دوشنبه 19 آذر 1397

لیگ برتر والیبال/ جدال تیم ها در مرحله پلی آف

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، دور مقدماتی سی و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان ایران جام شهید «محسن حججی» 15 بهمن به پایان رسید و تیم های بانک سرمایه، سایپا تهران، شهرداری تبریز، شهرداری ورامین، پیکان تهران، کاله مازندران، خاتم اردکان و هاوش گنبد با قرار گرفتن در رتبه های اول تا هشتم این رقابت‌ها به مرحله پلی آف صعود کردند. تیم های نهم و دهم جدول، شمس و شهرداری ارومیه در لیگ برتر باقی ماندند و تیم های ساری 21 و رعد پدافند کاشان با قرار گرفتن در رده یازدهم و دوازدهم به لیگ دسته یک سقوط کردند.
دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر مردان روز چهارشنبه 18 بهمن ماه با چهار دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، ورامین و تبریز پیگیری می شود.
در نخستین مسابقه فردا، تیم های بانک سرمایه و هاوش گنبد در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می روند. بانک سرمایه در دور مقدماتی 19 برد و 57 امتیاز به دست آورد و به عنوان صدرنشین رقابت ها راهی مرحله پلی آف شد. هاوش گنبد نیز جواز حضور خود را در هفته پایانی لیگ برتر به لطف رعد پدافند کاشان که شمس را سه بر دو شکست داد، به دست آورد.
گنبدی ها در دور مقدماتی هشت برد و 22 امتیاز به دست آوردند و در جایگاه هشتم جدول قرار گرفتند تا حریف بانک سرمایه مدافع عنوان قهرمانی دو دوره گذشته لیگ برتر والیبال شوند.
دو دیدار سرمایه و هاوش گنبد در دور مقدماتی به سود بانک سرمایه تمام شد. بانک سرمایه دارای بازیکنان ملی پوش و تیم هاوش گنبد از جوانان بومی خود استفاده می کند اما با توجه به شرایط موجود، یاران مصطفی کارخانه برای پیروزی در دور رفت مقابل نماینده گنبد کار سختی نخواهند داشت.
سایپا تهران و خاتم اردکان دومین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر را در خانه والیبال تهران برگزار می کنند. سایپا تهران با 16 برد و 47 امتیاز و کسب رتبه دوم جدول راهی مرحله پلی آف شد و تیم خاتم اردکان با 11 برد، 30 امتیاز و کسب جایگاه هفتم، به این مرحله راه یافت.
تیم های سایپا و خاتم در دور مقدماتی دو مسابقه با یکدیگر برگزار کردند که هر دو بازی به سود سایپا تمام شد.
تیم شهرداری تبریز که با 16 برد و 44 امتیاز و کسب رتبه سوم جدول، سهمیه پلی آف لیگ برتر را به دست آورد، در دور رفت مرحله نخست پلی آف میزبان کاله مازندران است. مازنی ها با کسب رتبه ششم (13 برد و 39 امتیاز) به این مرحله رسیدند.
دو تیم در دور مقدماتی یک پیروزی سه بر دو برابر یکدیگر به دست آوردند. هر یک از این تیم ها در خانه خود 3 بر 2 بر میهمان پیروز شده اند با توجه به این سابقه، احتمال پیروزی تیم شهرداری بر کاله مازندران دور از انتظار نخواهد بود.
در آخرین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر والیبال نیز تیم های شهرداری ورامین و پیکان تهران به مصاف یکدیگر می روند.
این مسابقه که در سالن شهید گل عباسی ورامین برگزار می شود درصورت پیروزی شهرداری ورامین مقدمه حضور این تیم در مرحله بعد خواهد بود.
از2 بازی قبلی سهم هر یک از تیم ها یک برد بوده است، پیکانی ها در دیدار رفت دور مقدماتی سه بر یک مغلوب ورامین شدند اما در بازی دور برگشت 3 بر 2 به پیروزی رسیدند.
میزبانی مرحله پلی آف دو تیم با چهارم شدن شهرداری و 40 امتیازی شدن آن به ورامین رسیده است و پیکان با 39 امتیاز در جایگاه های پنجم ایستاد و میزبانی مرحله پلی آف را از دست داد.
پیکان تجربه 22 سال حضور در لیگ برتر را دارد. 12 مقام قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و 3 مدال برنز ره آورد پیکانی ها در این رقابت هاست و تنها در سال 1392 پیکان پنجم شد.
برنامه کامل دور رفت مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر در روز چهارشنبه (فردا) به قرار زیر است:
*تهران، خانه والیبال، ساعت 15
سایپا تهران – خاتم اردکان
*تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت 17
شهرداری تبریز – کاله مازندران
*تهران، خانه والیبال، ساعت 17 و 30 دقیقه
بانک سرمایه – هاوش گنبد
*ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت 17 و 30 دقیقه
شهرداری ورامین – پیکان تهران
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی** 1293** 1701
تنظیم :محمد طاهری* انتشار:حمید قدیمی

بیشتر بخوانید ...
اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان در پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال 1397 برای سیر سایر مراحل استخدام
ادامه مطلب chevron_left
ایتالیا به دنبال دیدار قریب‌الوقوع حفتر و فایز السراج
ادامه مطلب chevron_left
اذعان العبادی به دشوار بودن اداره جنگ علیه داعش
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
سرمربی ویارئال اخراج شد
ادامه مطلب chevron_left
جهل مرکب و ادبیات اتهام آلود
ادامه مطلب chevron_left
پایه اصلی اقتدار در دنیا اسلحه نیست
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
بازیکن خوزستانی کاندیدای برترین فوتبالیست جهان در سال 2018شد
ادامه مطلب chevron_left
آب ها را با نمک پاشی شور نکنیم
ادامه مطلب chevron_left
go to top