پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeکتاب جدید خاطرات آیت‌الله هاشمی منتشر شد

کتاب جدید خاطرات آیت‌الله هاشمی منتشر شد

کتاب جدید خاطرات آیت‌الله هاشمی منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب کارنامه و خاطرات سال 1374 آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، با عنوان «مرد بحران‌ها» منتشر شد.

مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این خبر افزود: در ادامه سلسله خاطرات روزنوشت آیت‌الله هاشمی، کتاب جدید حاوی خاطرات سال 1374، انتشار یافته و چند روز دیگر در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.
عماد هاشمی با بیان اینکه بازخوانی تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نسل جدید را با این توفیقات بزرگ بیشتر آشنا می‌سازد، تأکید کرد: کتاب‌های خاطرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از این جهت حائز اهمیت است که نخست در همان مقطع زمانی، با همان حال و هوا نوشته شده و دوم اینکه توسط کسی به رشته تحریر درآمده که در مرکز تصمیم‌گیری‌های کلان نظام قرار داشته است.
وی از سال 1374 به عنوان سخت‌ترین سال دوره دوم دولت سازندگی یاد کرد و گفت: در این سال، کشور با درایت و مدیریت آیت‌الله هاشمی، از بحران‌های زیادی عبور می‌کند که در کتاب جدید خاطرات به آن پرداخته شده است، انتخابات مجلس پنجم، ظهور کارگزاران سازندگی و ده‌ها رویداد مهم سیاسی و حاشیه‌های هر کدام در خاطرات سال 1374دیده می‌شود.


وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی از ابتدای سال 1360 تا یک روز پیش از رحلت، خاطرات خود را روزانه ثبت کرده است، افزود: تاکنون خاطرات 14 سال انتشار یافته و باقیمانده خاطرات که 21 دفتر است، به تدریج چاپ خواهد شد.
مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب اظهار داشت: مطالبی که در آن سال‌های پُرافتخار سازندگی به رشته تحریر درآمده است، علاوه بر اهمیت روایی، نشان‌دهنده تفکر و روحیه مسئولان کشور در آن سال‌هاست و قطعاً این خاطرات در تدوین واقعیت‏های تاریخ انقلاب اسلامی، دستمایه ای مفید و ارزشمند برای پژوهشگران و مورخان خواهد بود.
کتاب «هاشمی رفسنجانی؛ کارنامه و خاطرات 1374: مرد بحران‌ها» به اهتمام لیلی فرزند یاسر هاشمی، در 840 صفحه در قطع وزیری و با استفاده از ده‏ها عکس و سند تاریخی انتشار عمومی یافته و بعضی از این اسناد برای نخستین بار منتشر شده است.
سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار « نه به کتاب نخواندن» از 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.
فراهنگ**1055

1374انتشار یافتهانقلابتاریخخاطراتنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
'مسترکارت' اسلامی در راه است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
دوگانه «تکلیف‌» و «نتیجه‌»
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جلالی: جهان آمریکا را به عنوان ناقض معاهدات بین المللی مجازات کند
ادامه مطلب chevron_left
از کیسه ملت و انقلاب خرج نکنید
ادامه مطلب chevron_left
۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد
ادامه مطلب chevron_left
دوگانه «تکلیف» و «نتیجه»
ادامه مطلب chevron_left
انتقال ۸۹ نفر محکوم افغانستانی به کشورشان
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top