پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
https://www.khabaryaab.com/news/6699232/تروریست-خواندن-سپاه-حرکتی-غیرعقلانی-است
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار پزشکی و سلامتnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeتروریست خواندن سپاه حرکتی غیرعقلانی است

تروریست خواندن سپاه حرکتی غیرعقلانی است

تروریست خواندن سپاه حرکتی غیرعقلانی است

ارومیه - ایرنا - رییس انجمن آشوریان ارومیه گفت: رویکرد خصمانه آمریکا و تروریستی خواندن سپاه توسط «ترامپ» برخلاف مقررات بین المللی و حرکتی غیرعقلانی است.

«استانلی سیمونز» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه این حرکت محکوم است، افزود: دولت آمریکا چگونه می تواند نیروی نظامی کشوری را که در مملکت خود با تروریست ها مبارزه می کند، تروریست بنامد؟
وی ادامه داد: این حرکت غیرقابل قبول در عقل نمی گنجد و طبق قوانین بین المللی نمی توان نیروی نظامی کشوری را تروریست خواند.
رییس انجمن آشوریان ارومیه با تاکید بر اینکه بیشتر رویکردهای ترامپ با قوانین بین المللی مغایر است، اظهار داشت: وی یک روز «اورشلیم» را پایتخت می نامد، روزی از یک معاهده بین المللی خارج می شود و زمانی نیز «جولان» را نشانه می گیرد؛ اما آنچه مسلم است «رفتارهایش با قوانین بین المللی مطابقت ندارد».


وی بیان کرد: جامعه آشوری این حرکت ترامپ را به طور کلی محکوم می کند و از مسوولان انتظار دارد تا جلو این رفتارهای استبدادی بیاستند و صدای خود را به گوش سازمان های بین المللی برساند.
به گزارش ایرنا رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه (19 فروردین) با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» را به عنوان گروه تروریستی شناسایی کرد.
شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا اعلام می‌کند که رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمام نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند.
3072/8135

آشوریآشوریانآمریکاارومیهاستارومیهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
معرفی فیلم‌های دو هفته کارگردان‌ها | کارگردان‌های ناآشنا در کن
ادامه مطلب chevron_left
ضرب الاجل یک ماهه برای مسافربری شدن فرودگاه پیام
ادامه مطلب chevron_left
بسیاری از راهبردهای اقتصادی قم عملا بودجه عملیاتی ندارند
ادامه مطلب chevron_left
کشف بزرگترین محموله شیشه در شرق کشور
ادامه مطلب chevron_left
ساماندهی و آموزش بیش از 2500 کارگر بسیجی در کشور
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
انتقاد آیت‌الله سبحانی از تردد خطرآفرین موتورسیکلت‌سواران در قم
ادامه مطلب chevron_left
دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی بپردازد بسیاری از مشکلات کارگران حل می شود
ادامه مطلب chevron_left
کسانی که دم از مذاکره می‌زنند به دنبال سلطه بر کشور هستند
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi