پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6705128/84-و-5-دهم-میلی-متر-باران-در-بندرخمیر-بارید
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار پزشکی و سلامتnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_before84 و 5 دهم میلی متر باران در بندرخمیر با...

84 و 5 دهم میلی متر باران در بندرخمیر بارید

84 و 5 دهم میلی متر باران در بندرخمیر بارید

بندرعباس - ایرنا - معاون فنی و شبکه ایستگاه ها اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از روز گذشته تا ساعت 10 و 30 دقیقه 84 و 5 دهم میلی متر باران در بندر خمیر بارید و ساکنان این شهر شاهد بیشترین میزان بارش های صورت گرفته در استان بودند.

کیانوش عارفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قشم دریایی با 58 وسه دهم، حاجی آباد با 56 و هشت دهم میلی متر، سردشت بشاگرد با 45 و هشت دهم میلی متر بیشترین بارش ها را پس از بندر خمیر به خود اختصاص داده اند.
وی اضافه کرد: میزان بارش ها به ترتیب 45 و 6 دهم میلی متر در بندرعباس، 43 و یک دهم میلی متر در جاسک، 37 و چهار دهم میلی متر در میناب، 30 میلی متر در سیریک، 27 و 2 دهم میلی متر در رودان و 24 و سه دهم میلی متر در بستک بوده است.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان اضافه کرد: 23 و هفت دهم میلی متر باران در قشم فرودگاهی، 10 میلی متر باران در سیری، هشت و 9 دهم میلی متر باران در جزیره کیش، هشت و هشت دهم میلی متر باران در جزیره لاوان، 6 و سه دهم میلی متر باران در بندرلنگه ، چهار و یک دهم میلی متر باران در پارسیان ( گاوبندی) و 2 و یک دهم میلی متر باران در بوموسی باریده است.
وی ابراز داشت: سامانه بارشی بعد از ظهر امروز مناطق مرکزی هرمزگان و تا صبح فردا از مناطق شرقی استان خارج می شود و با توجه به رطوبت هوا و ظرفیت موجود منطقه احتمال بارش های محلی در این مدت وجود دارد.


عارفی بیان داشت: هر میلی متر باران در هر متر مربع یک لیتر می شود و یک چهارم باران تبخیر، یک چهار جذب عمیق، یک چهارم جذب سطحی و یک چهارم تبدیل به روان آب می شود که با داشتن میزان بارش انجام شده می توان میزان آب قابل نگهداری را هم محاسبه کرد.

*** هرمزگان برای ورود 2 سامانه بارشی دیگر در هفته آینده آماده باشد
معاون فنی و شبکه ایستگاه های اداره کل هواشناسی هرمزگان اشاره کرد: اوایل هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد کشور می شود که انتظار می رود مناطق غربی استان را متاثر سازد.
عارفی ادامه داد: همچنین احتمال دارد سامانه جدید بارشی در روزهای پایانی هفته پیش رو مناطق مرکزی و شرقی هرمزگان را در متاثر سازند.
وی اضافه کرد: چنانچه این سامانه با شرایطی که در نقشه های پیش یابی مشخص است وارد هرمزگان شود بارش های خوبی برای هرمزگان در پی خواهد داشت.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: همچنین انتظار بارش های دیگر تا نیمه اردیبهشت برای این استان وجود دارد.
3219 /6048

ایرناایستگاهبارانبارشبارشینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
معرفی فیلم‌های دو هفته کارگردان‌ها | کارگردان‌های ناآشنا در کن
ادامه مطلب chevron_left
ضرب الاجل یک ماهه برای مسافربری شدن فرودگاه پیام
ادامه مطلب chevron_left
بسیاری از راهبردهای اقتصادی قم عملا بودجه عملیاتی ندارند
ادامه مطلب chevron_left
کشف بزرگترین محموله شیشه در شرق کشور
ادامه مطلب chevron_left
ساماندهی و آموزش بیش از 2500 کارگر بسیجی در کشور
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
انتقاد آیت‌الله سبحانی از تردد خطرآفرین موتورسیکلت‌سواران در قم
ادامه مطلب chevron_left
دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی بپردازد بسیاری از مشکلات کارگران حل می شود
ادامه مطلب chevron_left
کسانی که دم از مذاکره می‌زنند به دنبال سلطه بر کشور هستند
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi