سه شنبه 20 آذر 1397
رسوایی به خاطر سیرالئون و کابوسی که باز انگار می‌آید!

رسوایی به خاطر سیرالئون و کابوسی که باز انگار می‌آید!

پروسه بازی های دوستانه تیم ملی به بلوایی برای فوتبال ایران بدل شده است.

ورزش > فوتبال ملی - پروسه بازی های دوستانه تیم ملی به بلوایی برای فوتبال ایران بدل شده است.

 

عرفان حاج بابایی: بی شک روند آماده سازی تیمملی در سال 97 و بازی هایی که تیم ایران در مسیر بازی های جام جهانی ، بهتر از همهادوار بعد از انقلاب است. بازی با تیم هایی که می توانند ایران را برای حضور درگروه مرگ آماده کنند. ترکیه ، یونان ، تونس ، الجزایر و لیتوانی . این ها تیم هاییهستند که کی روش اعتقاد دارد حتی بیشتر از بازی با برزیل یا ایتالیا به کار تیمشمی آمدند. از یاد نبریم همان طور که مسعود شجاعی گفته بود ، ایران 4 سال قبل و دربازی های جام جهانی برزیل یک ویژگی بزرگ داشت. اینکه اصلا از هیچ حریفی نمی ترسیدو به قول کاپیتان ، این بار تیم ملی مان از ان تیم خیلی جسور تر و شجاع تر است!

حالا این تیم را کی روش به سبک 4 سال قبل قصددارد با همان فرمول بسازد اما بحث دیگر بحث کیفیت تیم ها نیست. بحث نحوه انتخابتیم هاست. اینکه آیا همه چیز شفاف بوده است؟ رسوایی دعوت از سیرالئون ، بد ضربه ایبه فدراسیون فوتبال ایران زده است. درحالی که تاج در این باره سکوت کرده ، حالاگروهی از خبرگزاری ها پرونده را پیگیری خاص می کنند. حالا ایجنتی ادعا کرده برایبازی ایران با این تیم حاضر بوده پول هم بپردازد اما حالا این ایران است که پولپرداخته. بحث بازی با سوئیس که رایگان از ایران میزبانی می کرده و ما نپذیرفتیم.ماجرای بازی با سیرالئون و کلی ابهام دیگر این روزها درباره تیم ملی سر زبان هااست و فدراسیون خیالی برای ابهام زدایی ندارد.

این درحالی است که در چارت تیم ملی که ریاستسازمان تیم های ملی آن را دبیرکل فدراسیون بر عهده دارد و همین حالا هم محمدرضاساکت به عنوان نماینده تام الاختیار تاج در کنار بچه های تیم است ، جایگاهی وجوددارد به عنوان مسئول چیدمان بازی های دوستانه. اینکه مسئول این پست بازی ها راانتخاب می کند . درست یا غلط ، تاج و دوستانش این اعتماد را کرده اند و اینمسئولیت را پذیرفته اند اما در شرایطی که انتقادها بالا گرفته ، سکوت کرده اند.توضیحی نمی دهند اگر تخلفی شده ، چرا برخوردی نمی کنند و اگر همه چیز بر وفق مراداست چرا بیانیه ای رسمی نمی دهند تا از تیم ملی حمایت کنند.

حالا دیگر خبر از بازجویی افراد به میان آمدهاست. کار به جایی رسیده که بزرگانی مثل مهدی مهدوی کیا لب به انتقاد گشوده اند واین فضای سکوت تنها شرایط را بدتر می کند. مثل موریانه بدنه محبوبیت تیم ملی وسرمربی اش را می خورد. بیایید یک بار دیگر اتفاقات سال 200 را در ذهن مرور کنیم.دوره ای که با همین پرتغال همگروه بودیم و بازی اول مان هم اتفاقا با مکزیک بود وگروهی به مراتب ساده تر از این تیم داشتیم.

تقریبا همه این انتقادها آن روزها هم بود.انتقاد از سرمربی را خیلی ها حتی از درون تیم آغاز کرده بودند.

رسانه های ارزشی مثل کیهان ورزشی گیرشان این بودکه چرا یک اجنبی روی نیمکت باشد. مجید جلالی به احمدی نژاد نامه زده بود علیه ویچهای بی مصرف. ایران ورزشی می گفت تیم برانکو زشت فوتبال بازی می کند. علی کریمی ،مهدی مهدوی کیا و وحید هاشمیان به ول دایی توی چشمش نگاه می کردند و پاس نمی دادند.علی کریمی رسما به برانکو شدیدترین انتقادها را از درون تیم وارد می کرد و مجموعاین اتفاقات شد بازی ایران و مکزیک. گل که خوردیم ، کاخ موریانه زده برانکو ،یکباره فرو ریخت. این اما فقط برانکو نبود که آن روز فرو ریخت در حقیقت او کمترینآسیب را از آن حادثه دید. این فوتبال مان بود که یک دهه درجا زد تا درست روزی کهکی روش بیاید.

ما باز به همان مسیر می رویم متاسفانه. این الگودقیقا همان نقشه راه است. با همان مختصات . جزئیاتی که نادیده گرفته می شوند تاباز محبوبیت تیم ملی را برای مردم بکشیم و بعد آن حادثه شوم برای مان تداعی شود.

 

4141

بیشتر بخوانید ...
زلزله 4.3ریشتری شهداد کرمان را لرزاند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
زلزله 4.3ریشتری شهداد کرمان را لرزاند
ادامه مطلب chevron_left
تأمین سوخت جنگنده های ائتلاف سعودی از جیب مالیات دهندگان آمریکا
ادامه مطلب chevron_left
قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کرد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
اسامی ۳۵بازیکن تیم ملی فوتبال اعلام شد/حضور مهمانان چند روزه!
ادامه مطلب chevron_left
لاغرها در معرض بستری شدن در بیماستان
ادامه مطلب chevron_left
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟
ادامه مطلب chevron_left
go to top