی و نحوه توزیع شکر تصمیم گیری شد.
7420/ 5054

ایرنااقتصادیاستراتژیکاستانداریاستاندارنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi