یکشنبه 27 مرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6747913/روسیه-شورای-نظامی-انتقالی-سودان-را-به-رسمیت-شناخت
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار بین‌المللnavigate_beforeخبرگزاری قوه قضاییهnavigate_before"روسیه" شورای نظامی انتقالی سودان را به ...

"روسیه" شورای نظامی انتقالی سودان را به رسمیت شناخت

"روسیه" شورای نظامی انتقالی سودان را به رسمیت شناخت

خبرگزاری میزان- نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش شورای نظامی انتقالی سودان را به رسمیت شناخته و امیدوار به گسترش روابط دو جانبه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از اسپوتنیک، میخائیل بوگدانوف افزود: ما با رهبر شورای نظامی انتقالی سودان ارتباطات خود را حفظ می کنیم.

وی پیشتر نیز در دیدار با نبیل بابیکرا سفیر سودان در مسکو ابراز امیدواری کرده بود که بحران سیاسی بوجود آمده در سودان بدون دخالت خارجی و با مشارکت تمام طرف ها در داخل حل وفصل شود.

گفتنی است، پنجشنبه گذشته (22 فروردین ماه) با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در سودان و به منظور کنترل اوضاع، ژنرال «عوض بن عوف» وزیر دفاع و یکی از نزدیک ترین چهره ها به کانون قدرت، بیانیه برکناری عمر البشیر رئیس جمهوری و نیز برقراری سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت و آمد را قرائت کرد.

ژنرال بن عوف اعلام کرد که یک شورای انتقالی نظامی به مدت دو سال اداره سودان را برعهده خواهد گرفت و از آن پس حکومتی مردمی بر سر کار خواهد آمد.

در ادامه این تحولات و با توجه به تداوم اعتراض های عمومی به حکومت ژنرال ها، بن عوف وزیر دفاع البشیر از راس شورای انتقالی نظامی کنار رفت و جای خود را به «عبدالفتاح البرهان» رئیس ستاد مشترک ارتش داد.

انتهای پیام/

آفریقاامور خاورمیانهانتقالیپوتینخاورمیانهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

go to top
logo-samandehi