چهارشنبه 26 تیر 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6728044/چندخبرتاتر-اسامی-آثار-منتخب-نمایشگاه-پوستر-جشنواره-تاتر-دانشگاهی-منتشر-شد
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeخبرگزاری فارسnavigate_beforeچندخبرتئاتر| اسامی آثار منتخب نمایشگاه پ...

چندخبرتئاتر| اسامی آثار منتخب نمایشگاه پوستر جشنواره تئاتر دانشگاهی منتشر شد

چندخبرتئاتر| اسامی آثار منتخب نمایشگاه پوستر جشنواره تئاتر دانشگاهی منتشر شد

هیئت داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از فرزاد ادیبی، محمدرضا دوست محمدی و آرش تنهایی، اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، هیئت داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از فرزاد ادیبی، محمدرضا دوست محمدی و آرش تنهایی اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند.

اسامی هنرمندان و پوستر آثار نمایشی منتخب برای شرکت در نمایشگاه پوستر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به شرح زیر اعلام شده است:

۱ – رضا چاووشی برای طراحی پوستر نمایش «پژوهشی در باب ایده کارگردان به مثابه دولت تئاتر»، ۲ – متین حبیبیان برای طراحی پوستر نمایش «دریم لند»، ۳ -  داریوش الهیاری برای طراحی پوستر نمایش «ازدواج های مرده»،‌۴ – شایان حبیبی برای طراحی پوستر نمایش «خیانت پینتر»، ۵ – سینا سرمدی برای طراحی پوستر نمایش «اشک آور»

۶ – مهدی کیانی برای طراحی پوستر نمایش «دانتون»،‌۷ -  محمد اردشیری برای طراحی پوستر نمایش «مسئله تحمل ناپذیر وجود»، ۸ – مریم برادران برای طراحی پوستر نمایش «مشق شب»، ۹ – مریم برادران برای طراحی پوستر نمایش «کاربن»،‌ ۱۰ – سینا سرمدی برای طراحی پوستر نمایش «فرانکنشتاین»،‌۱۱ – راحیل سهراب پور برای طراحی پوستر نمایش «ویتسک»

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران  به دبیری امین مختاری پنجم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸  به همت اداره کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.

*شهرام کرمی، مهمان تماشاخانه ایرانشهر شد

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به تماشای نمایش‌های غلامرضا لبخندی و «اکوان دیو» شب گذشته در تماشاخانه ایرانشهر نشست.

نمایش‌های «غلامرضا لبخندی» و «اکوان دیو» به ترتیب در ساعت‌های ۱۹:۱۵ و ۲۱ در سالن استاد سمندریان مطابق با جدول زمان‌بندی‌شده این مجموعه تئاتری تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه به روی صحنه می‌روند.

کرمی همچنین در این هفته به تماشای نمایش «نامدار» در حوزه هنری نشست و درباره این کار گفت: برپایی هرگونه محفل و همایشی ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی چند سالی‌است رونق گرفته و تاثیرگذار بوده است. به هر حال چهل سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و تاثیر اجتماعی و سیاسی انقلاب اسلامی بر پدیده‌ها و وقایع مختلف به ویژه هنر امری واضح و مبرهن است. چرا که در فضای هنر کشور بعد از انقلاب اسلامی جریانات هنری متحول و یک روند خاص در تمامی رشته‌های هنری ایجاد شد. به این ترتیب شایسته است که ما هفته‌ای را به هنر انقلاب اسلامی اختصاص داده و ثمره دوران ظهور و پر بار انقلاب اسلامی را در آثار  هنری هنرمندان مشاهده کنیم.

کرمی افزود: اگر بخواهیم نگاهی مختصر به ویژگی‌های هنر انقلاب اسلامی به عنوان یک هنر و جریان خاص شکل گرفته در کشور بپردازیم به اصالت مفاهیم انسانی، آرمانی و اسلامی آن می‌توانیم اشاره کنیم. چرا که اصالت مفاهیم انسانی، آرمانی و اسلامی یکی از مهمترین شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی است.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: ویترینی که هر ساله در هفته هنر انقلاب از آثار هنری رشته‌های گوناگون به نمایش گذاشته می‌شود به نوعی معرفی نمونه‌های موفق آثار هنری است که در حیطه هنر انقلاب تولید شده‌اند. تئاتر هم یکی از هنرهای ارائه شده این ویترین در هفته هنر انقلاب است که به همین مناسبت به اجرای نمایش می‌پردازند.

وی افزود: امسال به تماشای دو اثر از تئاترهای ویژه هفته هنر انقلاب نشستم. این نمایش‌ها آثاری قابل احترام است که به شکل مضمونی و محتوایی اشاره‌ای به مفاهیم آرمانی، انسانی و اسلامی دارند. نمایش میدانی «u-turn۲» کاری از داریوش نصیری و نمایش صحنه‌ای «نامدار» به کارگردانی سعید خیرالهی دارای چنین ویژگی‌هایی بودند که قابل تقدیر است.

کرمی در پایان گفت: توجه به حوزه هنر انقلاب اسلامی که دارای دایره‌ای وسیعی است و می‌تواند شعاع گسترده‌ای از مفاهیم انسانی را شامل و با آرمان‌‌خواهی آزادی و آزادی‌طلبی همراه شود از جهت جریان‌سازی هنری کمک بسیاری به فضای هنری ما می‌کند.

*هیات داوران سومین جشنواره سراسری هنرهای اجرایی_نمایشی «موندا » معرفی شدند

با حکم عبدالرضا شیبانی دبیر سومین جشنواره سراسری هنرهای اجرایی ـ نمایشی موندا، علی عابدی، سلما سلامتی و امین بهروزی آثار بخش مسابقه‌ تئاتر سومین جشنواره سراسری هنرهای اجرایی_نمایشی موندا را داوری می‌کنند. 

۸ نمایش راه یافته به جشنواره از تهران، بوشهر، اهواز، جوانرود، بندرگز و گرگان در بخش مسابقه با رویکردِ زبان نو در هنرهای نمایشی  از روز سه شنبه ۲۷ فروردین تا ۳۱ فروردین  و در پلاتو اجرای تئاتر شهر، عمارت نمایشی نوفل لوشاتو و تماشاخانه شانو به روی صحنه می‌روند.

همچنین ، ۴ اثر نمایشی در بخش ویژه از تهران و تبریز اجرا می‌شود.

سومین جشنواره سراسری هنرهای اجرایی - نمایشی موندا به همت خانه نمایش دا از ۲۷ فروردین الی ۱ اردیبهشت ۹۸ به دبیری عبدالرضا شیبانی و در خانه نمایش دا برگزار می‌شود.

*معرفی هشت اثر پذیرفته شده بخش‌ رپرتوار کارگردان هفته تئاتر 

هشت اثر نهایی جهت شرکت در بخش‌ رپرتوار معرفی کارگردانان جوان شانزدهمین هفته بزرگداشت تئاتر معرفی شدند.
از میان 25 اثر رسیده به ستاد این مراسم آثار زیر توسط اعضای هیات مدیره کانون کارگردانان، احسان فکا و مسعود موسوی انتخاب شده‌اند:
۱- «آنها» به کارگردانی محمد بابایی، ۲- «پنهان خانه پنج در» به کارگردانی امیر حسین ملک زاده،‌ ۳- «مادر» به کارگردانی مجید صد خسروی،‌۴- «زاویه» به کارگردانی مریم سعیدیان، ۵- «بیداری خانه نسوان» به کارگردانی سهیلا جعفری،‌۶- «دیوستان» به کارگردانی مهدی ملکی، 7- «اکو سیستم» به کارگردانی پویا یادگاری، ۸- «اسب سفید» به کارگردانی مارال محمدی

صاحبان آثار یاد شده می‌بایست مدارک خود اعم از یک قطعه عکس پرسنلی کارگردان، یک عکس از اجرا و مشخصات کامل کلیه عوامل فنی خود را جهت تکمیل اطلاعات به ستاد جشنواره تحویل دهند. 
شانزدهمین دوره هفته بزرگداشت تئاتر، به دبیری محمودرضا رحیمی و با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری برپا خواهد شد.

*کامبیز دیرباز با «ماربازی» به تئاتر برمی‌گردد

نمایش «ماربازی» با بازی کامبیز دیرباز،نوشته صحرا فتحی و کارگردانی صحرا فتحی و سعید دشتی،  محصول کمپانی «دیار» به زودی به روی صحنه می‌رود.

کامبیز دیرباز ۱۲ سال پیش با نمایش «یک زن، یک مرد» آخرین حضور خود را بر روی صحنه تجربه کرده است. 
انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

آثار منتخب راه یافتهآرشآرش تنهاییادیبیاسامی آثار منتخب راهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
مقصد ملی‌پوش ایرانی مشخص شد
ادامه مطلب chevron_left
کتاب «انسان و خدای محجوب» نقد و بررسی می شود
ادامه مطلب chevron_left
همسرم را به این دلیل کشتم که در زمانی که در عقد من بود با یکی از آشنایانم رابطه داشت و بعد طلاق از من با او ازدواج کرد
ادامه مطلب chevron_left
سفره ایران پهن می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
عصر شعر «کبوتر سپید صلح» در حوزه هنری برگزار می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
انقلاب عظیم در حوزه راهسازی استان کهگیویه و بویراحمد / محور یاسوج – سمیرم ۴ بانده می شود
ادامه مطلب chevron_left
دلیل پیوستن جوانان قزاق به جنبش‌های افراطی/ سال جوانان در قزاقستان چگونه می‌گذرد؟
ادامه مطلب chevron_left
همراه با خانواده‌ای که دور ایران را رکاب زد
ادامه مطلب chevron_left
«آبی اقیانوسی» سومین تجربه وحید امیرخانی در سینما/احتمال حضور کارگردان «در مدت معلوم» در فجر ۳۸
ادامه مطلب chevron_left
جزییات ششمین فستیوال «آینه‌دار»
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi