یکشنبه 24 شهریور 1398
https://www.khabaryaab.com/news/432149/آخرین-نشانه-از-امام-موسی-صدرسند
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeفرهنگ نیوز navigate_beforeآخرین نشانه از امام موسی صدر+سند

آخرین نشانه از امام موسی صدر+سند


آخرین نشانه از امام موسی صدر+سند
آیت الله سید موسی صدر به تاریخ 3 شهریور 1357 به دعوت معمر قذافی ، وارد لیبی شد و از روز 9 شهریور ماه تا کنون هیچ اطلاعاتی از شرنوشت ایشان وجود ندارد.


به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از مشرق ، آیت الله سید موسی صدر (که در میان شیعیان جهان به «امام موسی صدر» شهرت دارد) ، رییس «مجلس اعلی شیعیان لبنان» و موسس سازمان «امل» (افواج المقاومة البنانیة) ، روز 14 خرداد ماه سال 1307 هجری در محله «چهارمردان» واقع در شهر مقدس «قم» و در خانواده مرجع مسلم زمان «آیت الله العظمی سیدصدرالدین صدر» متولد شد.
به دنبال رحلت آیت الله سید عبدالحسین شرف الدین ، پیشوای وقت شیعیان لبنان، سید موسی صدر در سال 1338 به لبنان هجرت نمود و مسئولیت رهبری شیعیان لبنان را بر عهده گرفت و به زودی با نام «امام موسی صدر» آوازه اش در تمامی لبنان پیچید .
آیت الله سید موسی صدر به تاریخ 3 شهریور 1357 به دعوت معمر قذافی ، وارد لیبی شد و از روز 9 شهریور ماه تا کنون هیچ اطلاعاتی از شرنوشت ایشان وجود ندارد. قذافی مدعی بود که ایشان از لیبی خارج شده و به ایتالیا رفته است اما به دنبال سقوط رژیم قذافی ، «عبدالرحمن غویله»، افسر سابق اداره گذرنامه لیبی، که پیش از این در پاسخ به قاضی تحقیق ایتالیایی مدعی شده بود که گذرنامه امام موسی صدر و دو همراهش را دریافت کرده و مهر زده و آنان از لیبی خارج شده‌اند، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره، این اظهارات خود را تکذیب کرد.
آن چه مشاهده می کنید تصویری است از گذرنامه سیاسی آیت الله موسی صدر که در حقیقت آخرین نشانه رسمی موجود از ایشان است که توسط ر‍ین قذافی به رسانه ها تحویل دادخ شد:


171187آیت الله سیدامام موسی صدرشهریورنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
بازگشت به تعلیمات حقیقی اسلام تنها راه برای احیای حقوق زنان است
ادامه مطلب chevron_left
رحیمی جهان‌آبادی: اجماع خوبی بر سر کاهش تعهدات برجامی ایجاد شده است
ادامه مطلب chevron_left
یک جبهه‌ی عظیمی از لحاظ فرهنگی دارند به ما تهاجم می‌کنند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
امیرعبداللهیان: نتانیاهو برای بقای خود، به نابودی زودتر اسرائیل کمک بزرگی می‌کند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
منوچهر قائدی فرار کرد/ دادستان شیراز:بازگرداندن او از طریق اینترپل دنبال می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
آزمون صبر در تاسوعای 1357
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top
logo-samandehi