پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار ورزشیnavigate_beforeایران اکونومیستnavigate_beforeتکواندوکاران ایران با کسب۱۳مدال به کار خ...

تکواندوکاران ایران با کسب۱۳مدال به کار خود پایان دادند

تکواندوکاران ایران با کسب۱۳مدال به کار خود پایان دادند

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ تکواندوکاران زن ایران با ترکیب پریسا جوادی کوچکسرائی در وزن (منهای67) ،اکرم خدابنده(به اضافه 73)،حنانه همتی(منهای62)، فاطمه مداحی (منهای46)، ناهید کیانی (منهای53)، طیبه پارسا(منهای57)، سودابه پورصادقی شالمائی(منهای49) و ملیکا میرحسینی وکیلی در وزن (منهای73کیلوگرم به ۶مدال رسیدند
«مهدی اسحاقی» در وزن منهای 54 کیلوگرم، «صادق دهقانی» در وزن منهای 58 کیلوگرم، «مهدی یوسفی» در وزن منهای 63 کیلوگرم ، «سیدحسین احسانی» در وزن منهای 68 کیلوگرم ، «سیداحمد خسروفر» در وزن منهای 74 کیلوگرم، «علیرضا درویش‌پور» در وزن منهای 87 کیلوگرم، «احمد محمدی» در وزن منهای 80 کیلوگرم و «حسین قربان‌ زاده» در وزن به اضافه 87 در بخش مردان با سر مربیگری فریبرز عسگری به روی شیاپچانگ رفتند که مردان ۷مدال کسب کردند.
*نخستین طلایی تکواندوی ایران
ناهید کیانی در وزن منهای 53 کیلوگرم دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2016 که در اولین مبارزه به مصاف «تالین هامیدی» از اردن دارنده دو مدال برنز قهرمانی آسیا رفت و با نتیجه ۱۲بر۲حریف را برد در دیدار بعدی رو در روی «رهما بن علی» تکواندوکار تونسی دارنده سه مدال نقره قهرمانی آفریقا و یک برنز قهرمانی نوجوانان جهان، قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ۱۴برپنج مبارزه دوم را پیروز شد.
کیانی در فینال برابر حریف ترکیه ایی در مجموع با امتیاز ۸بر پنج پیروز شد و طلا گرفت.

*نماینده مرد تکواندوی ایران به طلا رسید
مهدی اسحاقی هوگو پوش وزن منهای 54 کیلوگرم، قهرمان المپیک نوجوانان که در مبارزه نخست خود با «اسکندر اوسمونو» از قرقیزستان با نتیجه ۳۵بر۱۱حریف را مغلوب کرد و در مبازره دوم برابر نماینده کشور سنگال به روی شیاپچانگ رفت که با انصراف حریف راهی فینال شدو
وی در فینال مقابل حریفی از جمهوری آذربایجان قرارگرفت که در مجموع کسب امتیاز ۲۱بر۲۱به راند طلایی رفت و با نتیجه ۲۴بر۲۱ به طلا رسید.

*یوسفی سومین طلای تکواندوی ایران را ضرب کرد
مهدی یوسفی تکواندوکار وزن منهای 63 کیلوگرم هم که در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده اردن قرارگرفته بود با مجموع امتیاز ۲۹بر۱۷فینالیست شد و در آخرین مبارزه خود با نماینده قزاقستان مصاف داد .
این هوگوپوش کشورمان در فینال با مجموع امتیاز ۲۷بر۷ طلایی شد.
یوسفی در دور اول برابر «مبارک الشریف» از عربستان روی شیاپچانگ رفت که با کسب امتیاز 25 بر پنج راهی مرحله یک چهارم نهایی شد
وی در این مرحله برابر حریف ترکیه ایی خود با کسب ۱۱بر ۸ مدال برنزش را قطعی کرده بود.

*نخستین نقره تکواندو برگردن احسانی
احسانی دومین نماینده کشورمان درفینال رقابت های تکواندو وزن منهای ۶۸کیلوگرم با نماینده کشورمیزبان به روی شیاپچانگ رفت و با کسب امتیاز ۸بر۹ نایب قهرمان شد.
وی پیش از این برابر حریف اندونزی خودمصاف داد که با کسب امتیاز ۱۵بر۸ راهی فینال شده بود.
احسانی همچنین در بازی نخست برابر ارسلان اسدخان» از پاکستان مبارزه خود را آغاز کرد که راند های اول تا آخر را با نتیجه 6 بریک،۱۲بر۲ و هشت بر۳ به نفع خود پایان داد و با کسب امتیاز ۲۶ بر ۶ راهی دور بعد شد وی دور دوم مبارزه خود به مصاف نماینده ترکیه رفت و در مجموع با کسب امتیاز ۲۳ بر ۱۶برنز خود را مسجل کرده بود .

*خدابنده به مدال نقره بسنده کرد
اکرم خدابنده در وزن به اضافه 73 کیلوگرم که پس از یک ‌دور استراحت با حریف ازبکی مصاف داد و در یک جدال سخت و نفس گیر با کسب امتیاز ۳ بر ۷ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.


*محمدی در یک قدمی طلا، نقره گرفت
احمد محمدی هوگوپوش مرد کشورمان در وزن منهای 80 کیلوگرم در جدال نیمه نهایی که قرار بود مقابل نماینده کشور ساحل عاج مصاف دهد به دلیل مصدومیت حریف مستقیم راهی فینال شد.
وی راند نخست خود را مقابل نماینده کشور میزبان با نتیجه ۴بر هفت عقب افتاد اما در راند دوم ۳بریک پیروز شد، او در راند آخر و در نهایت با ناباوری هشت بر ۷ مغلوب و با امتیاز۱۴بر۱۶ سومین نقره ایی تکواندو شد.
رامین عزیزاف حریف محمدی که باورش نمی شد داوران طلا را به نماینده میزبان پیشکش کرده اند به قدری هیجان زده شد که برای چند ثانیه روی شیاپچانگ اشک ریخت.
وی در اولین پیکار با آدرین اسپلینگ از گویان مصاف داد که باکسب امتیاز ۲۱بر هفت برنز خود را مسجل کرده بود.

*میرحسینی چهارمین نقره ای تکواندو
ملیکا میرحسینی تکواندو کار ایران دروزن منهای 73 کیلوگرم که در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده قزاقستان بانتیجه ۷بر پنج به پیروزی رسیده بود در فینال مقابل سوده بولوت از ترکیه روی شیاپچانگ رفت. او راند اول را با نتیجه 6 بر یک به حریف واگذار کرد. میرحسینی راند دوم و سوم هم به ترتیب با نتایج یک بر صفر و چهار بر 3 مقابل حریف بازنده شد تا با قرار گرفتن روی سکوی نایب قهرمانی، صاحب مدال نقره بازی های کشورهای اسلامی شود.

*خسروفر در روز تولدش به نقره اکتفا کرد
سیداحمد خسروفر آخرین تکواندو کار مرد ایران در وزن منهای ۷۴ کیلوگرم، ‌پس از یک ‌دور استراحت، در اولین مبارزه به مصاف عربستان سعودی رفت و با کسب امتیاز ۲۲بر ۲ برنز خود را مسجل کرد.
او در مرحله نیمه نهایی مقابل حریفی از سورینام روی شیاپچانگ رفت و با ثبت امتیاز 30 بر 16 در روز تولدش صعود قاطعانه ای به فینال رقابت های باکو داشت.
خسرو فر در فینال با نماینده کشور ازبکستان نیکیتا رافالوویچ مصاف داد و در نهایت با کسب امتیاز ۱۰بر ۲۶ نقره گرفت.

*اولین هوگوپوش برنزی
فاطمه مداحی تکواندوکار وزن منهای 46 کیلوگرم هم پس از یک دور استراحت برابر روکیه ایلدیرم از ترکیه به روی شیاپچانگ رفت اما در مجموع بانتیجه پنج بر ۶به فینال راه نیافت و نخستین برنز این رشته را کسب کرد.

*پارسا دومین بانوی برنزی
طیبه پارسا تکواندوکار وزن منهای 57 کیلوگرم کشورمان که در اولین پیکار خود برابر زریا کاسیموا از ازبکستان با موفقیت پشت سر گذاشت در دومین بازی مقابل حریف آذربایجانی قرار گرفت و در مجموع با ثبت نتیجه ۱۲بر۱۴برنز گرفت.

*علی درویش پور مدال برنز را برگردن آویخت
علیرضا درویش‌پور نماینده وزن منهای 80 کیلوگرم تکواندوی ایران برابر میلاد بیگی هوگوپوش کشور میزبان جمهوری آذربایجان وارد مبارزه شد و باکسب چهار بر۲۴ برنزی شد.
وی پیش از این در نخستین دیدار که قرار بود برابر ماریو فریر از موزامبیک به روی شیاپچانگ برود با انصراف حریفش روبه رو شد و در مبارزه دوم خود به مصاف حریف اردنی رفت و در مجموع با کسب امتیاز۱۶بر۱۲برنز خود را قطعی کرده بود .

