چهارشنبه 26 تیر 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6728770/برگزاری-جشنواره-هنری-و-ادبی-چله-نور-در-مشهد-مقدس-تبلور-ایثار-اجتماعی-در-کشور-پس-از-حادثه-سیل
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeخبرگزاری قوه قضاییهnavigate_beforeبرگزاری جشنواره هنری و ادبی چله نور در م...

برگزاری جشنواره هنری و ادبی چله نور در مشهد مقدس/تبلور ایثار اجتماعی در کشور پس از حادثه سیل

برگزاری جشنواره هنری و ادبی چله نور در مشهد مقدس/تبلور ایثار اجتماعی در کشور پس از حادثه سیل

خبرگزاری میزان- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: روحیه ایثار و کمک به هم نوع موجب شده افراد زیادی از سراسر کشور به مناطق سیل زده بروند و به هم نوع خود کمک کنند و در واقع ایثار اجتماعی پس از حادثه سیل در کشور تبلور یافته است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در جشنواره هنری و ادبی چله نور که در تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: جهت‌گیری فرهنگی امروز نیازمند توسعه فعالیت‌های هنری گروهی مانند سرود است که می‌تواند روح همدلی و همنوایی را همراه با انتقال حماسی ارزش‌های ایثار در بین جوانان تقویت کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد به چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: آثار هنری باید آرمان‌های انقلاب اسلامی، شهدا و ایثارگران را دنبال کند و مشارکت نسل جوان در تولید آثار هنری با موضوع ایثار و شهادت نوعی اعلام پایبندی به ارزش‌های انقلاب و قدردانی از نسل ایثارگر است.

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: جشنواره هنری و ادبی چله نور اگر به صورت ویژه در سطح دانش آموزی برگزار شده نشانه این است که نسل جوان به آرمان‌های نسل قبل پایبند هستند و از عملکرد نسل‌های گذشته خود احساس رضایت دارند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد افزود: کسی که شعر و یا آرایه ادبی با موضوع ایثار می‌سراید یعنی هنر خود را در جهت قدرشناسی از ایثارگران به خدمت گرفته است و این موضوع یکی از مهمترین اهداف جشنواره چله نور است.

حجت الاسلام کاویانی ادامه داد: در دنیای امروز که سلطه‌طلبان بیشتر خودخواهی را رواج می‌دهند ما راهی به‌جز ترویج روحیه فداکاری و ایثار نداریم. شهدا، جانبازان و آزادگان با از خودگذشتگی و فداکاری توانستند در دفاع مقدس پیروز شوند و اقتدار را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در سفر به استان خراسان رضوی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان حضور یافت و ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به اهمیت زیرساخت‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: روحیه ایثار و کمک به هم نوع موجب شده افراد زیادی از سراسر کشور به مناطق سیل زده بروند و به هم نوع خود کمک کنند و در واقع ایثار اجتماعی پس از حادثه سیل در کشور تبلور یافته است.

حجت الاسلام کاویانی راد ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت مستقیم با آرمان‌های نظام سروکار دارد، وظیفه دارد در حوزه ایثارگران احساس رضایت و مسئولیت را قوت بخشد. رضایت یعنی از ایثار خود پشیمان نباشد و مسئولیت یعنی در شرایط مشابه دوباره آن فداکاری را انجام دهد.

وی به برنامه‌های سال جدید اشاره کرد و افزود: با توجه به سیل‌های اخیر اولویت‌گذاری در جامعه کمی تغییر خواهد کرد و باید همه کمک کنند، تا ایران اسلامی از این مشکلات به خوبی عبور کند.

انتهای پیام/

آموزشی بنیاداجتماعیادبیافراد زیادیایثارنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
کیت تشخیص ژنوتایپ‌های ویروس تولید شد
ادامه مطلب chevron_left
از اقدام نظامی علیه ایران حمایت نمی‌کنم
ادامه مطلب chevron_left
تغییرات جدید در ناجا کلید خورد+ جزئیات
ادامه مطلب chevron_left
خروج از جاده سواری پراید سه کشته و یک مجروح داد
ادامه مطلب chevron_left
پرداخت بیش از ۱۴۱ میلیارد ریال به خسارت‌دیدگان سیل در استان فارس
ادامه مطلب chevron_left
شاید ما هم به جایی برسیم که مثل نجفی، ماشه را بکشیم
ادامه مطلب chevron_left
تداوم گرمای تابستانه تا پایان هفته/هوای تهران صاف تا قسمتی ابری در ارتفاعات
ادامه مطلب chevron_left
چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
زلزله‌ 4 ریشتری فریدون شهر اصفهان را لرزاند
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi