پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6727917/عامل-شهادت-یکی-از-مموران-مرزبانی-دستگیر-شد
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeخبرگزاری قوه قضاییهnavigate_beforeعامل شهادت یکی از مأموران مرزبانی دستگیر...

عامل شهادت یکی از مأموران مرزبانی دستگیر شد

عامل شهادت یکی از مأموران مرزبانی دستگیر شد

خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان سیستان وبلوچستان گفت: یکی از اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر که در سال ۹۶ طی یک عملیات مسلحانه یکی از مأموران مرزبانی را به شهادت رسانده بود، دستگیر شد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان سردار محمد قنبری اظهار داشت:در پی شهادت یکی از مأموران جان برکف فرماندهی مرزبانی استان به نام سرگرد "رسول طالبی" در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام مستمر اقدامات اطلاعاتی یکی از عوامل شهادت این شهید بزرگوار را در محله" اسلام آباد " شهرستان خاش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیس با اقتدار در برابر سوداگران مرگ می‌ایستد و در راه مبارزه با پدیده شوم قاچاق از جان خویش نیز دریغ نمی‌کند و هرگز اجازه نمی‌دهد تا خون شریف همرزمانش که برای تأمین نظم و امنیت مردم و مرز‌های میهن اسلامی جان عزیز خود را فدا می‌کنند، پایمال شود.

به گزارش میزان ساعت ۱۶ سوم دی ماه سال ۱۳۹۶ در پی رصد اطلاعاتی مأموران جان برکف پلیس مرزبانی مشخص شد عوامل یک باند بزرگ مواد مخدر قصد حمل مقدار قابل توجهی مواد از یکی از کشور‌های همسایه از منطقه "روتک " شهرستان سراوان در حوالی میل ۱۱۸ و ۱۱۹ را به داخل کشور دارند.

پس از بررسی صحت خبر بلافاصله ۲ تیم عملیاتی به سرپرستی شهید سرگرد "رسول طالبی" جانشین گروهان تکاوری ۱۲۵ "مکسوخته" شهرستان سراوان، برای اجرای کمین عازم منطقه شدند که پس از عبور قاچاقچیان از محدوده قرمز مرزی درگیری شدیدی بین پلیس و سوداگران مرگ در گرفت؛ قاچاقچیان که با آتش پرحجم پلیس مواجهه شده بودند، خودروها، سلاح و مهمات خود را بجا گذاشته و با استفاده از تاریکی شب به سمت مرز‌های کشور همسایه متواری شوند.

در این عملیات، ۲ نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسیدند و همچنین سرگرد "طالبی" نیز به دلیل اصابت گلوله به ناحیه گردن به مقام رفیع شهادت نایل شد.

کشف یک تن و ۵۸۰ کیلوگرم تریاک، ۴۳۹ کیلوگرم حشیش، ۳ قبضه سلاح گرینف، کلاش و آرپی جی به همراه مهمات مربوط، تعدادی بیسیم و دوربین دید درشب و ۲ دستگاه خودروی تویوتا از دستاورد‌های تکاوران پلیس مرزبانی در آن عملیات بود.

انتهای پیام/

اشرارانتظامیخبرگزاری میزاندستگیررسول طالبینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
مرگ مشکوک خانم دکتر در مطب خصوصی‌اش
ادامه مطلب chevron_left
فیلم / اخراج نواف العابد با خطا روی خسرو حیدری
ادامه مطلب chevron_left
در مدیریت فرهنگی کشور جسارت وجود ندارد/ عدم اعتقاد به خرد جمعی باعث سانسور می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
احساس ضعف و بی‌حسی در صورت را جدی بگیرید
ادامه مطلب chevron_left
این کودک مانند گربه‌ها شیر می‌خورد/ عکس
ادامه مطلب chevron_left
فارس من| خدایی: مصوبات کنکور درباره تاثیر سوابق و سوالات یک سال قبل به داوطلبان اطلاع‌رسانی شده است
ادامه مطلب chevron_left
دلایل تشکیل نشدن «نظام بهداشت»
ادامه مطلب chevron_left
استفاده از  فیلترشکن ها خطرناک است
ادامه مطلب chevron_left
بهره‌برداری از طرح خط انتقال آب تصفیه‌خانه ماملو به فرون‌آباد پاکدشت
ادامه مطلب chevron_left
هلند جولانگاهِ سوءاستفاده‌گران اینترنتی از کودکان
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi