پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبرگزاری فارسnavigate_beforeبا کوچک‌ترین حماقت اسراییل علیه ایران، ...

با کوچک‌ترین حماقت اسراییل علیه ایران،  تلاویو را با خاک یکسان می‌کنیم

با کوچک‌ترین حماقت اسراییل علیه ایران، تلاویو را با خاک یکسان می‌کنیم

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محسن رضایی در گفت‌وگو با شبکه المنار، ضمن اشاره به سابقه 70 ساله ناامنی‌ها در منطقه با ظهور رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: دشمنان می‌خواهند جهان اسلام به وحدت ، پیشرفت و مجد و عظمت گذشته خود نرسد.به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محسن رضایی در گفت‌وگو با شبکه المنار، ضمن اشاره به سابقه 70 ساله ناامنی‌ها در منطقه با ظهور رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: دشمنان می‌خواهند جهان اسلام به وحدت ، پیشرفت و مجد و عظمت گذشته خود نرسد.

رضایی در خصوص تهدیدات پوچ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: در مورد حرف‌های نابخردانه نتانیاهو باید بگویم که اگر کوچک‌ترین اقدام احمقانه علیه ایران صورت دهند، ما تلاویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و فرصت فرار را به نتانیاهو نخواهیم داد. نمایش و شعبده‌بازی‌های او در سازمان ملل و کنفرانس مونیخ در حد بازی و سرگرمی کودکان هم ارزش ندارد. سردمداران آمریکا و اسرائیل، ایران را نمی‌شناسند و قدرت مقاومت را نمی‌فهمند برای همین مداوم با شکست روبرو می‌شوند. آمریکایی‌ها بعد از فروپاشی شوروی گمان می‌کردند که قدرت بلامنازع جهان هستند ، ولی روز بروز امریکا ضعیف‌تر شده است و وضعیت امروز آمریکا و اسرائیل گویای ترس و رعب آن‌ها از فروپاشی رژیم صهیونیستی و افول امریکا است.

وی افزود: آقای نتانیاهو و آقای ترامپ با پرونده فساد سیاسی و اقتصادی روبرو هستند. دادگاه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال محاکمه آن‌ها هستند. ترامپ در شعارهای انتخاباتی خود می‌گفت امریکا را دوباره بزرگ خواهد کرد ، این اعتراف به ضعیف شدن امریکا بود، او می‌خواست آمریکا را بزرگ کند ولی امریکا در همین یکسال ضعیف‌تر شد. سقوط هواپیمای اف 16 رژیم صهیونیستی نشان داد که این سوریه است که بزرگ‌شده و مقاومت در حال پیشروی است و اسرائیل ضعیف شده و در حال عقب‌نشینی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از ابزارهای رژیم صهیونیستی ایجاد جنگ روانی و رعب‌های کاذب و تبلیغات وسیع است که خود را بزرگ نشان بدهند. حتی در آمارهایی که به قدرت نظامی آن‌ها مربوط است، یک جنگ روانی دیده می‌شود. با سقوط جنگنده اسرائیل، تبلیغات چند میلیارد دلاری آن‌ها از بین رفت و معلوم شد که طبل آن‌ها توخالی است و در این حادثه و در واقعه جنگ 33 روزه آشکار شد که اسرائیل ناتوان‌تر از گذشته است و روحیه افسران و سربازان رژیم صهیونیستی در وضعیت بدی است و آن‌ها این روزها در وحشت به سر می‌برند.

وی با اشاره به وضعیت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت گفت: الآن ارتش سوریه کاملاً روی پای خود ایستاده، همچنین در لبنان، حزب‌الله لبنان است که دارد ایستادگی می‌کند. ما همیشه گفته‌ایم که به جبهه مقاومت مشاوره می‌دهیم و درست است که مقاومت از تهران تا غزه به‌طور اعتقادی متصل است اما این نیروهای مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه هستند که ایستاده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت به طرح خصمانه امریکا برای انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، نیروهای مقاومت فلسطین را به ما نزدیک‌تر کرد و شاهد وحدت بسیار خوبی هستیم که رژیم صهیونیستی جرات امتحان این مقاومت را ندارد. ما اجازه نمی‌دهیم که هیچ قدرتی برای ما تعیین تکلیف کنند. آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند برای کمک‌های ما به ملت‌های مظلوم منطقه محدودیت تعیین کنند. اگر به نیروهای ما حمله‌ای صورت بگیرد، پاسخ ما کوبنده خواهد بود. حضور ما در سوریه و عراق با دعوت رسمی دولت مستقر صورت گرفته و پاسخ هر تهدیدی را خواهیم داد.

رضایی با تشریح دکترین جمهوری اسلامی در منطقه افزود: تلاش می‌کنیم که کشورهای منطقه روی پای خود بیایستند، ما نیاز به حضور در کشورها به شیوه استعمارگران نداریم. ما الگوی آن‌ها را دنبال نمی‌کنیم و معتقدیم که خود کشورهای منطقه باید توانایی دفاع از خود را پیدا کنند. ما به ملت‌های منطقه معتقد هستیم و قدرت را از آن مردم می‌دانیم. ما در لبنان نیروهای مقاومت را آموزش دادیم و دکترین دفاعی را به آن‌ها یاد دادیم و جوانان غیرتمند و شهادت‌طلب از خود دفاع می‌کنند. وزیر خارجه آمریکا، اخیراً در سفرش به لبنان گفت که حزب‌الله یک واقعیت است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) در مورد تحرکات دولت‌های اروپایی و آمریکا در منطقه گفت: ما در ارتباط سیاسی و دیپلماسی کشورها با اروپا و آمریکا دخالت نمی‌کنیم؛ اما آمریکا اگر در منطقه ما به دنبال اشغالگری باشد و مثلاً در شرق سوریه به دنبال حضور نظامی باشد، مخالف این حضور نامشروع هستیم. این استقرار باعث ناامنی در منطقه است. به دولت سوریه کمک می‌کنیم که این اشغال پایان پیدا کند و سرزمین‌های سوریه به دولت و ملت سوریه برگردد. ما از سوریه دفاع خواهیم کرد. ارتش سوریه قادر به دفاع از سرزمین‌های خود هست و ما به توانایی دولت و ملت سوریه مطمئن هستیم و خودشان سرزمین‌های اشغال‌شده را آزاد خواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحلیل وضعیت حال سوریه و دستاوردهای جبهه مقاومت گفت: در این ماه‌ها دو سه اتفاق مهم در سوریه روی‌داده است. نخست آنکه کلیه گروه‌های بزرگ تروریست و مسلح مخالف امنیت سوریه تا حد زیادی ازمیان‌رفته‌اند. مسئله دوم این است که در میان حامیان معارضین سوری، اتحاد گذشته وجود ندارد و قطر و ترکیه از عربستان فاصله گرفته‌اند. آمریکا هم که به داعش بسیار امید بسته بود تا دولت سوریه را با مشکل روبرو کند، امروز وضعیت را ازدست‌رفته می‌بیند. حالا وضعیت از کنترل آن‌ها خارج‌شده و آمریکایی‌ها هیچ نفوذ سازمان‌یافته‌ای در گروه‌های تروریست و مسلح حاضر درصحنه سوریه ندارند و پراکنده‌شده‌اند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) درباره همکاری‌های ایران، ترکیه و روسیه در موضوع سوریه گفت: ترکیه در نزدیکی با ایران و روسیه، گام‌های بسیار خوبی را در اجلاس معارضین سوریه برداشته است. همکاری ترکیه با ما بسیار طبیعی است و آنان فهمیده‌اند که آمریکایی‌ها به دنبال منافع ترکیه نیستند. ترکیه به‌عنوان عضو مؤثر ناتو با آمریکا فاصله جدی پیداکرده است. ترکیه به این نتیجه رسیده است که حضور ایران و روسیه، علیه منافع ترکیه نیست. البته ما به عملیات افرین انتقاد داریم و فکر می‌کنیم که دوستان ترکیه شتاب‌زده عمل کردند و معتقدیم که لزومی ندارد که ترکیه این هزینه‌ها را در آنجا انجام دهد.

وی افزود: ما با روسیه نیز تاکنون که به اختلافی نرسیده‌ایم و پیش‌بینی اختلاف هم نمی‌کنیم. نظر هر دو کشور حمایت از دولت رسمی سوریه است و اینکه مردم سوریه باید تصمیم بگیرند. ما و روسیه در سوریه اختلافی نداریم. جلسات بسیار خوبی در ترکیه، ایران و روسیه بین هر سه دولت برگزارشده است، از زمان آغاز همکاری‌ها، مستمراً در حال پیشرفت در همکاری‌ها هستیم. ارزیابی ما این است که روند مثبت بوده است. بحران سوریه امروز کاملاً به کنترل درآمده و در حقیقت این‌که گفته می‌شد بحران طولانی خواهد بود، یک جنگ روانی است برای تحت شعاع قرار دادن پیروزی‌ها. ما مشکلی بین این سه کشور در سوریه نداریم. جلسات معارضین نشان‌دهنده پیشرفت است و تعداد زیادی از معارضین در این نشست‌ها حضور دارند. این تابلوی امیدبخش و مهمی است. هدف ما این است که مردم سوریه باید دولت خود را تعیین کنند. این حرف حقی است که به کرسی نشانده خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به ادعاهای وزیر خارجه عربستان سعودی نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: آقای عادل الجبیر، اول سعی کند اوضاع داخلی عربستان را سروسامان بدهد. آنجا آزادی و انتخاباتی نیست. بهتر است افتضاحات خودشان در داخل عربستان و یمن و قطر و بحرین را حل کند. دولتمردان فعلی عربستان در بدترین وضعیت هستند و این گنده‌گویی‌ها درشان ملت عربستان نیست. آن‌ها باید دست به دامان ملت خود شوند و اوضاع خود را سامان بدهند، بجای آنکه با پول مردم خود، یمن را بمباران کنند و آمریکایی‌ها را تأمین کنند. با این افتضاحات، آبرویی برای دولتمردان عربستان نمانده است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در خصوص شرط ایران برای ازسرگیری روابط میان ایران و عربستان گفت: عربستان باید از ملت ایران عذرخواهی کند. ما باب گفتگو را بر روی کشورهای اسلامی نمی‌بندیم. ما عربستان را در جریان جنگ ایران و عراق بخشیدیم و از کمک‌های عربستان به رژیم بعث عراق برای ویرانی کشورمان و به شهادت رساندن مردممان را چشم‌پوشی کردیم؛ اما این بار باید عربستان عذرخواهی کند تا بخشیده شود.

