چهارشنبه 28 آذر 1397
تجلیل آیت الله صافی گلپایگانی از مسابقات قرآن دانشجویان

تجلیل آیت الله صافی گلپایگانی از مسابقات قرآن دانشجویان


به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، در پیامی به جشنواره ملی مسابقات قرآن دانشجویان ایران آورده است: هر اقدامی که موجب ارتقای معرفت و علم و بینش و بصیرت و شعور اسلامی و جهل‌زدایی و ارتقای روح دانش‌جویی گردد سبب خوشنودی و رضایت حضرت بقیة الله مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء می‌باشد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «قَدْ جَاءَکُمْ مِنَ اللهِ نُورٌ وَکِتَابٌ مُبِینٌ یَهْدِی بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَیخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّور».المائدة(15-16)
السلام علیکم یا ابناء القرآن. یا ابناء سورة الفاتحة، ابناء سورة یس، ابناء سورة التوحید، ابناء سورة النمل و النحل، ابناء سورة الکوثر والعصر و رحمة الله و برکاته.

سلام بر شما قرآنیان عزیز، اساتید عظام و دانشجویان پاک‌سرشت با اخلاص، و سلام بر دوستداران شما.

با تبریک به شما شیفتگان و قرآن‌پژوهان، حافظان و قاریان قرآن که افتخار حضور در مکتب علم و هدایت قرآن را دارید اینجانب، این مقام را - که شما حائز آن می‌باشید- گرامی می‌دارم و آن را با افتخار می‌ستایم.

در این دو آیه شریفه، هویت و حقیقت دعوت قرآن بیان شده است؛ دعوت و هویتی که هر چه انسان با قرآن مجید آشناتر شود به حقیقت و واقعیت آن بیشتر آگاه می‌گردد.

عناوین برجسته و ممتاز و بی‌رقیب و بی‌نظیرِ «نور، کتاب مبین، هدایت بخش، راهنما به راه‌های سلامت و نجات‌دهنده از تاریکی‌ها» وصف این کتاب است که هر چه در آن بیشتر تدبر شود، بر انسان ظاهرتر می‌گردد و ظلمت‌ها، جهل و گمراهی‌های گوناگون را می‌شکافد و قرآنیان را به سوی درجات بالاتر و بالاتر علم و آگاهی و بیداری و معرفت پرواز می‌دهد.

این حال پاک و رستگاری و دوری از عوالم حیوانیت و تقرب به خدا و هم‌طرازی با ملائکه مقرب را نمی‌توان توصیف کرد. فقط قرآنیان و شخص قرآن‌پژوه، آن را درک می‌کند و می‌یابد که به چه آفاق وسیعی هدایت شده و به چه مسیر ملکوتی راه یافته است که هرچند آن آفاق را درک می‌کند، اما زبان و بیان خود را از توصیف آن ناتوان می‌یابد؛ و چه رستگارند کسانی که از دریاهای علم و هدایت و قرآن و کتاب‌هایی که برگرفته از قرآن است، مثل نهج‌‌البلاغه، صحیفه شریفه سجادیه، صحیفه کامله، صحیفه ثانیه و ثالثه و رابعه و خامسه و خزائن علوم اهل بیت علیهم‌السلام که همه قرآنی و شرح و بیان ما فی‌القرآن است استفاده می‌نمایند.

اینجانب با تکریم تمام از این مسابقات قرآنی که با مشارکت دانشجویان عزیز و امیدهای آینده اسلام برگزار می‌شود، از خداوند متعال برای آنان توفیق بیشتر طلب می‌نمایم.

این برنامه‌ها و هر اقدامی که موجب ارتقای معرفت و علم و بینش و بصیرت و شعور اسلامی و جهل‌زدایی و ارتقای روح دانش‌جویی گردد سبب خوشنودی و رضایت حضرت بقیة الله مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء می‌باشد.

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
لطف الله صافی
24ذی الحجة1432
30/8/1390
/901/د102/ج

ابناءاللسورتقرآنقرآنی نمایش همه کلید واژه ها
بیشتر بخوانید ...
سردار غیب‌پرور درگذشت «سردار منصوری» را تسلیت گفت
ادامه مطلب chevron_left
کنایه گوینده زن به نماینده سراوان
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
لاریجانی: انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق به بعد از ارائه لایحه بودجه موکول شود
ادامه مطلب chevron_left
ماجرای کلیپ نماینده ۳۸ ساله سراوان/ «محمدباسط درازهی» کیست؟
ادامه مطلب chevron_left
حالا که می‌گویید «غرب» همه دنیا نیست پس کشور را معطل «کانال مالی اروپا» نکنید
ادامه مطلب chevron_left
دولت دست روی دست نگذاشته/ایران در قبال نقض تعهدات ساکت نخواهد نشست
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ارتش به عنوان یک نیروی ولایتمدار در قلب مردم جای دارد
ادامه مطلب chevron_left
go to top