سه شنبه 2 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeطرح دوفوریتی اصلاح فعالیت بازنشستگان درح...

طرح دوفوریتی اصلاح فعالیت بازنشستگان درحال تهیه است

طرح دوفوریتی اصلاح فعالیت بازنشستگان درحال تهیه است

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه مجلس گفت: طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت دو فوریتی در مجلس در حال تهیه است و بعید می دانم که این طرح در مجلس به صورت سه فوریتی مطرح شود.

محمد علی وکیلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره اظهارات امروز محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران مبنی بر مطرح شدن طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت سه فوریتی در مجلس گفت: بعید می دانم این طرح به صورت سه فوریتی در مجلس مطرح شود زیرا حتی برای دو فوریتی مطرح شدن آن نیز نیاز به دو سوم آرای نمایندگان است.
وی افزود: برای مطرح شدن این طرح به صورت سه فوریتی زمینه اش وجود ندارد و بعید می دانم این اتفاق بیفتد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بر اساس نشست مشترک نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر تهران، کمیته ای تشکیل شد که در حال تهیه طرح دو فوریتی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان است.


وکیلی یادآور شد: بر اساس این طرح بناست که مشکل افراد بازنشسته با تجربه از جمله قضات دیوان عالی کشور، وزارت اطلاعات ، شهرداران کلان شهرها حل شود تا مشکل بکارگیری آنان در دستگاه ها نیز حل شود.
به گزارش ایرنا، قانون منع بکارگیری بازنشستگان دوم مرداد امسال در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، 23 شهریور به تایید شورای نگهبان رسید و رئیس جمهوری نیز اجرای آن را 27 شهریور امسال ابلاغ کرد.
بر اساس این طرح ، بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی به استثنای روسای قوا، معاون اول رئیس جمهوری، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری ممنوع است.
مجمع نمایندگان تهران و اعضای شورای شهر تهران اخیرا جلسه ای پیرامون بررسی حفظ افشانی به عنوان شهردار تهران داشتند، از این رو بنا شد کمیته ای متشکل از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر این موضوع را از طریق هیات رییسه مجلس و معاونت قوانین مجلس پیگیری کند.
محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران امروز در جمع خبرنگاران درباره اصلاح طرح دوفوریتی منع به کارگیری بازنشستگان که گفته شده قرار است در مجلس شورای اسلامی دنبال شود گفت: این طرح امکان دارد به صورت سه فوریتی نیز مطرح شود.

سیام**9121**1553

ایرنابازنشستگانبعیدبکارگیریحال تهیهنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
توصیف امام‌ علی(ع) در کلام حضرت فاطمه(س)
ادامه مطلب chevron_left
زبان من در آوردی شبکه های اجتماعی تا کجا پیش می روند؟/شبکه های اجتماعی فارسی ما را کجا می برد
ادامه مطلب chevron_left
افزایش ظرفیت بلیت‌های جشنواره فیلم فجر
ادامه مطلب chevron_left
دومین جلسه دادگاه مرضیه هاشمی چهارشنبه تشکیل می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
ماجرای سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر که نمی‌شود در ایران ساخت
ادامه مطلب chevron_left
جیرانی در راه «سینما یک»
ادامه مطلب chevron_left
چرا حضرت زهرا(س) جزو معصومین است؟
ادامه مطلب chevron_left
دولت موظف به پرداخت 634 میلیارد تومان به صندوق ذخیره فرهنگیان شد
ادامه مطلب chevron_left
نقد کتاب پانزدهم ،برگزیدگان خود را شناخت
ادامه مطلب chevron_left
زائری:ممیزی فعلی درآینده قابل‌قبول نیست/دچار بلای فقدان نقد هستیم
ادامه مطلب chevron_left
go to top