پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6727911/مطالعه-94-طرح-پژوهشی-در-مرکز-تحقیقات-کشاورزی-مرکزی-آغاز-شد
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار عمومیnavigate_beforeخبرگزاری ایرنا - مرکزیnavigate_beforeمطالعه 94 طرح پژوهشی در مرکز تحقیقات کشا...

مطالعه 94 طرح پژوهشی در مرکز تحقیقات کشاورزی مرکزی آغاز شد

مطالعه 94 طرح پژوهشی در مرکز تحقیقات کشاورزی مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: مطالعه 94 طرح پژوهشی در مرکز تحقیقات کشاورزی این استان آغاز شد.

«غلامرضا گودرزی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 28 طرح پژوهشی در بخش تحقیقات زراعی و باغی، 13 طرح بخش گیاه پزشکی، 25 طرح منابع طبیعی، هشت طرح آبخیزداری، 10 طرح فنی و مهندسی، هفت طرح علوم دامی و سه طرح در بخش اقتصادی و اجتماعی در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی در حال انجام است.
وی ادامه داد: 31 مقاله علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف زراعی و باغی، گیاه پزشکی، منابع طبیعی آبخیزداری و علوم دامی در این مدت در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی انجام شد.
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی از اجرای چهار طرح تحقیقی ترویجی در این مدت در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این طرح ها شامل مقایسه کشت ردیفی درلوبیا با روش مرسوم در مزارع، بررسی وضعیت برداشت از طبیعت، تولید و صادرات گیاهان دارویی و محصولات فرعی، مقایسه عملکرد دانه لاین های امیدبخش گندم آبی در شرایط زارعین و کشت گل محمدی در اراضی شیب دار است.


گودرزی گفت: 190 دوره آموزشی سال گذشته توسط مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی برای بهره برداران بخش کشاورزی برگزار و 27 هزار و 143 نفر روز از مردم روستاهای استان از این آموزش ها بهره مند شدند.
مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی در سال 62 و مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام استان سال 72 به بهره برداری رسیده است که با ادغام وارتخانه های کشاورزی و جهاد سازندگی در سال 79 با عنوان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی سپس در سال 94 با ادغام مراکز آموزش جهاد کشاورزی استان ها این مرکز با نام مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فعالیت کند.
این مرکز دارای بخش های تخصصی پژوهشی مشتمل بر گیاه پزشکی، منابع طبیعی، آبخیزداری، زراعی و باغی، فنی و مهندسی است.
مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی دارای هفت ایستگاه تحقیقاتی است که بستر مناسبی برای اجرای طرح های پژوهشی فراهم کرده است.
2 ایستگاه از این ایستگاه ها به صورت ملی ( پردیس تحقیقات و آموزش ملی لوبیای خمین و پردیس تحقیقات و آموزش انار ساوه) و پنج ایستگاه دیگر به صورت استانی فعالیت می کنند.
1955/3075

آغاز شداراکآموزش کشاورزیاستان مرکزیایرناایستگاهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ادامه مطلب chevron_left
«مسعود ده‌نمکی» و این همه تغییر! /عکس
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه پرداخت اعتبارات بوم‌گردی گیلان طی سال جاری
ادامه مطلب chevron_left
جانشینانی که فرمانده شدند
ادامه مطلب chevron_left
مدافع استقلال: باخت بد و بد موقعی بود
ادامه مطلب chevron_left
خبر خوش در مورد حقوق فرهنگیان
ادامه مطلب chevron_left
وقتی «رضاگلزار» 20 ساله بود/ عکس
ادامه مطلب chevron_left
هشدار به ترامپ برای بی ثبات کردن اوضاع جهان/ آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi