سه شنبه 20 آذر 1397
لیگ برتر والیبال/ جدال هشت تیم در مرحله پلی آف

لیگ برتر والیبال/ جدال هشت تیم در مرحله پلی آف

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ دور مقدماتی سی و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان ایران جام شهید «محسن حججی» 15 بهمن به پایان رسید و تیم های بانک سرمایه، سایپا تهران، شهرداری تبریز، شهرداری ورامین، پیکان تهران، کاله مازندران، خاتم اردکان و هاوش گنبد با قرار گرفتن در رتبه های اول تا هشتم این رقابت‌ها به مرحله پلی آف صعود کردند. تیم های نهم و دهم جدول، شمس و شهرداری ارومیه در لیگ برتر باقی ماندند و تیم های ساری 21 و رعد پدافند کاشان با قرار گرفتن در رده یازدهم و دوازدهم به لیگ دسته یک سقوط کردند.
دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر مردان روز چهارشنبه 18 بهمن ماه با چهار دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، ورامین و تبریز پیگیری می شود.
در نخستین مسابقه فردا، تیم های بانک سرمایه و هاوش گنبد در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می روند. بانک سرمایه در دور مقدماتی 19 برد و 57 امتیاز به دست آورد و به عنوان صدرنشین رقابت ها راهی مرحله پلی آف شد. هاوش گنبد نیز جواز حضور خود را در هفته پایانی لیگ برتر به لطف رعد پدافند کاشان که شمس را سه بر دو شکست داد، به دست آورد.
گنبدی ها در دور مقدماتی هشت برد و 22 امتیاز به دست آوردند و در جایگاه هشتم جدول قرار گرفتند تا حریف بانک سرمایه مدافع عنوان قهرمانی دو دوره گذشته لیگ برتر والیبال شوند.
دو دیدار سرمایه و هاوش گنبد در دور مقدماتی به سود بانک سرمایه تمام شد. بانک سرمایه دارای بازیکنان ملی پوش و تیم هاوش گنبد از جوانان بومی خود استفاده می کند اما با توجه به شرایط موجود، یاران مصطفی کارخانه برای پیروزی در دور رفت مقابل نماینده گنبد کار سختی نخواهند داشت.
سایپا تهران و خاتم اردکان دومین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر را در خانه والیبال تهران برگزار می کنند. سایپا تهران با 16 برد و 47 امتیاز و کسب رتبه دوم جدول راهی مرحله پلی آف شد و تیم خاتم اردکان با 11 برد، 30 امتیاز و کسب جایگاه هفتم، به این مرحله راه یافت.
تیم های سایپا و خاتم در دور مقدماتی دو مسابقه با یکدیگر برگزار کردند که هر دو بازی به سود سایپا تمام شد.
تیم شهرداری تبریز که با 16 برد و 44 امتیاز و کسب رتبه سوم جدول، سهمیه پلی آف لیگ برتر را به دست آورد، در دور رفت مرحله نخست پلی آف میزبان کاله مازندران است. مازنی ها با کسب رتبه ششم (13 برد و 39 امتیاز) به این مرحله رسیدند.
دو تیم در دور مقدماتی یک پیروزی سه بر دو برابر یکدیگر به دست آوردند. هر یک از این تیم ها در خانه خود 3 بر 2 بر میهمان پیروز شده اند با توجه به این سابقه، احتمال پیروزی تیم شهرداری بر کاله مازندران دور از انتظار نخواهد بود.
در آخرین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر والیبال نیز تیم های شهرداری ورامین و پیکان تهران به مصاف یکدیگر می روند.
این مسابقه که در سالن شهید گل عباسی ورامین برگزار می شود درصورت پیروزی شهرداری ورامین مقدمه حضور این تیم در مرحله بعد خواهد بود.
از2 بازی قبلی سهم هر یک از تیم ها یک برد بوده است، پیکانی ها در دیدار رفت دور مقدماتی سه بر یک مغلوب ورامین شدند اما در بازی دور برگشت 3 بر 2 به پیروزی رسیدند.
میزبانی مرحله پلی آف دو تیم با چهارم شدن شهرداری و 40 امتیازی شدن آن به ورامین رسیده است و پیکان با 39 امتیاز در جایگاه های پنجم ایستاد و میزبانی مرحله پلی آف را از دست داد.
پیکان تجربه 22 سال حضور در لیگ برتر را دارد. 12 مقام قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و 3 مدال برنز ره آورد پیکانی ها در این رقابت هاست و تنها در سال 1392 پیکان پنجم شد.
برنامه کامل دور رفت مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر در روز چهارشنبه (فردا) به قرار زیر است:
*تهران، خانه والیبال، ساعت 15
سایپا تهران – خاتم اردکان
*تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت 17
شهرداری تبریز – کاله مازندران
*تهران، خانه والیبال، ساعت 17 و 30 دقیقه
بانک سرمایه – هاوش گنبد
*ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت 17 و 30 دقیقه
شهرداری ورامین – پیکان تهران

بیشتر بخوانید ...
ادامه مطلب chevron_left
سنای آمریکا به دنبال مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی
ادامه مطلب chevron_left
تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری کاهش یافته است
ادامه مطلب chevron_left
اوکراین قانون پایان معاهده دوستی با روسیه را امضا کرد
ادامه مطلب chevron_left
درخواست 60 درصد مراجعه کنندگان به فرمانداری گنبد اشتغال است
ادامه مطلب chevron_left
حمله "اشتباهی" ائتلاف ضد داعش به مراکز کردهای سوریه در دیرالزور
ادامه مطلب chevron_left
قانونگذاران آمریکایی به دنبال مصوبه‌ای در حمایت از خاتمه جنگ یمن
ادامه مطلب chevron_left
2 محموله چوب قاچاق در مهاباد توقیف شد
ادامه مطلب chevron_left
داور کهگیلویه وبویراحمد در لیگ برتر فوتسال قضاوت می کند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top