سه شنبه 20 آذر 1397
۳۰ سریال فاخر در دست ساخت

۳۰ سریال فاخر در دست ساخت

به گزارش ایسنا، دکتر علی دارابی با تشریح اولویت‌های مراکز صدا و سیما در سال ۹۷ گفت: امسال نخستین سال اجرای برنامه ۵ ساله صدا و سیما در دوره ریاست جدید سازمان است که مراکز صدا و سیما در اجرای این برنامه نقش مهم و اساسی دارند.

وی همچنین به ویژه برنامه‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ درصدد تولید و پخش برنامه‌های فاخر با رویکرد گرامیداشت و تبیین دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سال گذشته هستیم.

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما در ادامه از برگزاری جشنواره‌های مختلف در سال ۹۷ هم خبرداد و گفت : نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان ، بیست و یکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در چهار محال و بختیاری از جمله برنامه هاییست که فرصتی مناسب برای عرضه تولیدات فاخر مراکز استان هاست.

 دارابی با اشاره به ۲۴ ساعته شدن شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در  استان های کشور گفت : این کار ظرفیت مناسبی برای کار و تولید برنامه‌های بیشتر با محتوای کیفی مطلوب فراهم میکند.

وی از برنامه‌های صدا و سیما برای ارتقای رادیو نما هم خبر داد و گفت : در سال ۹۵ و ۹۶ همه‌ی رادیوهای مراکز تبدیل به رادیونما شدند که قرار است در سال آینده گام جدی‌تری برای ارتقای رادیویی برداشته شود.

معاون امور استانهای صدا و سیما گفت: پرداختن به موضوعاتی نظیر آسیب‌های اجتماعی ، مسائل خانواده ، اوقات فراغت و جوانان از  اولویت‌های برنامه‌سازی در مراکز استان‌های صدا و سیما در سال ۹۷ است.

علی دارابی در پایان با بیان اینکه مراکز استانی صدا و سیما در خط مقدم رسانه ملی هستند گفت:امیدوارم سال ۹۷ سال درخشش و سال طلایی برای مراکز استانی رسانه ملی باشد.

 معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما همچنین در نشست شورای مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: وظیفه ذاتی شبکههای استانی رسانه ملی توجه به نیاز مخاطب است و در این راستا باید احساس غرور و افتخار به گذشته و تقویت امید به آینده را در تولید برنامههای رسانه‌ای مورد توجه قرار دهیم.

دارابی  با بیان اینکه سال جدید سال احراز رتبه برتر فضای مجازی در استانهاست افزود: برنامه‌های صداوسیما باید پیوست فضای مجازی داشته و برنامه‌های تولید شده قابل باز نشر در این فضا باشند.

وی با اشاره به فعالیت  ۲۵۷ شبکه تلویزیونی فارسی زبان در دنیا گفت:این رسانه‌ها اعتقادات جوانان را هدف گرفته‌اند و باید برنامه‌ریزان رسانه هدفمند و منسجم برای مقابله با رسانه‌های معاند برنامه ریزی کنند.   

معاون امور استانهای صدا و سیما افزود : عصر کنونی عصر رسانه‌های ترکیبی است و این امر می‌تواند فرصتی برای جذب بیشتر مخاطب باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید برنامههایی با محتوای غنی گفت:رویکرد برنامه‌سازی در رسانه ملی باید نقد منصفانه با هدف اصلاح و نه تخریب باشد و در این راستا سیاه‌نمایی و مچ‌گیری در شبکه‌های استانی ممنوع است.
 
علی دارابی با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در بخش‌های مختلف هم گفت: وجود مواهب طبیعی و مفاخر ارزشمند و شهیر در گیلان زمینه تولید آثاری گران بهایی را در بخش‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی فراهم  میکند که باید از این فرصت نهایت بهره را گرفت.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان هم دراین نشست  از اهم برنامه صدا و سیمای مرکز گیلان  در سال و ۹۶ و ۹۷ گزارش داد و گفت: برنامههای صدا و سیمای مرکز گیلان در سال آینده در ۶ محور توسعه و حمایت از کشاورزان ، مقابله با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی ،کمک به افزایش رشد جمعیت، ارائه راهکارهای مهم برای رفع آسیبهای اجتماعی ، توسعه گردشگری و توسعه تجارت دریایی و مناطق آزاد تولید و پخش خواهد شد.
حسن ظهیری درادامه افزود : براساس نظر سنجی‌ها میزان رضایت مخاطبان از برنامه‌های رادیو گیلان و شبکه باران به ترتیب ۸۰ و ۷۲ درصد است.

درادامه این نشست باقرزاده قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان،همدانی پور معاون فنی ، برجعلی زاده معاون صدا، بخشی نژاد معاون سیما ، رضاپور معاون خبر و طالب معاون فضای مجازی  گزارشی از حوزه کاری خود ارائه کردند.

انتهای پیام

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
حداقل 10 میلیارد دلار از واردات باید در داخل تولید شود/به دنبال اشتغال‌زایی با توزیع پول نیستیم
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
دست باز خودروسازان برای عرضه خودروهای غیرمشمول با ۵ درصد زیر قیمت بازار/افزایش 20 درصدی را نپذیرفتیم
ادامه مطلب chevron_left
قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد
ادامه مطلب chevron_left
صادرات ۹ محصول کشاورزی به شرط تولید در مناطق آزاد امکان‌پذیر شد
ادامه مطلب chevron_left
گفت‌وگوی وزیر آمریکایی با مقامات عراقی درباره تحریم‌های ایران
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
پهپاد بدون سکان رونمایی در ایران از  رونمایی کرد
ادامه مطلب chevron_left
go to top