پنج شنبه 2 اسفند 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeفصل داغ سینماها در شیراز از راه رسیده اس...

فصل داغ سینماها در شیراز از راه رسیده است

شیراز- ایرنا- تابستان، گرمای خود را به سینماهای شیراز بخشیده و در این فصل، بسیاری از خانواده ها سینما را یکی از مکان های خانوادگی برای تفریح برگزیده اند.

به گزارش ایرنا، اقبال مردم هم به فیلم‌ های ژانر کمدی که عموماً اکران‌های تابستان را به خود اختصاص می‌دهند، در دو چندان شدن روی آوری مردم به گیشه‌ کم نیست.
در سال های گذشته فیلم‌های طنز، گرچه لزوماً همه آن‌ها از فیلمنامه‌های فاخر برخوردار نبوده‌اند، نیاز جامعه را به نشاط و شادی فراهم کرده اند و توانسته ‌اند مردم را به سینما بیاورند.
افزون بر این دلایل، در شهری همچون شیراز افزوده ‌شدن سالن‌های جدید در نقاط مختلف شهر و افتتاح دو پردیس سینمایی گلستان و هنرشهر آفتاب از سال 1394 رونق سینماها را افزایش داده است و باعث شده مردم در تابستان نیز بیش از دیگر زمان‌ها به سینما روی آورند.

** فوتبال، میهمان ناخوانده تابستان امسال
تابستان امسال اما سینما مهمانی ناخوانده نیز داشت: جام جهانی فوتبال.
از یک ماه پیش از شروع مسابقات جام ‌جهانی، خبر پخش بازی‌های فوتبال در سینماها جنجال‌ آفرین شد که موافقان و مخالفان بسیاری داشت اما درنهایت علاقه ‌مندان به تماشای دسته‌ جمعی فوتبال در سینماها به خواسته‌ شان رسیدند و سالن‌ هایی برای پخش بازی‌ها اختصاص داده شد.
شیراز نیز پنج سینما را سه بازی ایران در جام جهانی برای نمایش انتخاب کردند و در نهایت، میزان فروش پنج سینمای شیراز برای سه بازی ایران در جام جهانی 750 میلیون ریال اعلام شد و نشان داد که پیوند سینما و فوتبال خوشایند خانواده‌ها بوده است.
معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به ایرنا گفت: در تابستان ها همیشه آغوش سینماها برای مخاطب بازتر بوده است زیرا در این فصل، دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و دانشگاهیان فرصت بیشتری برای رفتن به سینما دارند اما امسال با توجه به برگزاری جام جهانی و برگزاری کنکور در هفته نخست تیرماه تا نیمه ماه اول تابستان، شاهد روندی معمول در استقبال از سینماها بوده‌ایم.
مهدی رنجبر ادامه داد: این روند از نیمه دوم تیرماه کاملاً صعودی بوده است و فیلم‌های طنز نیز بیشترین فروش گیشه را به خود اختصاص داده‌اند که نشان می‌دهد مردم به جز چهره‌ها، به فیلم‌های کمدی نیز گرایش دارند.
او پیشتازی یک فیلم کمدی با مضمون فریبکاری در گیشه‌های سینمایی شیراز را به عنوان مثال ذکر کرد و گفت: این فیلم در اکران 14 ‌روزه خود در سینماهای ایران رکوردشکنی کرده است و در این مدت در کشور بیش از چهار میلیارد تومان فروش داشته است و هم‌ اکنون در صدر فیلم‌های گیشه قرار دارد.


رنجبر دلیل افزایش رقم ریالی فروش سینماها را بیشتر شدن مخاطب دانست و بیان داشت: افزایش فروش فیلم‌ها به دلیل گرایش بیشتر مردم به سینماست و 80 درصد افزایش درآمد سینماها به جذب مخاطب بیشتر و اکران فیلم‌های بهتر بر روی پرده سینما مربوط است.
معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین از جام جهانی فوتبال با عنوان یاریگر سینماها یاد کرد و این تجربه را برای سینماهای شیراز مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: جام جهانی امسال به کمک سینما ‌آمد و بسیاری از مردم را با سینما‌ها آشنا کرد و از سوی دیگر نیز به حوزه فروش کمک کرد.
او افزود: فیلم‌های سینمایی که در یک ماه اخیر بر روی پرده رفتند نیز بسیار پرفروش بوده‌اند و با ادامه اکران آن‌ها روند افزایشی اقبال مخاطبان به سینماها بیشتر می‌شود.

** شیراز میزبان جشنواره های سینمایی می شود
رنجبر در بخش دیگری از صحبت هایش گفت : رایزنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با معاونت سینمایی وزرات ارشاد برای برگزاری سینماحقیقت و بخش بین الملل جشنواره فجر در سال جاری صورت گرفته و امیدواریی شیراز بتواند با وجود داشتن دو پردیس سینمایی مدرن، میزبان جشنواره های ملی و بین المللی باشد.

** حوزه هنری و همچنان انتظار برای پرفروش بودن
مدیر امور سینمایی حوزه هنری فارس هم به ایرنا گفت: در یک ماه نخست تابستان امسال به دلیل شروع بازی‌های جام جهانی و همچنین امتحانات مراکز آموزشی فروش سینماهای حوزه هنری چندان مطلوب نبوده است اما با گذر از این دو رویداد وضعیت فروش رو به بهبود است.
رسول شهابیان بیان کرد: افزایش میزان فروش بهاره امسال نیز نوید‌بخش تابستانی پرفروش برای گیشه خواهد بود و نشان می‌دهد اقبال مردم به سینماها بیشتر می شود.
او درباره پخش بازی‌های جام جهانی در نیمه نخست تیر‌ماه نیز گفت: دو سینمای حوزه هنری مسابقات تیم ملی را نمایش دادند اما انتظارمان برآورده نشد زیرا شهرداری این مسابقات را در پارک‌ها رایگان پخش کرد، افزون بر این دیگر مکان‌های عمومی مثل کافه‌ها و رستوران‌ها نیز به پخش مسابقات می‌پرداختند و سالن‌ها پر نشد.
شهابیان افزود: این درحالی است که آمار فروش مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور وضعیت مطلوبی را برای سینماها رقم زد.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری فارس میزان فروش دو سینماهای حوزه را برای هر بازی 50میلیون ریال اعلام کرد که در مجموع 150میلیون ریال برای سه بازی تیم ملی فوتبال بوده است.

** به فکر دو پردیس سینمایی
شهابیان با بیان اینکه کیفیت فیلم‌ها بر افزایش مخاطبان تأثیر بسزایی دارد، ابراز داشت: علاوه‌بر این سعی می‌کنیم مخاطبان را راضی نگه داریم و افراد بیشتری را به سینماها جذب کنیم و در این زمینه احداث دو پردیس سینمایی را در دست اقدام داریم.
او ادامه داد: یکی از این پردیس‌ها در خیابان زند و دیگری در سینما سعدی خواهد بود که درحال حاضر مجوزهای لازم را از استانداری گرفته ایم و در گام بعدی در حال مذاکره با شورای شهر و شهرداری هستیم و ساخت این دو پردیس به‌ زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.
7375 /1876

ارشادارشاد اسلامی فارساکرانپخش بازیپردیسنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
95زن، 2798مرد
ادامه مطلب chevron_left
حق انتخاب
ادامه مطلب chevron_left
اقدام جهانی برای مقابله با خشونت علیه زنان
ادامه مطلب chevron_left
اصفهان فرودگاه کمکی بیش از 90درصد پروازهای داخلی است
ادامه مطلب chevron_left
سفیری که خط شکن شد
ادامه مطلب chevron_left
2 حادثه رانندگی در نیشابور سه کشته داشت
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
خداحافظ سینما
ادامه مطلب chevron_left
«روان‌درمانی» یا «بغل‌درمانی»؟
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top