پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبرگزاری ایسناnavigate_beforeقبرس یک حوزه بکر برای تجارت خارجی است

قبرس یک حوزه بکر برای تجارت خارجی است

به گزارش ایسنا، رضا زبیب در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق ارومیه وفعالین اقتصادی آذربایجان غربی بااشاره به این‌که «قبرس یکی از کشورهای اروپایی بوده وجایگاه ویژه‌ای دارد» تصریح کرد: تاکنون درحوزه تجارت از ایران کمتر به این کشورتوجه شده و این کشور یک حوزه بکر برای تجارت و فاینانس خارجی است. باید قبرس را پایگاهی برای ورود به بازار اتحادیه اروپا بدون تعرفه دانست.به گزارش ایسنا، رضا زبیب در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق ارومیه وفعالین اقتصادی آذربایجان غربی بااشاره به این‌که «قبرس یکی از کشورهای اروپایی بوده وجایگاه ویژه‌ای دارد» تصریح کرد: تاکنون درحوزه تجارت از ایران کمتر به این کشورتوجه شده و این کشور یک حوزه بکر برای تجارت و فاینانس خارجی است. باید قبرس را پایگاهی برای ورود به بازار اتحادیه اروپا بدون تعرفه دانست.

وی بااشاره به این‌که «قبرس چهارمین مرکز مالی اروپا تلقی می‌شود» اظهارکرد: در ایران ۲مورد سرمایه گزاری فاینانس ازطریق  قبرس تایید شده وکار فاینانس درحال انجام است وتاکنون۲مورد فاینانس هریک به ارزش ۱۰۰میلیون دلار درایران سرمایه گزاری شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به تولید سیب مرغوب درآذربایجان غربی باید به کمک فعالان اقتصادی استان پروژه ای تعریف کرد برای سرمایه گزاری بلندمدت و جذب سرمایه درخود استان یاکشورقبرس تا تاسیساتی راه‌اندازی شود که سیب به قبرس وارد وبعداز انجام عملیات صادر شود.

سفیرایران درقبرس تصریح کرد:ظرفیت تولید محصولات کشاورزی درآذربایجان غربی زیاد است باید فعالان اقتصادی برای بدست آوردن بازار اقتصادی اتحادیه اروپا از چهار راه مالی دنیا یعنی قبرس عبورکنند.

وی افزود: وزارت خارجه باید بتواند در همه عرصه‌های علمی ،تجاری ،اقتصادی با دنیا ارتباط خوبی برقرار کند.

سفیرایران در قبرس باتوجه به حضور۲هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های قبرس این را  فرصت خوبی برای مشارکت با دانشگاه قبرس که به عنوان دانشگاه اروپایی دارای اعتبار و پول علمی است دانست. 

انتهای پیام

آذربایجانآذربایجان غربیاتحادیه اروپااروپااقتصادینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
دوگانه «تکلیف‌» و «نتیجه‌»
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
از کیسه ملت و انقلاب خرج نکنید
ادامه مطلب chevron_left
دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه "کارنامه ولایت فقیه"
ادامه مطلب chevron_left
۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جلالی: جهان آمریکا را به عنوان ناقض معاهدات بین المللی مجازات کند
ادامه مطلب chevron_left
توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم
ادامه مطلب chevron_left
واکنش ایران به تحولات شب گذشته در ونزوئلا
ادامه مطلب chevron_left
go to top