دوشنبه 26 آذر 1397
سبد حمایتی دولت به حساب چه کسانی واریز شد؟

سبد حمایتی دولت به حساب چه کسانی واریز شد؟

بسته حمایتی دولت که رقم آن 200 هزار تومان بود به حساب برخی از افشار واریز شده و بخشی دیگر از مشمولان این مبلغ را دریافت نکرده اند.

ایسنا: اجرای بسته حمایتی دولت از اقشار کم درآمد آغاز شده اما همچنان برخی ابهامات آن پابرجاست؛ اخیرا و با واریز حقوق، رقم حدود 200 هزار تومانی به حساب برخی اقشار واریز شده و بخشی دیگر از مشمولان این مبلغ را دریافت نکرده اند. 

با توجه به شرایط خاص اقتصادی موجود، دولت طرح حمایت از اقشار کم درآمد را در دستور کار قرار داد و در آبان ماه مصوب شد تا بسته ای نقدی و کالایی در اختیار بخشی از جامعه که ظاهرا بیش از نیم از جمعیت را پوشش می دهد، قرار گیرد. 

درباره جزئیات بسته حمایتی اطلاع رسانی دقیقی تا اکنون انجام نشده ولی کلیت آنچه که تاکنون در اظهارات مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیده شد، نشان داد که مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است؛ به طوری که به ازای هر خانوار و با توجه به بعد آن از 100 تا 300 هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد و می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود کنند. 

گروه دوم کارکنان هستند و طبق مصوبه دولت، سازمان برنامه و بودجه مجاز شد برای کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی، لشکری و حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و سایر صندوق ها که مجموع پرداختی ماهیانه آنها به کمتر از سه میلیون تومان می رسد، کمک جبرانی از طریق حساب های بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن ها واریز کنند. 

در حالی نحوه پرداخت نقدی و حقوقی از مهمترین ابهامات این بسته به شمار می رود که تاکنون به طور شفاف از سوی سازمان برنامه و بودجه به عنوان محل اصلی تامین منابع مالی طرح بسته حمایتی و البته محل پرداخت ماهانه حقوق کارکنان در بخش های دیگر اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت های نقدی منتشر نشده و معلوم نیست که به چه نحوی انجام می شود و تنها اخیرا شریعتمداری- وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی- مبلغ پرداختی به کارمندان دولت را 200 هزار تومان اعلام و گفته افرادی که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می کنند، مشمول این بسته می شوند. 

به تازگی واریز حقوق در بخش های مختلف انجام شده است و البته هستند گروه هایی که هنوز حقوق آبان ماه را دریافت نکرده اند و در این بین برای برخی رقم 200 هزار تومان به همراه حقوق واریز شده است؛ به گونه ای که بازنشستگان و مستمری بگیران از جمله حقوق بگیرانی هستند که برای گروه هایی از آنها این مبلغ پرداخت شده و در بین همین دو بخش هم هستند برخی مشاغل که دریافتی نداشته اند. همچنین در مورد کارمندان هم که جزوی از گروه های مشخص شده در مصوبه دولت برای دریافت جبرانی هستند، ظاهرا پرداختی انجام نشده و پرس وجو از برخی کارکنانی که مشمول می شوند نشانی از دریافت مبلغ جبرانی همراه حقوق ندارد. 

اما اینکه آیا تمامی کارکنان در بخش های دولتی و سازمان هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می کنند و کمتر از سه میلیون تومان درآمد دارند، مشمول دریافت جبرانی می شوند یا خیر؟ یا اینکه این پرداخت تا چه زمانی و در چند ماه انجام می شود؟ به همراه سایر ابهامات در مورد پرداختی به کارکنان در بسته حمایتی بی پاسخ مانده اند و مسئولان مربوطه جزئیات آن را اعلام نکرده اند.

انتهای پیام/م

بیشتر بخوانید ...
مطالبه مردمی؛ مبلغی ثابت به حقوق کلیه کارمندان اضافه کنید
ادامه مطلب chevron_left
ثبت نام کارت سوخت تا اول دی ماه تمدید شد
ادامه مطلب chevron_left
بیمه سامان، اساسنامه خود را به‌روز کرد / احمدرضا ضرابیه: کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه از نتایج اساسنامه جدید است
ادامه مطلب chevron_left
برآوردی از نیاز پتروشیمی ها به ارز وجود ندارد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
منّت  سازمان برنامه و بودجه بر سر گندم کاران/ حمایت از کشاورزی فقط در ایران است؟
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
گوشت گوساله ۲۲ هزار تومانی در کانال دلال بازی با قیمت ۷۰ تا ۸۰ هزار تومانی به دست مردم می‌رسد/ آیا عرضه گوشت با کارت ملی تأثیرگذار است؟
ادامه مطلب chevron_left
اختلاف نظر تحلیلگران درباره روند قیمت طلا
ادامه مطلب chevron_left
go to top