رضایی در پاسخ به سؤالی درباره ادعاهای ترامپ علیه توافقنامه برجام گفت: از زمانی که آقای ترامپ در آمریکا رئیس‌جمهور شد اعلام که کرد 120 روزه برجام را پاره می‌کند. او نه‌تنها برجام را پاره نکرده بلکه چند ماه تمدید کرد. او منتظر است که سنای آمریکا او را از این ادعای ناشیانه نجات دهد. البته در این میان، چین و روسیه تعهد بین‌المللی برجام را به آمریکا گوشزد کرده‌اند. برجام مشکل بزرگی برای ترامپ شده است و او در باتلاق برجام گیرکرده است؛ اما با سخنان تهدید آمیزش، برای شرکت‌های بزرگ و بانک‌ها، تردید ایجاد می‌کند؛ اما بالاخره توپ توخالی آقای ترامپ برای اروپایی‌ها آشکار می‌شود و از این مسئله عقب خواهد نشست. او در موضوع کره شمالی هم از موضع حمله کوتاه آمد و حالا می‌گوید آماده مذاکره است. در ابتدا می‌خواست صف خود را از اروپایی‌ها جدا کند، اما دیدیم که در کنفرانس داووس هم گفت که نمی‌خواهم آمریکا را از اروپا جدا کنم. ایران در مسئله برجام توانست یک فضای سنگین علیه خود را خنثی کند و نشان داد که ایران به دنبال بمب اتم نیست و صلح جهانی را قبول دارد. برجام همچنین نشان داد که آمریکایی‌ها کشور مورد اعتمادی نیستند و خیلی آسان زیر امضای خود می‌زنند. البته در برجام گشایش اقتصادی، پیشرفت زیادی را برای خودمان مشاهده نکرده‌ایم اما تا حدودی از ایجاد و اجرای تحریم‌های جدید برای ما، جلوگیری کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره رابطه گلایه‌های مردم و اعتراضات داخلی اخیر با آرمان‌های محقق نشده نظام گفت: ما آرزو داریم که اسرائیل ساقط شود، عدالت جهانی در دنیا مستقر شود. ما از آرزوهای خود ناامید نیستیم. انتخابات و اعتراضات در کشورهای دارای دموکراسی دو روی یک سکه هستند و همراه باهم هستند. اعتراض جزو طبیعت دموکراسی است. دموکراسی در مشارکت و اعتراض مردم به دولت‌ها و جناح‌ها تبلور می‌یابد. این معنای دموکراسی واقعی است که عربستانی‌ها از آن محروم هستند. ما حوادثی که در دهه اول انقلابمان روی داد را حوادث بزرگی می‌دانیم. ارتش عراق وارد پنج استان ما شد. منافقین در شهرهای دیگر، دست به انفجار و ترور زده بودند. به‌طوری‌که در انفجار حزب جمهوری اسلامی 72 نفر از چهره‌های کشور به شهادت رسیدند. ولی از آن شرایط سربلند بیرون آمدیم و ما به فناوری‌های بزرگ در شرایط فشار رسیده‌ایم؛ بنابراین ما ضدضربه شده‌ایم و فشارهای خارجی و تحرکات در داخل به ما آسیب نمی‌زند.

رضایی در خصوص تحولات لبنان و سایر کشورهای منطقه و آینده جبهه مقاومت گفت: مقاومت تازه در بین راه است و امیدوارم در سال‌های آینده شاهد پیروزی‌های بیشتری باشیم. خوشحال هستم که حادثه‌ای که برای آقای سعد حریری درست کرده بودند، با ابتکار خودش و حزب‌الله حل کردند. ملت لبنان، مردم سوریه و دولت عراق به تجربه‌های خوبی رسیده‌اند. یمنی‌ها رشد سیاسی فوق‌العاده‌ای پیداکرده‌اند. مردم یمن در قحطی و بیماری‌های همه‌گیر، مقاومت خود را ادامه می‌دهد و هرروز شاهد عقب‌نشینی اسرائیل و آمریکا هستیم. این صحنه‌ها نشان‌دهنده پیروزی جبهه مقاومت است. من آینده مقاومت را بسیار درخشان می‌بینم.

classrtejustifyآمریکااستاد دانشگاه جامع اماماسرائیلنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
'مسترکارت' اسلامی در راه است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
دوگانه «تکلیف‌» و «نتیجه‌»
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جلالی: جهان آمریکا را به عنوان ناقض معاهدات بین المللی مجازات کند
ادامه مطلب chevron_left
از کیسه ملت و انقلاب خرج نکنید
ادامه مطلب chevron_left
دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه "کارنامه ولایت فقیه"
ادامه مطلب chevron_left
۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد
ادامه مطلب chevron_left
تاکید سراج بر عدم پذیرش تابعیت مضاعف برای مفسدان فراری
ادامه مطلب chevron_left
دوگانه «تکلیف» و «نتیجه»
ادامه مطلب chevron_left
go to top