پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6728049/امداد-رسانی-حافظان-قرآن-بیت-الاحزان-به-سیل-زدگانعکس
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeخبرگزاری فارسnavigate_beforeامداد‌رسانی حافظان قرآن بیت‌الاحزان به س...

امداد‌رسانی حافظان قرآن بیت‌الاحزان به سیل‌زدگان+عکس

امداد‌رسانی حافظان قرآن بیت‌الاحزان به سیل‌زدگان+عکس

حافظان قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با تشکیل گروه‌های جهادی راهی مناطق سیل‌زده لرستان و امداد‌رسانی به سیل‌زدگان شدند.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس درپی وقوع حادثه ناگوار سیل در برخی از مناطق مختلف کشور مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) اقدام به اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده استان لرستان کرده است.

سیدجلیل موسوی مدیر مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن بروجرد در گفت‌وگو با فارس درخصوص امداد‌رسانی حافظان قرآن بیت‌الاحزان به سیل‌زدگان گفت: باتوجه به نزدیکی شهرستان بروجرد به مناطق سیل‌زده استان لرستان مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن بروجرد به عنوان پایگاه مرکزی امداد‌رسانی انتخاب و همه کمک‌ها و نیرو‌های امداد‌رسان در این مرکز جمع و از آنجا راهی مناطق سیل‌زده می‌شوند.

 

 

وی ادامه داد: تاکنون دو گروه جهادی به شهرستان پلدختر اعزام شد که اولین کاروان باحضور ۴۴ نیروی حافظ و قاری قرآن و جمعی از طلاب و دومین کاروان نیز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه اعزام شدند.

موسوی از آمادگی همه فعالان قرآنی بیت‌الاحزان در سراسر کشور برای امداد‌رسانی به سیل‌زده‌ها خبر داد و گفت: این جمع قرآنی با روحیه جهادی، خود‌جوش، بی‌توقع، با عشق و اخلاص این سفر و خدمت‌رسانی به مردم شریف پلدختر را انتخاب کردند و به واقع از بچه‌های بیت‌الاحزان غیر از این هم انتظاری نیست.

 

 

این حافظ قرآن با اشتباه خواندن این تصور که یک چهره قرآنی فقط می‌تواند در موضوعاتی چون ترتیل، قرائت، تفسیر، حفظ و... فعالیت کند گفت: عقیده ما بر این است در چنین شرایطی قرآن به معنی حضور در صحنه و کار مجاهدانه و مخلصانه است. در واقع ما قرآن را حفظ می‌کنیم و با تدبر در آن به حضور در صحنه‌های اجتماعی و کمک به هم نوعان خود می‌رسیم.

مدیر مرکز شبانه‌روزی حضرت زهرا(س) بروجرد خاطر نشان کرد: حافظ قرآن خود را هم حافظ قرآن می‌داند و هم خود را یک مجاهد می‌خواند و هر کجا لازم به اقدام جهادی و انقلابی باشد پا در میدان می‌گذارد چرا که او در کلام الهی به این باور عمیق رسیده است که «إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنینَ»؛ خدا نیکوکاران را دوست می‌دارد. لذا بر خود لازم می‌دانیم که در کارهای خیر به یکدیگر کمک کنیم که مصداق بارز آن در شرایط کنونی کمک به سیل زده‌ها و کسانی است که دست یاری دراز کرده اند.

 

 

وی افزود: نمی‌شود حافظ، قرآن بخواند و از کنار آیه «تَعاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ» (مائده/۲)عبور کند و از طرفی ببیند گوشه‌ای از کشورش نیازمند اوست و بی‌خیال بنشیند. همچنین برای خدمت کردن راه باز است، به این معنا که از هر راه و روشی می‌توان این عمل شایسته و خداپسندانه را انجام داد و هرکسی توان حضور در مناطق سیل‌زده را دارد می‌تواند به این گروه‌های جهادی بپیوندد و ما نیز استقبال می‌کنیم.

موسوی از کسانی که امکان حضورشان در صحنه وجود ندارد درخواست کرد حمایت‌های مالی و خیرخواهانه خود را با پرداخت کمک‌های نقدی به شماره حساب‌های اعلام شده هلال احمر در رسانه‌ها واریز کنند.

 

 

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

الاحزانالاحزان حضرت زهراامدادبروجردجهادینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
گوگل دسترسی پرس‌ تی‌وی را مسدود کرد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
تعاملات بین‌المللی خود را در نمایشگاه کتاب گسترش می‌دهیم
ادامه مطلب chevron_left
خواب سنگین تر از برف
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
«آواز مرغ مینا» از شبکه مستند پخش می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
برپایی جشن چهل سالگی کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
ادامه مطلب chevron_left
کتب تخصصی با موضوع آموزش روزنامه نگاری تدوین و چاپ شود
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi