یکشنبه 26 خرداد 1398
https://www.khabaryaab.com/news/5630006/تعداد-کاربران-اینترنت-در-ایران-چقدر-است
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار فناوریnavigate_beforeگجت نیوزnavigate_beforeتعداد کاربران اینترنت در ایران چقدر است؟

تعداد کاربران اینترنت در ایران چقدر است؟

تعداد کاربران اینترنت در ایران چقدر است؟

جدید‌ترین آمار منتشر شده از دسترسی خانواده‌های ایرانی به اینترنت نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده است.جدید‌ترین آمار منتشر شده از دسترسی خانواده‌های ایرانی به اینترنت نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران (مربوط به سازمان فناوری اطلاعات ایران) جدیدترین آمار دسترسی خانوار ایرانی و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور را تا پایان سال 1396 اعلام کرده است. نتایج این آمار بر اساس اطلاعات طرح آمارگیری دسترسی خانوار ایرانی به ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در مناطق شهری و روستایی گردآوری شده و مرکز آمار با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران در زمستان سال گذشته آن را تهیه کرده‌اند. همچنین در طرح آمارگیری دسترسی خانوار ایرانی به ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، حدود 19 شاخص پیشنهاد شده از طرف اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) لحاظ شده است. در ادامه آمار مربوط به تعداد کاربران اینترنت در ایران را بررسی می‌کنیم.

همچنین بخوانید:

میزان فعالیت کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی چقدر است؟

کاربران اینترنت

تعداد کاربران اینترنت در ایران به 46 میلیون رسید

بر اساس آمار‌های منتشر شده متوجه می‌شویم که حدود 60 درصد از کاربران ایرانی بیشتر از 6 سال است که به اینترنت دسترسی دارند. گفتنی است در این آمار کاربران اینترنت به آن دسته از افرادی گفته می‌شود که در طول 3 ماه گذشته به اینترنت دسترسی داشته و از آن استفاده کرده باشند. از این رو می‌توان گفت تعداد کاربران در ایران حدود 46 میلیون و 315 هزار و 545 نفر است که به اینترنت دسترسی دارند. طبق آمار، حدود 17 میلیون و 963 هزار خانوار به اینترنت متصل هستند؛‌ یعنی 72.8 درصدی از خانوار ایرانی به اینترنت دسترسی دارند.

همچنین حدود 17 میلیون و 216 هزار خانواده ایرانی یا 69.7 درصد از آن‌ها از رایانه استفاده می‌کنند. گفتنی است بر اساس آماری که تا پایان سال 95 و بر اساس دسترسی خانورهای ایرانی به ICT منتشر شده است، تعداد کاربران اینترنت در ایران حدود 53.23 درصد بوده که رشد 10 درصدی کاربران اینترنت در سال 1396 را نشان می‌دهد. میزان دسترسی خانوار ایرانی به اینترنت در سال 1396 حدود 62.21 درصد و دسترسی آن‌ها به رایانه نیز 61.39 درصد بوده است که نشان دهنده رشد 10 درصدی دسترسی خانوار ایرانی به اینترنت است.

1396ارتباطاتایراناینترنتترین آمارنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
چگونه بدون هیچ افزونه‌ای از سایت‌ها اسکرین‌شات تمام صفحه بگیریم
ادامه مطلب chevron_left
انسان‌ها ۶۰۰ گونه گیاهی را در ۲۵۰ سال گذشته منقرض کرده‌اند
ادامه مطلب chevron_left
دیپلماسی اقتدار/ تنگه آب و آتش/ رویایی به رنگ خیابان
ادامه مطلب chevron_left
درمان سرطان با «مگس‌های تراریخته»!
ادامه مطلب chevron_left
مشخصات موتورولا وان اکشن : دوربین سه‌گانه، چیپست اگزینوس 9609 و بیشتر
ادامه مطلب chevron_left
هشدار به جوانان؛ مراقب مکمل‌های رژیمی برای کاهش وزن خود باشید!
ادامه مطلب chevron_left
یک کارت بلیط مترو با 47 سال اعتبار کشف شد!
ادامه مطلب chevron_left
بالگرد مریخی ناسا سال 2021 به سیاره سرخ اعزام می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
قابلیت‌های بسیار جذابی برای سیستم عامل KaiOS در راه است
ادامه مطلب chevron_left
۵ درصد به حجم بسته‌های اینترنتی اضافه شد/ جبران حقوق مشترکان
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi