شنبه 2 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/7013400/افزون-بر-81-هزار-هکتار-از-زمین-های-جنوب-کرمان-سم-پاشی-شد
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار عمومیnavigate_beforeخبرگزاری ایرنا - کرمانnavigate_beforeافزون بر 81 هزار هکتار از زمین های جنوب ...

افزون بر 81 هزار هکتار از زمین های جنوب کرمان سم پاشی شد

افزون بر 81 هزار هکتار از زمین های جنوب کرمان سم پاشی شد

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از ادامه مبارزه بی امان با ملخ های صحرایی در این منطقه خبر داد و گفت: تاکنون 81 هزار و 710 هکتار از زمین های جنوب استان توسط کشاورزان و جهادگران سازمان جهاد کشاورزی سم پاشی شده است.

عباس برخوری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از باند اضطراری فرود هواپیمای سم پاش در جنوب کرمان افزود: در حال حاضر ملخ های صحرایی بیشتر در حواشی روستاهای شهرستان قلعه گنج دیده می شوند.
وی ادامه داد: به میزان لازم سم در اختیار تراکتورهای سم پاش قرار گرفته و تا نابودی آخرین قطعه ملخ، همچنان سم پاشی را ادامه می دهیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: بیشترین آلودگی بین مناطق رودبارجنوب و قلعه گنج و در حاشیه تالاب بین المللی جازموریان وجود دارد.
وی اظهار داشت: تالاب جازموریان از مناطق خاستگاه ملخ صحرایی است که سازمان بین المللی فائو، قبلا این منطقه را پیش بینی کرده بود اما در شهرستان های دیگر نیز توده های ملخ به صورت نقطه ای وجود داشت که آنها را کاملا کنترل کرده ایم.
برخوری تصریح کرد: ملخ های صحرایی در هزار و 300 هکتار از زمین های جیرفت پخش شده بودند که تمام این مناطق سم پاشی شد.
وی ادامه داد: در شهرستان های عنبرآباد و کهنوج نیز به صورت نقطه ای، ملخ وجود داشت و در شهرستان فاریاب هم تا 2 روز قبل گزارشی مبنی بر حضور ملخ ها نداشتیم اما طی 2 روز گذشته در فاریاب نیز حجمی از ملخ مشاهده شده که درگیر سم پاشی این مناطق هستیم.
برخوری اظهار داشت: دقیقا مشخص نیست در جنوب کرمان چه مقدار اعتبار خرج کنترل ملخ ها کرده ایم و همیشه به صورت قرضی و نسیه کار می کنیم و تاکنون خوشبختانه ملخ صحرایی هیچگونه خساراتی به مزارع کشاورزان در این دیار وارد نکرده اند.
بیش از 90 درصد مبارزه با ملخ های صحرایی در جنوب استان کرمان به صورت زمینی انجام شده است.
با توجه به اینکه عربستان سعودی سال گذشته مبارزه جدی در کنترل ملخ ها انجام نداده، این حشرات مخرب با ورود به ایران از تنگه هرمز عبور و استان ‌های جنوبی کشور از جمله هرمزگان، جنوب کرمان، خوزستان، بوشهر و فارس را آلوده کرده اند.
3029/9875/7429

710امانایرنااین منطقهبرخورینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi