سه شنبه 2 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار ورزشیnavigate_beforeوبسایت رسمی برنامه نودnavigate_beforeدیدار حساس چلسی - منچستریونایتد زیر ذره‌...

دیدار حساس چلسی - منچستریونایتد زیر ذره‌بین آمار و ارقام

دیدار حساس چلسی - منچستریونایتد زیر ذره‌بین آمار و ارقام

وبسایت رسمی برنامه نود - آیا مورینیو در جدال با تیم سابقش، نیمکتش را در الدترافورد از دست می دهد؟وبسایت رسمی برنامه نود - آیا مورینیو در جدال با تیم سابقش، نیمکتش را در الدترافورد از دست می دهد؟

به گزارش وبسایت نود، دیدار چلسی و منچستریونایتد حتی اگر از نظر جدولی هم حساس نباشد، باز جذابیت ها و ویژگی های خاص خود را دارد تا توجه بیننده ها را جلب کند. این دو تیم روز شنبه در لیگ برتر انگلیس در حالی به مصاف هم می روند که چلسی برای ماندن در کورس رقابت با تیم های صدر جدولی، نیاز به برد خانگی دارد. از طرفی مورینیو اگرچه توانست پیش از وقفه بازی های ملی، مقابل نیوکاسل به برد برسد ولی فشارها روی او همچنان ادامه دارد و یک شکست در مقابل تیم سابقش، می تواند او را به لبه پرتگاه نزدیک کند. نگاهی داریم به جزییات آماری این جدال حساس:

یونایتد در هشت سفر اخیرش به استمفوردبریج، بردی نداشته است و هفت باخت هم تجربه کرده است، تنها تساوی آن ها در این هشت مسابقه، در فوریه 2016 رقم خورد که با فن خال مقابل چلسی هیدینک به تساوی 1-1 رسیدند.

width=768

آمار برای مورینیو بدتر هم است، او به عنوان سرمربی یونایتد، سه بار مقابل تیم سابقش چلسی در استمفوردبریج به میدان رفته و سه شکست تجربه کرده است، که در مجموع 6 گل خورده شامل این سه شکست است. بدون حتی یک گل زده.

آخرین برد یونایتد در استمفوردبریج، اکتبر 2012 رقم خورد، زمانی که هنوز فرگوسن سرمربی شیاطین سرخ بود و آن برد، تنها پیروزی یونایتد در 16 سال اخیر در استمفوردبریج است.

مورینیو اکنون ۸۴ مسابقه است که در لیگ برتر روی نیمکت یونایتد نشسته است، آمارها نشان می دهند عملکرد او در مقایسه با ۸۴ بازی ابتدایی اش در لیگ جزیره روی نیمکت چلسی، خیلی ضعیف تر بوده است. در این ۸۴ بازی، او در چلسی ۶۴ برد کسب کرد ولی در یونایتد ۴۷ برد بدست آورده است، ۱۳ تساوی و ۷ شکست در چلسی، در مقایسه با ۲۲ تساوی و ۱۵ باخت در یونایتد. ۱۳۵

تیم ساری نسبت به تیم کونته، در همین مقطع عملکرد بهتری بروز داده است، ان ها نسبت به فصل قبل هفت امتیاز بیشتر کسب کرده اند. این بهترین شروع چلسی در لیگ برتر از سال 2014 است، زمانی که در آن فصل آخرین بار با مورینیو قهرمان لیگ شدند.

تیم ساری نسبت به فصل گذشته و در مقایسه با تیم کونته، از نظر تملک توپ 12 درصد بیشتر صاحب توپ بوده است. ضمن این که در این فصل هیچ تیمی بیشتر از آن ها در یک سوم هجومی، پاسکاری نکرده است.

width=768

 در حالی که چلسی تحت نظر ساری عملکرد بهتری نسبت به فصل قبل نشان داده ولی در آن سمت یونایتد شرایط بدی را تجربه می کند و نسبت به فصل گذشته، افت محسوسی داشته است. پیروزی مقابل نیوکاسل، تنها برد یونایتد در پنج مسابقه اخیر بود. اگر یونایتد در آن مسابقه هم شکست می خورد، بدترین شروع این تیم در تاریخ لیگ برتر رقم می خورد. اما آن برد، آن ها را به هشتم رساند و حالا هفت امتیاز با چلسی فاصله دارند.

تیم مورینیو در این فصل از لیگ برتر، در هشت مسابقه تنها 4 برد کسب کرده است و این تعداد برد، تقریباً برابر با آمار کلی او در لیگ برتر در یونایتد است. در عین حال، تیم مورینیو از نظر برد در بازی های بزرگ مقابل شش تیم برتر، ضعیف ترین عملکرد را داشته است. آن ها تنها 56 درصد بازی هایشان مقابل رقبای بزرگ را پیروز شده اند. مورینیو در دوره اول حضورش در چلسی، در بازی مقابل تیم های بزرگ، آمار برد 71 را به ثبت رسانده بود.

width=768

ادن هازارد این روزها در اوج آمادگی است، او نه تنها با هفت گل زده صدرنشین گلزنان لیگ جزیره است، بلکه تنها بازیکنی است که فعلاً از نظر اثرگذاری روی گل ها، به عددی دو رقمی رسیده است. 7 گل و 3 پاس گل. او در این فصل در لیگ برتر، به طور میانگین هر 58 دقیقه یک گل زده یا پاس گلی ارسال کرده است که بهترین آمار او در کل دوران حرفه ایش با فاصله زیاد است.

هازارد بلژیکی که تحت نظر ساری آزادی عمل بیشتری هم پیدا کرده است، از نظر دقت شوت و همینطور لمس توپ نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است و اگر همین روند را ادامه دهد، فصل را با 33 گل و 14 پاس گل به پایان می رساند که می تواند رکورد گلزنی در لیگ برتر را هم بشکند.

width=768

در حالی که هازارد بلژیکی در چلسی روزهای خوبی را پشت سر می گذارد، هموطن او، لوکاکو در الدترافورد روزهای خوبی ندارد. لوکاکو اگرچه در تیم ملی بلژیک فوق العاده بوده ولی در هفته های اخیر در ترکیب یونایتد سرحال نشان نداده است. او در این فصل پنج گل برای بلژیک زده ولی برای یونایتد فقط چهار گل زده است! و در شش بازی اخیرش در پیراهن یونایتد موفق به گلزنی نشده است.

بدتر این که او در استمفوردبریج آمار بسیار بدی دارد. در 12 بازی او گلی نزده است و تنها هفت شوت درون چارچوب داشته است. بیش از 11 ساعت بازی در این ورزشگاه و بدون گل زده! جالب است بدانید هشت بازی از این 12 مسابقه با پیراهن چلسی و به عنوان میزبان بوده و چهار بازی دیگر به عنوان تیم میهمان و در مقابل چلسی.

width=768

حال باید دید با تمام این تفاسیر کدام یک از این دو مربی می توانند از داشته های خود بهترین و بیشترین بهره را بگیرند و امتیازات حساس این مسابقه را جمع کنند؟

1878

 

استمفوردبریجبلژیکبهتریپاستساوینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
حرکات آکروبات‌بازان AFC بیرون از ورزشگاه محمد بن زاید/ عکس یادگاری جراح و منصور با هواداران!
ادامه مطلب chevron_left
فغانی جزء ۱۰ داور برتر جهان در سال ۲۰۱۸
ادامه مطلب chevron_left
توقف غیرمنتظره یاران جیمز هاردن مقابل فیلادلفیا/ لیگ NBA؛ لیکرز بدون جیمز به گلدن‌استیت باخت
ادامه مطلب chevron_left
عربستان، اولین حذف‌شده بزرگ
ادامه مطلب chevron_left
لیگ هفت‌سنگ
ادامه مطلب chevron_left
رزمایش نظامی آمریکا و انگلیس در دریای چین
ادامه مطلب chevron_left
کلوپ: شاید مجبور شویم بازیکن بخریم
ادامه مطلب chevron_left
حذف شگفت انگیز شگفت انگیزها!
ادامه مطلب chevron_left
برای ماندن در میانه جدول باید امروز شهرداری گرگان را ببریم
ادامه مطلب chevron_left
گزارش تصویری؛ ایران 2-0 عمان
ادامه مطلب chevron_left
go to top