یکشنبه 26 خرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/5836719/کسادی-بازار-سینما-در-آستانه-فجر-این-فیلمها-رکورد-فروش-کم-را-شکستند
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبر آنلاینnavigate_beforeکسادی بازار سینما در آستانه فجر/ این فیل...

کسادی بازار سینما در آستانه فجر/ این فیلمها رکورد فروش کم را شکستند

کسادی بازار سینما در آستانه فجر/ این فیلمها رکورد فروش کم را شکستند

دنیای‌اقتصاد نوشت: : فروش سینماها همچنان کم‌رونق است. رونق روزهای اوج از دست رفته و فیلم‌های روی پرده سینمادوستان را مشتاق خریدن بلیت نمی‌کنند. البته بعضی فیلم‌ها بد نمی‌فروشند.

«قانون مورفی» در دو هفته‌ای که از زمان اکرانش گذشته فروش متوسطی داشته و با همین فروش متوسط، در صدر پرفروش‌های هفته قرار گرفته است. این فیلم در هفته اول اکرانش حدود یک میلیارد و نیم فروخته بود و از آخر هفته گذشته تا امروز هم کمی‌ بیشتر از یک میلیارد فروش داشته است.«قانون مورفی» در دو هفته‌ای که از زمان اکرانش گذشته فروش متوسطی داشته و با همین فروش متوسط، در صدر پرفروش‌های هفته قرار گرفته است. این فیلم در هفته اول اکرانش حدود یک میلیارد و نیم فروخته بود و از آخر هفته گذشته تا امروز هم کمی‌ بیشتر از یک میلیارد فروش داشته است.

موضوع اصلی این است که فیلم‌های روی پرده همگی روند نزولی فروش را آغاز کرده‌اند. حتی فیلم‌هایی که در دو،‌سه هفته اخیر اکران شده‌اند کارشان به نمودارهای نزولی فروش رسیده است.

معمولا در این روزهای سال با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر، سینماها دستشان از فیلم‌های پرفروش خالی می‌ماند و سینمادوستان هم ترجیح می‌دهند به جای خرید بلیت فیلم‌های روی پرده، پول‌هایشان را برای خرید بلیت‌های جشنواره و دیدن فیلم‌های تازه کارگردانان، کنار بگذارند.

فیلم رامبد جوان به نام قانون مورفی از چهارشنبه دو هفته قبل روی پرده رفت. در فیلم جدید جوان امیر جدیدی، امیر جعفری، هادی کاظمی و سروش صحت به ایفای نقش پرداخته‌اند. مجموع فروش این فیلم تا امروز نزدیک به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است. دومین فیلم پرفروش «کلمبوس» هاتف علیمردانی است که پس از یک سقوط نسبی، دوباره مورد توجه سینماروها قرار گرفته است. این فیلم در هفته گذشته ۵۵۰ میلیون تومان فروخت و مجموع فروشش را در شش هفته از اکرانش، به سه و نیم میلیارد تومان رساند.

سومین فیلم پرفروش این هفته کمدی «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی است. فروش این فیلم در پنج هفته‌ای که از اکرانش می‌گذرد به پنج میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسیده است و فعلا وضعیت خوبی در فروش دارد. این هفته فیلم مارموز کمی بیش از ۴۰۰میلیون تومان فروش داشته است.

بدفروش‌ها

«بی‌نامی» به کارگردانی علیرضا صمدی در پنج هفته تنها ۸۲ میلیون تومان فروش داشته است. شکست بزرگ اکران اخیر را این فیلم رقم زده است. فیلمی که این هفته فقط سه میلیون تومان فروش داشته است.

انیمیشن «امین و اکوان» هم که در پنجمین هفته اکرانش به سر می‌برد، تا امروز در مجموع ۷۸ میلیون تومان فروش داشته و هفته گذشته کل فروشش کمتر از ۵/ ۴ میلیون تومان بوده است. البته با توجه به ذائقه سینمادوستان ایرانی، فروش پایین انیمیشن‌ها تا حدودی قابل توجیه است.

فیلم «اسکی باز» ساخته فریدون نجفی، شکست بزرگی در اکران دیده است. فروش این فیلم، در مقایسه با همه فیلم‌های اکران‌شده دیگر، کمتر است. اگرچه در هفته گذشته فروش فیلم به شش میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان هم رسید اما مجموع فروشش در شش هفته به ۲۳میلیون تومان رسیده است.

17302

آستانهاقتصاداقتصاد نوشتاوجاکراننمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
حمله به نفت کش‌ها وقتی نخست وزیر ژاپن در ایران است به نفع چه کسانی است؟
ادامه مطلب chevron_left
آل‌حبیب: آمریکا پشت حادثه نفتکش‌ها در دریای عمان است
ادامه مطلب chevron_left
رفیق‌دوست: بین ایران و آمریکا جنگ نمی شود،اما اگر بشود، اسرائیل گروگان ماست
ادامه مطلب chevron_left
ظهره‌وند: مواضع رهبری برخاسته از "دیپلماسی مقاومت فعال" بود/ ناامنی در منطقه نقشه آمریکاست
ادامه مطلب chevron_left
واکنش کیهان به رد درخواست مذاکره با آمریکا از سوی رهبری/ترامپ التماس کرد و موسی ما عصا انداخت
ادامه مطلب chevron_left
موسای ما عصا انداخت
ادامه مطلب chevron_left
نمی از یم سی سال رهبری آیت الله خامنه‌ای
ادامه مطلب chevron_left
آمریکایی‌ها دشمن شماره یک ملت ایران قبل و بعد از انقلاب بوده اند
ادامه مطلب chevron_left
ترامپ: کار ایران بود!
ادامه مطلب chevron_left
واکنش کیهان به رد درخواست مذاکره با آمریکا از سوی رهبری/ترامپ التماس کرد و موسی ما عصا انداخت
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi