چهارشنبه 30 مرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6994176/تفاوت-شدت-بروز-بیماری-ها-در-ساعات-مختلف-شبانه-روز
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeخبرگزاری فارسnavigate_beforeتفاوت شدت بروز بیماری‌ها در ساعات مختلف ...

تفاوت شدت بروز بیماری‌ها در ساعات مختلف شبانه‌روز

تفاوت شدت بروز بیماری‌ها در ساعات مختلف شبانه‌روز

تحقیقات جدید نشان داده که شدت بروز بیماری‌ها در ساعات مختلف شبانه‌روز متفاوت است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان داده، شدت بروز بیماری‌ها در ساعات مختلف شبانه‌روز متفاوت است.

براساس گزارش «کچ‌نیوز»، این مطالعه عمدتا بر روی موش‌ها انجام شد تا ارتباط میان ساعت بیولوژیکی بدن و پاسخ ایمنی را مورد بررسی قرار دهد.

بدن برای پیش‌بینی تکرار ریتم‌های خواب، متابولیسم و دیگر فرایندهای فیزیکی به نشانه‌هایی مانند نور و هورمون‌ها واکنش نشان می‌دهد.

طبق این گزارش، به طور معمول حملات قلبی در انسان‌ها در صبح زود رخ می‌دهد و تحقیقات نشان داده که حمله قلبی در صبح شدیدتر از شب است؛ این موضوع به این دلیل است که مونوسیت‌ها (نوعی از گلبول‌های سفید خون) در شب در بافت قلبی حضور دارند و در طول روز در خون هستند، در نتیجه حفاظت از قلب در صبح کاهش می‌یابد.

از طرفی، عفونت‌های انگلی نیز به ساعات مختلف شبانه‌روز بستگی دارد. موش‌های آلوده به انگل دستگاه گوارش « Trichuris muris » عفونت‌ها را در صبح سریع‌تر از شب سرکوب می‌کنند.

همچنین علائم آلرژیک نیز به روز وابسته است و عموما در نیمه شب و اوایل صبح تشدید می‌شوند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

بیماریتحقیقاتجدید نشان دادهساعاتساعات مختلف شبانهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi