جمعه 23 آذر 1397

4619 واحد دارای پروانه در استان زنجان فعال است/ هیچ واحد تولیدی امسال به لیست واحد‌های تعطیلی در استان اضافه نشد

رئیس سازمان صنت و معدن استان زنجان با اشاره به اینکه امسال 29 واحد تولیدی در استان زنجان به چرخه تولید بازگشتند گفت: امسال هیچ واحد تعطیل در استان زنجان وجود نداشت.

به گزارش موج رسا; ناصر فغفوری امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به در حال یک هزار و 550 مجوز سرمایه گذاری در استان زنجان با 16 هزار میلیارد تومان موجود است.

وی با اشاره به پروانه‌های بهره‌برداری استان زنجان یک هزار و 389واحد با 66 هزارو 667 میلیارد تومان رسیده است افزود: 4 هزارو 619 نفر توسط واحد‌های دارای پروانه در استان اشتغال ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنت و معدن استان زنجان ابراز کرد: در سال 96 ٬ 176 واحد به تعداد کارخانجات استان اضافه شده و پروانه بهره‌برداری گرفتند و یک هزارو 185 میلیارد تومان توسط این واحدها سرمایه‌گذری شده است.

وی افزود: از نظر تعداد کارخانجات و تعداد پروانه‌های بهره‌برداری 2.7 درصد و از نظر سرمایه گذاری 4.38 درصد سرمایه‌گذاری کل صنعتی کشور را به خود اختصاص دادیم.

فغفوری افزود: تفاوت نرخ سرمایه‌گذاری با تعداد پروانه‌های بهره‌بردار نشان می‌دهد که استان ما در جذب سرمایه‌گذاریهای بزرگ موفق‌تر عمل کرده است.

وی گفت: به استناد ارزیابی وزارت کشور استان زنجان رتبه دوم در اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را کسب کرد.

رئیس سازمان صنت و معدن استان زنجان به کاهش استفاده کنندگان از بیمه بیکاری در استان اشاره و تصریح کرد: نرخ استفاده کنندگان بیمه بیکاری در استان از نیمه دوم سال 95 تاکنون کاهش  یافته حداقل به میزان 800 نفر رسیده است.

وی با اشاره به احیای 33 واحد تعطیل استان زنجان در سال 95 بیان کرد: در سال گذشته ظرفیت تولید بیش از 200 واحد صنعتی نیز و افزایش یافت و از اشتغال 6 هزار و 500 نفر نیز صیانت شد.

فغفوری با بیان اینکه امسال نیز 29 واحد تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند گفت: از اشتغال 8 هزارو 777 نفر نیز در استا صیانت شد.

وی با اشاره به اینکه 6 واحد تعطیل شده نیز به چرخه تولید باز می‌گردند افزود: با برگشت این واحد‌ها به چرخه تولید در استان برای بیش از 500 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنت و معدن استان زنجان با اشاره به اینکه در سال 96 حتی یک واحد تولیدی به تعداد کارخانه‌های تعطیل استان زنجان اضافه نشد ابراز کرد: با راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل شده در استان زنجان برای یک هزارو 417 نفر اشتغال ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد سرمایه‌گذاری تحقق یافته موجود استان از ابتدای سال 95 تاکنون اتفاق افتاده است خاطر نشان کرد: زنجیره تولید سنگ آهن استان از استخراج تا تولید و شمش فولاد با امکان فرآوری حداقل 2 میلیون تن در حال حاضر و افزایش به بیش از 3 میلیون تن در سال آینده تکمیل شده است.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان زنجان با اشاره به سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید در صنعت نساجی با اشتغالزایی بسیار زیاد بخش ریسندگی٬ نخ بافندگی٬ چاپ و تکمیل و رنگرزی و تولید پوشاک گفت: با افتتاح شرکت پویا ریس که از بزرگترین تولیدکنندگان نخ پنبه ظرفیت تولید استان در این محصول بوده به بیش از 25 هزار تن رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین با راه اندازی فاز اول شرکت سرجین بافت در سه ماهه اول سال آینده اولین واحد دوزندگی با ایحاد اشتغال 500 نفر در استان ایجاد خواهد شد و زنجیره تولید صنعت نساجی تکمیل می‌شود و فاز‌های بعدی نیز در اواخر سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

//ع

انتهای پیام/

dirrtlاستااشتغالاشتغال ایجاد نمایش همه کلید واژه ها
بیشتر بخوانید ...
نرخ قطعی آپارتمان در منطقه ۸ تهران؟ +جدول
ادامه مطلب chevron_left
کشف کارت جاسوسی پوتین +عکس
ادامه مطلب chevron_left
خودرو‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم بازداشت شد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top