چهارشنبه 30 مرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6850436/تلاش-دونالد-ترامپ-برای-جلوگیری-از-افزایش-قیمت-نفت
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeجام نیوزnavigate_beforeتلاش دونالد ترامپ برای جلوگیری از افزایش...

تلاش دونالد ترامپ برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت

تلاش دونالد ترامپ برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت

دونالد ترامپ در حساب توییتری خود با انتشار یک پست از گفتگوی خود با عربستان سعودی بر سر افزایش میزان تولید نفت خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، با تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خصوص در حوزه نفت، نگرانی‌هایی در مورد تاثیر کمبود عرضه نفت به بازارهای جهانی و افزایش قیمت به وجود آمده بود.به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، با تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خصوص در حوزه نفت، نگرانی‌هایی در مورد تاثیر کمبود عرضه نفت به بازارهای جهانی و افزایش قیمت به وجود آمده بود.

 

اکنون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید جای نگرانی نیست زیرا شماری از تولیدکنندگان نفت برای جایگزین کردن نفت ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

خبرگزاری فرانسه صبح شنبه هفتم اردیبهشت (۲۷ آوریل) به نقل از ترامپ گزارش داده که عربستان سعودی و "دیگران" موافقت خود را برای حفظ سطح عرضه نفت به بازار اعلام کرده‌اند.

 

بنابر این گزارش، دونالد ترامپ شامگاه جمعه به وقت واشنگتن در یک پیام توئیتری نوشته که در این مورد با عربستان سعودی و برخی دیگر از صادرکنندگان نفت گفت‌وگو کرده است.

 

مقامات سعودی هنوز واکنشی به این خبر نداشته‌اند.

 

پس از اعلام تصمیم آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت برخی از مشتریان اصلی نفت و گاز ایران، بهای نفت افزایش یافت و به تبع آن قیمت بنزین در ایالات متحده نیز بالا رفت.

 

شاید عربستان، توانایی جبران حذف نفت ایران از بازارهای جهانی را داشته باشد اما به گفته کارشناسان، این کشور به تنهایی نمی‌تواند با آمریکا بر سر افزایش میزان تولید نفت خود به توافق برسد زیرا چنین اقدامی عملا باعث آن می‌شود که موضع عربستان در اوپک تضعیف شود.

 

افزایش یک جانبه تولید نفت بیش از سهمیه تعیین شده می‌تواند الزام رعایت سهمیه تولید دیگر کشورهای عضو اوپک و حتی توافق اوپک و ۱۰ کشور تولید کننده غیرعضو اوپک را از بین ببرد.

 

از این رو، گفته می‌شود که عربستان و امارات متحده عربی در حال حاضر هیچ توافقی با آمریکا در این زمینه نداشته‌اند و حتی اگر توافقی هم کرده باشند، آن را علنی نخواهند کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت اعلام کرده بود که این کشور نیازی نمی‌بیند که تولید نفت خود را بلافاصله و پس از عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران افزایش دهد. تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌های دو روز قبل‌تر اعلام شده بود.

 

 

 

106

آمریکااوپکایرانبازارهای جهانیترامپنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi