پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار بین‌المللnavigate_beforeمهر نیوزnavigate_beforeواکنش جمعیت الوفاق بحرین به تائید حکم نه...

واکنش جمعیت الوفاق بحرین به تائید حکم نهایی انحلال این جمعیت

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای نسبت به اقدام دیوان عالی بحرین مبنی بر تایید حکم نهایی انحلال این جمعیت واکنش نشان داد.به گزارش خبرگزاری مهر، جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای نسبت به اقدام دیوان عالی بحرین مبنی بر تایید حکم نهایی انحلال این جمعیت واکنش نشان داد.

الوفاق در این بیانیه آورده است: صدور حکم نهایی مبنی بر انحلال الوفاق در راستای اجرایی نمودن برنامه و نقشه ای است که «البندر» مشاور سابق دیوان پادشاهی پس از جدا شدن از این دیوان و خروج از بحرین آن را در گزارشی برملا کرد.

الوفاق در این خصوص گفت: این گزارش که بیش از ۵۰۰ صفحه بود از برنامه برای تجزیه جامعه بحرین و تخریب اجزای تشکیل دهنده آن به روشهای مختلف پرده برداشت که یکی از این روشهای ذکر شده تخریب سازمانهای سیاسی از طریق انحلال و بستن آنها برای استحکام تسلط امنیتی و محو نمودن آرای مخالف بود.

الوفاق افزود: حذف معارضان (مخالفان) امری غیر منطقی است که هیچ حکومت آگاه و خردورزی به آن اقدام نمی نماید، این نشانگر سردرگمی و اضطراب شدید رژیم و عدم اعتماد به نفس خود در حکمرانی است. جمعیت های الوفاق، وعد، امل و تمامی نیروها و شخصیت های ملی تا اعماق و در طول تاریخ بحرین ریشه دوانده اند، انتخابات (مجلس) در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ به خوبی بیانگر حجم و قدرت الوفاق بود که توانست ۶۴% کل آرا را به نمایندگان خود اختصاص دهد، الوفاق از ابتدای تاسیس تا کنون پروژه ای ملی در دست دارد که کسی نمی تواند آن را به چالش کشاند، الوفاق با سخنان و عملکرد خود بحرین را از گردنه های هولناکی که برخی طرفهای نظام سعی به کشاندن بحرین در آنها داشته اند حفظ نموده است.

الوفاق بر تعهد خود به کار مسالمت آمیز ملی و برنامه ای که در خدمت کل بحرین است تاکید نموده و گفت هیچ کدام از اقدامات رژیم نمی تواند الوفاق را از مطالبه ایجاد دولت عدالت، مبارزه با فساد و ارعاب، چپاول ثروت ها، به بازی گرفتن مقدرات کشور و به حاشیه بردن تمامی اقشار مردم متوقف سازد.

الوفاق با اشاره به اینکه بحرین برای ما تنها یک وطن نیست، افزود هیچ تجاوزی را به وحدت، تاریخ و هویت بحرین نخواهیم پذیرفت که این تکلیفی دینی و ملی است که به آن پایبندیم و آن را برای نسلهای آینده نیز به ارث خواهیم گذارد که ظلم و ستم، محرومیت، غارت سرمایه ها، استبداد و سلطه را نپذیرند.

الوفاق در پایان خواستار هوشیاری در خصوص وخامت اوضاع امنیتی، سیاسی، اقتصادی و انسانی، از بین بردن هویت ملی، استمرار به هر رفتن اموال آن و نیاز بحرین به تمکین به اراده ملت و نیاز به تغییر و اصلاح به سوی دموکراسی شد.

alignjustifystyletextالوفاقنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
عقب‌نشینی آمریکا از تمرکز ضدایرانی نشست لهستان/ نماینده صهیونیست ها در سازمان ملل: ایران به سمت جولان اشغالی موشک شلیک کرده و در  حال حمله به اروپا است!
ادامه مطلب chevron_left
تلاش صهیونیست ها برای تغییر دادن وضعیت جولان محکوم به شکست است
ادامه مطلب chevron_left
قانونگذار ارشد روسیه: مادورو رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا است
ادامه مطلب chevron_left
هشدار چین به آمریکا و کانادا: حکم بازداشت منگ را لغو کنید
ادامه مطلب chevron_left
اتهام‌زنی رژیم صهیونیستی علیه ایران در سازمان ملل
ادامه مطلب chevron_left
انتقاد شدید سندرز از نهادینه شدن نژادپرستی در آمریکا/ رئیس جمهور ایالات متحده، نژادپرست است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
با صرف ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار آمریکا امن شده است؟
ادامه مطلب chevron_left
دکتر جبلی: جان بولتون هدایتگر پرونده مرضیه هاشمی است.
ادامه مطلب chevron_left
شرط پلوسی برای ایراد سخنرانی سالانه ترامپ
ادامه مطلب chevron_left
go to top