دوشنبه 26 آذر 1397
جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شادپیمایی آعاز شد

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شادپیمایی آعاز شد

همدان- ایرنا- بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با نوای گروه های موسیقی سنتی جنوبی و شمالی و شادی و هیاهوی کودکان و خانواده های همدانی در قالب یک شادپیمایی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، گروه های عروسکی دلقکها، موش ها، نقره ای تنان و عروسک های غول پیکر روز دوشنبه در این آیین شادپیمایی در بین کودکان همدانی حضور یافته و هنرنمایی کردند.
کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این آیین شادپیمایی نیز با عروسکها، چترها و بادکنک های رنگی به شادی و پایکوبی پرداختند.
گروه های نمایشی از آرامگاه بوعلی سینا تا میدان امام خمینی (ره) در میان انبوه مردم قطعاتی از نمایش های خود را اجرا کردند.
طلوع جشنواره تئاتر در همدان با آیین شادپیمایی و اجرای نمایش بروی سن سیار تا چند ساعت دیگر در شهر تاریخی همدان ادامه دارد.
لحظاتی پیش از این آیین نیز المان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به مناسبت بیست و پنجمین سال برگزاری این جشنواره فراملی در شهر تاریخی همدان، با حضور کودکان و خانواده ها و هنرمندانی از سراسر کشور رونمایی شد.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به استقبال خوب کشورهای خارجی از این جشنواره گفت: در مجموع پذیرای 13 کشور از پنج قاره جهان هستیم.
مریم کاظمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از ظهر امروز هنرمندان آلمانی به عنوان نخستین گروه نمایش خارجی شرکت کننده در این دوره از جشنواره وارد همدان شدند.
وی ادامه داد: گروه هنرمندان آلمانی به سرپرستی «دیمیتری نوموکونوو» نویسنده و کارگردان نمایش «سفر فوق العاده» به همدان آمده اند.
کاظمی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره 10 نمایش خارجی در همدان به روی صحنه می رود، افزود: گروه های نمایشی به تدریج وارد همدان شده و برای اجرا آماده می شوند.
وی اضافه کرد: آذربایجان، آفریقای جنوبی، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، ترکیه، فرانسه، عراق، نروژ و هند کشورهایی هستند که اجرای صحنه ای دارند.
دبیر این جشنواره افزود: نمایش های «اوپس» به نویسندگی و کارگردانی «یوردی وایدال » از کشور بلژیک، «داستان یک مرد و سایه او» به نویسندگی و کارگردانی «جوزپه سمرارو» از ایتالیا، «سفر فوق العاده» به نویسندگی و کارگردانی «دیمیتری نوموکونوو» از آلمان، «جوجه اردک زشت» از ترکیه به نویسندگی «هانس کریستین اندرسن» و کارگردانی «تئودورا پوپووا لازوراوا»، «بینوایان» برگرفته از اثر ویکتورهوگو به نویسندگی و کارگردانی «کریستف تی بالت» از فرانسه در این دوره از جشنواره به نمایش در می آید.
کاظمی خاطرنشان کرد: همچنین اسپانیا و نروژ به طور مشترک نمایش «خیلی دور» را به «نویسندگی وودمن سرانو» و کارگردانی «کریستین گرانادوز» اجرا می کنند.
وی اظهار داشت: آفریقای جنوبی با نمایش «رویا» به نویسندگی «آماندا واللا» و کارگردانی «ننانلا مووانزی»، هند با نمایش «کلاغ تشنه برمی گردد» به نویسندگی «مانیش یوشی» و کارگردانی «سوییت باندیو پادیای» و آذربایجان با «داستان چوبک» به نویسندگی «آجار اول» و کارگردانی «امیل عسگر اُف» در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حضور دارند.
دبیر این جشنواره افزود: نمایش های فوق از روز سه شنبه 29 آبان تا شنبه سوم آذرماه در مجتمع های بوعلی سینا و شهید اوینی، تالارهای فجر، مهدیه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین در سینماهای فلسطین و کانون پرورش فکری روی صحنه می رود.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به دبیری مریم کاظمی و با شعار «کودک و حقوق اجتماعی و کودک و حقوق شهروندی» از امروز 28 آبان تا چهارم آذرماه در همدان برگزار می شود.
7527/2090

آعازآلمانایرنابیستپنجمین نمایش همه کلید واژه ها
بیشتر بخوانید ...
بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
کشتی توریستی کروز به زودی وارد آبهای استان گلستان می شود
ادامه مطلب chevron_left
۳ دلیل ناکامی تحریم‌ها
ادامه مطلب chevron_left
شکایت از ظریف به قوه قضاییه در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
اختصاص تسهیلات برای طرح‌های مشارکتی بخش خصوصی و دهیاری‌ها
ادامه مطلب chevron_left
زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری استرالیا را لرزاند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
رکورد شکنی جدید پرسپولیس با برانکو
ادامه مطلب chevron_left
سگ های ولگرد جع آوری می شوند
ادامه مطلب chevron_left
go to top