*چهارمین برنز تکواندوی ایران به پور صادقی رسید
سودابه پورصادقی در وزن منهای 49 کیلوگرم که در نخستین مبارزه مقابل هدی اوآلی» از مراکش با کسب مجموع امتیاز ۱۸بر۳ برنز خود را قطعی کرده بود در مبارزه دوم خود به مصاف نماینده کشور میزبان رفت و در مجموع با کسب امتیاز چهار بر ۱۵بازی را به نماینده میزبان واگذار کرد .

*پنجمین برنزی تکواندو
حسین قربان‌زاده آخرین نماینده مرد هوگوپوش در وزن بالای 87 کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده ازبکستان رفت و با مجموع امتیاز ۹بر۲۱پنجمین برنز تکواندو را گرفت .
وی در اولین پیکار به مصاف «روسلان ژاپاروف» از قزاقستان رفت و در مجموع با امتیاز ۲۰بر هشت به نفع خود پایان داده و برنزش را مسجل کرده بود.
*سه نماینده حذف شدند
محمدصادق دهقانی دیگر هوگوپوش ایران ابتدا در وزن منهای 58 کیلوگرم برابر، «محمد روزیف» از ترکمنستان به روی شیاپچانگ رفت و با نتیجه ۲۱بر۳ پیروز شد وی در دور دوم با «هدی نفاتی» تکواندوکار تونسی که مدال برنز قهرمانی 2016 آفریقا را در کارنامه دارد با نتیجه ۲۰بر۳به حریف واگذار کرد و از دور رقابت ها حذف شد.
پریسا جوادی تکواندوکار وزن منهای 67کیلوگرم کشورمان دارنده مدال برنز قهرمانی جهان و قهرمانی نوجوانان آسیا در نخستین مبارزه برابر فریدا عزیزوا» به روی شیاپچانگ رفت که در نهایت با امتیاز چهار بر ۱۰از دور رقابت ها حذف شد.
هوگوپوشی که در کارنامه او برنز قهرمانی جهان،‌ طلا، نقره و برنز قهرمانی اروپا، 3 مدال برنز گرندپری و یک مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان به چشم می‌خورد.
حنانه همتی بانوی تکواندو کار ایران در وزن منهای 62 کیلوگرم برابر شاهد ترمان دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا به روی شپاپچانگ رفت و با امتیاز سه بر ۹ از گردونه رقابت ها حذف شد.
این دوره از بازی ها باحضور نمایندگان ۵۴ کشور عضو همکاری های اسلامی در 22رشته ورزشی کشتی فرنگی و آزاد، زورخانه ای، بوکس، تنیس، تنیس روی میز، والیبال جوانان، ژیمناستیک، کاراته تاتامی، تیراندازی، وزنه برداری، ووشو، جودو، (شنا، شیرجه، واترپلو)، (دو و میدانی وجودو، نابینایان) و تکواندو شیاپچانگ، دوومیدانی، فوتبال، بسکتبال سه نفره و هندبال از 22 اردیبهشت ماه در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شده است.
کاروان ایران نیز با ترکیب 280 ورزشکار (127ورزشکارمرد و31ورزشکار زن ) در 20رشته ورزشی به غیر از فوتبال و هندبال از 16فدراسیون ورزشی دراین بازیها حضور دارند.
ایران در سومین دوره این بازی ها به میزبانی اندونزی با 87 ورزشکار تنها در 6رشته با کسب 30 مدال طلا، 17 نقره و 11 برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

برنزتکواندوتکواندوکاردارنده مدال برنز قهرمانیراندنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
بیرانوند در جمع ۱۰ نفر برتر یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا
ادامه مطلب chevron_left
آخرین وضعیتِ نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال؛ سونامی در راه است!
ادامه مطلب chevron_left
طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس
ادامه مطلب chevron_left
بازگشت حسینی و تمرین شوتزنی مجیدی و طاهری با مهاجمان
ادامه مطلب chevron_left
پپ گواردیولا: در فینال لیگ کاپ انگلیس برای پیروزی به میدان خواهیم رفت؛ مقابل برتون بی انگیزه نبودیم
ادامه مطلب chevron_left
پیشنهاد 10 میلیون یورویی الدحیل قطر برای جذب مهدی بن عطیه
ادامه مطلب chevron_left
اینتر برای جذب سدریک سوارس، مدافع راست ساوتهمپتون با این تیم وارد مذاکره شده است
ادامه مطلب chevron_left
خیریتی بود که نیم‌فصل به سپاهان بیایم
ادامه مطلب chevron_left
شکست بارسلونا مقابل سویا بدون مسی/کار سخت آبی اناری ها در دیدار برگشت
ادامه مطلب chevron_left
صعود سیتیزن‌ها با شکست برتون/فینالیست شدن شاگردان پپ با 10  گل!
ادامه مطلب chevron_left
go to top