پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeخبرگزاری ایسناnavigate_beforeتوضیحات اتحادیه امور اجرایی معاینه فنی ک...

توضیحات اتحادیه امور اجرایی معاینه فنی کشور در مورد یک خبر

روابط عمومی اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در نمابری درباره اظهارات اخیر معاون شهردار تهران در خصوص اجرای فاز دوم طرح کاهش توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا،‌ در این نمابر با اشاره به اظهارات معاون ترافیک شهرداری تهران مبنی بر اینکه براساس موافقتامه‌ای، سازمان محیط زیست که مسئولیت نظارت بر مراکز معاینه فنی را برعهده دارد، نظارت بر مراکز معاینه فنی استان تهران و البرز را برعهده شهرداری تهران گذاشته است این اقدام را مغایر با مصوبه هیات وزیران به تاریخ 93/10/14 عنوان شده و آمده است: این مصوبه ستاد معاینه فنی شهرداری هر شهر را تشکیلات متمرکز برای برنامه ریزی، هدایت، نظارت و کنترل فعالیت مراکز معاینه فنی همان شهر می‌داند و بر این اساس وظایف ذکر شده تحت هیچ شرایطی قابل واگذاری به هیچ نهادی من جمله شهرداری‌ها و بالاخص شهرداری تهران نمی‌باشد. بدیهی است نظارت بر نحوه فعالیت ستادهای معاینه‌ فنی برابر مصوبه هیات وزیران نیز بر عهده کارگروه استانی استانداری مربوطه خواهد بود.

در ادامه نمابر آمده است: در بخش دیگری از خبر نیز اعلام شده که سامانه سیمفا و پلیس در گذشته قادر به پاسخگویی به بیش از هشتاد هزار استعلام نبوده که در حال حاضر مرتفع گردیده و به هشتصد هزار استعلام در روز رسیده است که در همین ارتباط بایستی به اطلاع برساند که طبق اطلاعات موجود در گذشته نیز بیش از چهارصد هزار پاسخ به استعلام در سامانه سیمفا ثبت و ضبط گردیده و در حال حاضر قادر به پاسخگویی به حدود سه میلیون استعلام در روز می‌باشد.

 نکته آخر اینکه از قول حضرتعالی اعلام شده منبعد خودروهایی که از مراکز معاینه فنی شهر تهران مبادرت به اخذ گواهی معاینه فنی نمایند در صورت تردد در محدوده طرح LEZ نیاز به استعلام از سامانه سیمفا نخواهند داشت. شایان ذکر است طبق بررسی و داده کاوی به عمل آمده بالغ بر 15 درصد از خودروهایی که در طرح LEZ تردد می‌نمایند به دلایل مختلف منجمله خرید و فروش و تعویض پلاک، VIN آنان تغییر و نامعتبر خواهد بود.

انتهای پیام

استعلامامور اجراییخودروهایسامانه سیمفاسیمفانمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
نحوه چاپ بلیط بازی ایران و‌ چین؛ جانمایی سکوهای هواداران دو‌تیم (ویدیو)
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
افزایش ۷ درصدی آمار نزاع در ۹ ماهه امسال/تهران در صدر مراجعات
ادامه مطلب chevron_left
باید تلاش کنیم امید را در دل شهروندان زنده نگه داریم
ادامه مطلب chevron_left
قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد
ادامه مطلب chevron_left
برج آزادی را دریابیم
ادامه مطلب chevron_left
پاسخگویی مدیرکل دامپزشکی استان تهران از طریق سامانه سامد
ادامه مطلب chevron_left
ایجاد اشتغال پایدار در سال حمایت از کالای ایرانی
ادامه مطلب chevron_left
بهای سکه و ارز + جدول
ادامه مطلب chevron_left
عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد
ادامه مطلب chevron_left
go to top