شنبه 3 فروردین 1398
https://www.khabaryaab.com/news/5826962/شیاومی-۱۵-میلیارد-دلار-در-حوزه-گجت-های-مرتبط-با-خانه-هوشمند-سرمایه-گذاری-می-کند
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار فناوریnavigate_beforeزومیتnavigate_beforeشیائومی ۱.۵ میلیارد دلار در حوزه‌ گجت‌ها...

شیائومی ۱.۵ میلیارد دلار در حوزه‌ گجت‌های مرتبط با خانه هوشمند سرمایه‌گذاری می‌کند

شیائومی ۱.۵ میلیارد دلار در حوزه‌ گجت‌های مرتبط با خانه هوشمند سرمایه‌گذاری می‌کند

شیائومی برنامه‌ریزی کرده که طی ۵ سال آینده، ۱.۵ میلیارد دلار در صنعت محصولات مرتبط با خانه‌های هوشمند سرمایه‌گذاری کند.  

شرکت چینی شیائومی که گوشی‌های هوشمند اقتصادی به بازار عرضه می‌کند، قصد دارد در آینده‌ی نزدیک در بازار خانه‌‌ی هوشمند ورود جدی‌تری داشته باشد. 

لی‌ جون، مدیرعامل شیائومی روز جمعه اعلام کرد که این شرکت قصد دارد در عرض پنج سال آینده، حداقل ۱۰۰ میلیارد یوان برابر با ۱.۴۸ میلیارد دلار در بخش AIoT سرمایه‌گذاری کند. 

AIoT در اصل مخفف اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی (AI)  است و شامل نسل جدید و ارتقاءیافته‌ای ‌از محصولاتی می‌شود که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و در حال حاضر با نام محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا شناخته می‌شوند. دستگاه‌های AIoT محصولاتی هوشمند هستند که با سیستم‌های اتوماتیک کار می‌کنند و معمولا از طریق عادت‌های کاربران یاد می‌گیرند. از جمله چنین محصولاتی می‌توان به چراغ‌هایی اشاره کرد که وقتی کاربر وارد منزل می‌شود، به‌صورت اتوماتیک روشن می‌شوند. لی‌ جون در نشست سالیانه با کارمندان شرکت اعلام کرد: 

آینده‌ای را متصور هستیم که در آن، تمام دستگاه‌های خانگی به اینترنت متصل می‌شوند و با کمک فرمان صوتی، کنترل خواهند شد. مجموعه‌ای از چنین لوازم خانگی، جایگزین سیستم‌های هوشمند قبلی خواهند شد. در آینده‌ی نزدیک، چنین شبکه‌ی AIoT‌ ای می‌تواند در هر لحظه در زندگی کاربران نقش مهمی داشته باشد و میلیون‌ها کاربر از از چنین محصولاتی بهره‌مند خواهند شد.  

AIمقاله‌های مرتبط:

برنامه‌ی شیائومی بسیار گسترده است و تنها شامل گوشی‌های هوشمند نمی‌شود، بلکه طیف گسترده‌ای از تجهیزات مبتنی بر سیستم عامل شیائومی را شامل خواهد شد تا شرکت بتواند خدمات مختلفی را از طریق این دستگاه‌ها به‌انجام برساند. استراتژی شیائومی به‌عنوان چهارمین شرکت بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند در جهان، راهی برای مقابله با بازار فروش ضعیف فعلی است. براساس اطلاعات مربوط به موسسه‌ی تحقیقاتی حمایت‌شده از سوی دولت، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در چین با افت فروش سالیه‌ی ۱۵ درصدی در سال ۲۰۱۸ مواجه بوده است.

باتوجه به اینکه شیائومی به گوشی‌های هوشمند پایین‌رده برای رشد فروش خود اهمیت می‌دهد، در نتیجه فروش گوشی‌های هوشمند از لحاظ استراتژیکی هنوز برای این شرکت حائز اهمیت است. روز پنجشنبه شیائومی، جدایی برند گوشی‌های اقتصادی خود موسوم به ردمی را از بدنه این شرکت اعلام کرد. چینی‌ها امیدوارند تا «برنج سُرخشان» - معنی واژه ردمی به زبان چینی - به ستاره کوچک شیائومی بدل شود.

 در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز شیائومی برنامه‌ی ۵ ساله‌ای برای سرمایه‌گذاری در ۱۰۰ استارتاپ سخت‌افزاری درنظر گرفته بود. برنامه‌ی جدید میلیارد دلاری این شرکت بی‌ارتباط با برنامه‌های قبلی نیست. این شرکت‌ها، به نوبه‌ی خود به تولید محصولات شیائومی کمک کردند و اکنون در مجموع بیش از ۱۳۲ میلیون دستگاه را شامل می‌شود که ۲۰ میلیون از آن‌ها هر روز فعال هستند. در عین حال، دستیار هوشمند شیائومی موسوم به Xiao Ai، روی ۱۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است. 

شیائومی

چنین گجت‌هایی به‌همراه مجموعه‌ای از محصولات مربوط به سبک زندگی اعم از چمدان‌ها و چترها توانستند در سه ماهه‌ی دوم سال گذشته، بیشترین درآمد را برای این شرکت داشته باشند. گزارش‌های مربوط به درآمد شیائومی این موضوع را تایید می‌کند.

شیائومی با سایر غول‌های فناوری چینی مانند بایدو وارد خانه‌های کاربران شده است. شیائومی شبیه به فروشگاهی بزرگ شده است ولی نمی‌‌تواند همه‌چیز را خودش تولید کند. غول فناوری چینی در صنعت تولید تلویزیون‌های هوشمند نیز وارد شده و همکاری جدیدی را با شرکت‌های تولیدکننده‌ی قدیمی لوازم خانگی چینی آغاز کرده است. همچنین ی با IKEA‌ شده تا با سرمایه‌گذاری ۱۴.۸ میلیون دلاری برابر با ۱۰۰ میلیون یوانی روی شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی شخص ثالث را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این همکاری به‌زودی باعث می‌شود که شیائومی بتواند به‌قدری قدرتمند شود که مصرف‌کنندگان چینی را قادر می‌سازد بتوانند به‌زودی محصولات خرده‌فروشی سوپدی را مبتنی بر فناوری‌های شیائومی خریداری کنند. 

۱۰۰IOTاینترنتچینچینینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
غذای شب عید آذربایجان
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
چطور عکس فضانوردان آپولو-۸ به‌عنوان نماد "نوروز" شناخته شد؟
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ماکان؛ موفق‌ترین خودروی لوکس کمپانی پورشه
ادامه مطلب chevron_left
تعامل بین قلب و مغز در سندرم قلب شکسته
ادامه مطلب chevron_left
استقبال از بهار در پاکستان
ادامه مطلب chevron_left
استقبال از بهار در تاجیکستان
ادامه مطلب chevron_left
عیدی یا هدیه در نوروز باستان/ شکر عیدی ایرانیان باستان
ادامه مطلب chevron_left
تایید یکی دیگر از امکانات هواوی پی 30 : تصویربرداری همزمان با دو دوربین!
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi