سه شنبه 20 آذر 1397
تیم ملی با وجود نایب قهرمانی آسیا سالن مخصوص ندارد

تیم ملی با وجود نایب قهرمانی آسیا سالن مخصوص ندارد

تهران – ایرنا – سرمربی تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر گفت: با وجود جایگاه دومی آسیا و ششمی ایران در جهان، پنج سال است سالن مخصوص این رشته در اختیار تیم ملی گذاشته نشده و نگاههای حمایتی تغییر نکرده است.

پیمان فخری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جایگاه دومی آسیا و ششمی ایران در جهان در اسلحه سابر، افزود: این عناوین حاصل خود باوری همه اعضای تیم است. وظیفه مربی در وهله نخست خود باوری و انتقال آن به اعضای تیم و پس از آن تمرین و تلاش برای رسیدن به اهداف تعریف شده است.
فخری گفت: رمز موفقیت تیم شمشیر بازی خودباوری و تلاش با کمترین امکانات برای رسیدن به بزرگترین افتخارات است.
وی با بیان اینکه در سال های آغازین فعالیت در این رشته، عده ای پیروزی بر تیم های بزرگ جهان را رویا و لطیفه می دانستند، ادامه داد: شعار و برنامه ما در راه موفقیت تیم، فردایی بهتر از امروز است.
سرمربی تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر با اشاره به صحبت های سال های قبل و تک ستاره دانستن ورزشکارانی همچون مجتبی عابدینی، گفت: پس از موفقیت های عابدینی در رقابت های بین المللی، علی پاکدامن نیز ستاره دیگری در آسمان گسترش و تلاش این رشته شد و بازیکنان دیگری نیز در راه هستند و موفقیت های بسیاری در انتظار این جوانان است و ما در آینده بر تیم های بزرگ دنیا غلبه خواهیم کرد.
فخری با تقدیر از تلاش فدراسیون و حمایت از تیم های شمشیر بازی، افزود: نگاه های حمایتی به این رشته در حد مقام ششمی دنیا تغییر نکرده است و پنج سال است که سالنی مخصوص این رشته در اختیار تیم ملی گذاشته نشده است، اما فدراسیون برای تامین بودجه برنامه ها و مسابقات پیش رو نهایت تلاش خود را به کار می بندد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده از تجربیات رشته شمشیر بازی در دیگر رشته های ورزشی و گسترش این رشته در شهرستان ها، اظهار کرد: مربیان شمشیر بازی استانها به صورت مقطعی در اردوهای تیم ملی حاضر می شوند و از نزدیک با نحوه تمرینات ورزشکاران آشنا می شوند، اما برای گسترش هر رشته ورزشی نیازمند بودجه هستیم که در صورت تامین آن شمشیر بازی هم در کل کشور توسعه می یابد، در حال حاضر در برخی از استان ها سالن تمرین وجود ندارد و بازیکنان در زیر پله ها ورزش می کنند.
سرمربی تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر با اشاره به رقابت های بین المللی جایزه بزرگ مسکو در بیستم اردیبهشت ماه، گفت: مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد ارسباران چهار شمشیر باز اعزامی به این مسابقات هستند.
کره جنوبی در رشته شمشیر بازی در جایگاه نخست جهان و آسیا است، ایران نایب قهرمان آسیا و ششم جهان است. آمریکا و آلمان هم هفتم و هشتم دنیا هستند.
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در راستای آماده‎سازی خود برای حضور در بازی‎های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی، 18 تا 20 اردیبهشت ‎ماه در رقابت‎های جایزه بزرگ مسکو و 28 تا 30 همین ماه در جام جهانی مادرید شرکت می‎کند.
اردوی آمادگی تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر که از 26 فروردین آغاز شده است، تا 10 اردیبهشت در آکادمی ملی المپیک ادامه دارد.
مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری، فرزاد باهرارسباران، نیما زاهدی و امیراحمد امینی شمشیربازان حاضر در این اردو هستند.
ورزشی**1293**1584

بیشتر بخوانید ...
تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی/متعرضان برای گفت‌وگو به حراست دعوت شدند+تصاویر
ادامه مطلب chevron_left
تقدیر از سامره و دین‌محمدی پیش از جدال با پدیده
ادامه مطلب chevron_left
مهلت ثبت نام دربرنامه هنرپیشه تاپایان آذرماه تمدید شد
ادامه مطلب chevron_left
راه‌حل نهایی تصحیح الگوی مصرف، اصلاح تعرفه‌ پرمصرف‌هاست
ادامه مطلب chevron_left
اطلاعیه سازمان حفاظت محیط زیست برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی
ادامه مطلب chevron_left
تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی/ معترضان برای گفت‌وگو به حراست دعوت شدند +تصاویر
ادامه مطلب chevron_left
هشدار یک مقام صندوق بین‌المللی پول درباره طوفان اقتصادی
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top