چهارشنبه 28 آذر 1397
خروش عاشوراییان در کرمانشاه

خروش عاشوراییان در کرمانشاه

کرمانشاه - ایرنا - همزمان با فرا رسیدن روز عاشورای حسینی (ع) بانگ «حی علی العزا» بر فراز هر کوی و بام کرمانشاه طنین انداز شد و مردم عزادار این استان با حضور در هیات ها و دسته جات عزاداری در غم سرور و سالار شهیدان به زنجیرزنی و سینه زنی پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عاشورایی دیگر از راه رسید تا سراسر استان کرمانشاه همگام با دیگر مسلمانان جهان، رخت عزا به تن کرده و سوگوار امام مهربانی ها شوند.
دهم محرم مصادف با روز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و یاران باوفایشان در دشت کربلاست، روزی که به نقطه وحدت میلیون ها مسلمان تبدیل شده و عاشقان و شیفتگان آن حضرت از گوشه و کنار خود محفل عزای امام تشنه لبان را بر پا می کنند.
باز هم عاشورای دیگری از راه رسید تا میلیون ها عزادار با هر نژاد و مذهبی درس انسانیت و شجاعت و تسلیم نشدن در برابر ظلم را در مکتب حسین مرور کنند.
روز عاشوراست امروز، روزی که در آن امام تشنه لبان فریاد بی پاسخ «هل من ناصر ینصرنی» سر می دهد و اما پاسخی نمی شنود. اما امروز و پس از گذشت یک هزار و 379 سال از آن واقعه جانسوز، جهانی لبیک گویان و بر سر و سینه زنان به سمت حرمش می شتابند و اظهار ادب می کنند.
امروز هر انسان آزادی خواهی با هر نژاد و مذهبی خود را ریزه خوار خوان حسین (ع ) می داند و چشم به شفاعت شفیع روز محشر دارد.
همزمان با فرا رسیدن روز عاشورای حسینی (ع) مردم کرمانشاه نیز همگام با سایر مردم کشورمان و مسلمانان جهان به سوگ نشسته و در عزای سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.
مراسم سوگواری عاشورای حسینی (ع) امروز با حضور هزاران نفر در جای جای استان برگزار شد و مردم در کنار هیات ها و دسته جات عزادار به سوگواری پرداختند.
در این مراسم مداحان اهل بیت (ع) به زبان های فارسی و کُردی به نوحه سرایی پرداختند و مردم عزادار نیز بر سر و سینه زدند و بر مصائب اهل بیت پیامبر (ع) عزاداری کردند.
مشابه این مراسم در نقاط مختلف استان کرمانشاه نیز برگزار شد و مردم با حضور در تکایا، مساجد، حسینیه ها و هیات های عزاداری، روز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و خاندان با وفایشان را به سوگ نشستند.
عزاداران حسینی در سطح شهرها و روستاهای استان کرمانشاه بعد از مراسم عزاداری به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) ، نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 2 هزار هیات مذهبی است.
7458/8066

بیشتر بخوانید ...
وجود ظرفیت مطلوب سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان و سواحل مکران
ادامه مطلب chevron_left
احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در کشور
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
احتمال حضور نمایندگان اصفهان در جلسه علنی روز چهارشنبه
ادامه مطلب chevron_left
ترامپ برای استرداد گولن تعهد نداده است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
مسؤولان گفتند هیچ مدرسه نفتی در کشور وجود ندارد!
ادامه مطلب chevron_left
اتوبان قم - تهران در صدر سوانح جاده ای
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
کشف بیش از یک و نیم تن مواد مخدر در میناب
ادامه مطلب chevron_left
go to top