شنبه 24 آذر 1397

موج گرانی در بازار ناشی از عملکرد اقتصادی دولت است

امام‌جمعه جعفرآباد مغان گفت: وقتی عوامل اقتصادی دولت در افزایش قیمت ارز و کالاهای اساسی دست دارند تا مردم بیشتر تحت فشار قرار بگیرند این موج گرانی به کوچه و بازار هم سرایت می کند.

به گزارش تابناک اردبیل، حجت الاسلام محمد جواد باقری با تقدیر و تشکر از حضور پرشور مردم در مراسمات عزاداری سالار شهیدان گفت: هر سال عشق و محبت امام حسین(ع) در قلوب مؤمنین تازه تر می شود و این عشق همراه با معرفت خیل عظیمی از انسانهای عدالتخواه را به سپاه قیام جهانی حضرت مهدی(عج) ملحق می کند و دشمن از همین قدرت الهی می ترسد.

وی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس دانشگاه بزرگ استکبار ستیزی و مقاومت در برابر ظالمان بود چرا که نتیجه استقامت و یاری دین که وعده الهی است را با چشمان خود دیدیم و به واسطه همان روحیه انقلابی و جهادی بود که توانستیم هشت سال با دست خالی در برابر تمام مستکبران عالم بایستیم و کمترین امتیازی به آنها ندهیم.

امام‌جمعه جعفرآباد افزود: اینکه حضرت امام فرمود: «ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم» یک شعار یا حرف تبلیغاتی نبود بلکه این یک واقعیت بود که امروز به صورت یک عقیده در آمده است که با مقاومت و ایستادگی می توان گردن ظالمان و سرکشان را شکست و ما نمونه عینی آن را در منطقه شاهد هستیم و باید روحیه مقاومت و ایستادگی در همه عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هم حاکم بشود.

باقری در بخش دیگر خطبه های خود با اشاره با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید ضمن تبریک به دانش آموزان و معلمان و دست‌اندرکاران مدارس گفت: مدرسه جایگاه علم و دانش آموز و معلم در نزد خداوند جایگاه بزرگی دارند. باید اهمیت مسأله علم و علم آموزی برای همه تبیین بشود. مدرسه می تواند کارکردهای مؤثری در تربیت خانواده ها و ایجاد فرهنگ های اجتماعی و اصلاح نگاه های غلط موجود در جامعه داشته باشد.

وی در پایان ضمن گلایه از فرصت طلبی عده ای سودجو و منفعت طلب که به بهانه بازگشایی مدارس و با توجه به بالارفتن حجم تقاضای برخی کالاها مثل لوازم التحریر، کیف، کفش و لباس گفت: این فرهنگ غلطی است که وقتی می بینیم بازار کالایی گرم است و تقاضا زیاد است به جای اینکه با کاهش قیمت به فکر افزایش فروش باشیم فقط به فکر افزایش قیمت و سود بیشتر هستیم.

امام‌جمعه جعفرآباد گفت: واقعا چه شده که مردم خودشان هم به خودشان رحم نمی کنند؟ جوابش بسیار ساده است. مردم به بالادستان خود نگاه می کنند. وقتی برخی مسئولین و یا تولید کنندگان و وارد کنندگان به مردم رحم نکنند این آفت در بین مردم پایین دستی هم رواج پیدا می کند. وقتی عوامل اقتصادی دولت در افزایش قیمت ارز و کالاهای اساسی دست دارند تا مردم بیشتر تحت فشار قرار بگیرند این موج گرانی به کوچه و بازار هم سرایت می کند.

باقری با بیان اینکه خداوند کسانی را که به دیگران بخصوص محرومان رحم نمی کنند مورد رحمت خود قرار نمی دهد، اظهار داشت: مسئولان در روز قیامت با دستان غل و زنجیر شده وارد محشر می شوند اگر در مسئولیت خود عادل بودند آن غل و زنجیر از دستشان باز خواهد شد و گرنه غل و زنجیر بیشتری به دستش می بندند. آن منفعت طلب و سودجویی که خون مردم را می مکد فرقی با شمر و حرمله ندارد.

انتهای پیام/

رحمرحم نمی کنند نمایش همه کلید واژه ها
بیشتر بخوانید ...
بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید
ادامه مطلب chevron_left
خیز مافیای کنکور برای اشغال ساعات رسمی آموزشی
ادامه مطلب chevron_left
شکایت از ظریف به قوه قضاییه در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم بازداشت شد
ادامه مطلب chevron_left
نمایندگان در انتصاب مدیران استانی دخالت نکنند
ادامه مطلب chevron_left
300هزار مازنی در دولت تدبیر و امید تحت پوشش بیمه قرار گرفتند
ادامه مطلب chevron_left
گره گشایی از مشکلات جامعه نیازمند مشارکت مردم است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
کالاهای اساسی مورد نیاز دانشگاه ها تامین شده است
ادامه مطلب chevron_left
go to top