پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeایران اکونومیستnavigate_beforeهمایون شجریان برای «رگ خواب» می‌خواند

همایون شجریان برای «رگ خواب» می‌خواند

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی این پروژهْ، ششمین همکاری سهراب پورناظری با حمید نعمت‌الله در ساخت موسیقی فیلم «رگ خواب» در حالی رخ می‌دهد که این آهنگساز از حضور همایون شجریان به‌عنوان خواننده بهره برده است. موسیقی این اثر، دو قطعه‌ی باکلام دارد که علاوه بر تیتراژ، در فضای فیلم نیز از آن بهره گرفته می‌شود.

آثار باکلام این اثر برگرفته از شعرهای «حسین منزوی» و «مولانا» است و پورناظری از فضاهایی خاص در آهنگسازی قطعات باکلام بهره برده، اگرچه به‌خاطر فضای کلاسیک فیلم که تا حدودی متأثر از فیلم‌های دوران کلاسیک اروپاست، در بخش‌هایی از موسیقی متن اثر، از ارکستراسیون غربی بهره گرفته شده است.پورناظری برای ساخت موسیقی «رگ خواب» برای اولین‌بار از یک تیم آهنگسازی شامل آهنگسازان ایرانی و بین‌المللی بهره برده، اتفاقی که در سینمای خارج از ایران بارها تجربه شده، اما این برای اولین‌بار است که در سینمای ایران از آن بهره گرفته می‌شود.

آخرین تجربه‌ همکاری پورناظری و نعمت‌الله، موسیقی فیلم «آرایش غلیظ» بود که با واکنش‌های متفاوتی همراه شد. آخرین همکاری مشترک میان همایون شجریان و سهراب پورناظری نیز در آلبوم تصویری «خداوندان اسرار» به‌زودی منتشر می‌شود.

لیلا حاتمی و کوروش تهامی دو بازیگر نقش‌های اصلی «رگ خواب» هستند که در ابتدا با نام «مینا» پروانه ساخت گرفت. فیلمنامه این اثر را معصومه بیات نوشته است و خود نعمت‌الله تهیه‌کنندگی آن را عهده دارد. پورناظری و نعمت‌الله پیش از این در آثاری مانند «بی‌پولی» و «آرایش غلیظ» و سریال «وضعیت سفید» همکاری داشته‌اند.

آرایش غلیظآهنگسازاکونومیستایران اکونومیستباکلامنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
نمایش بهترین فیلم سینمای مقاومت ایران در اسپانیا
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جهانگیری: سردار سلیمانی جان برکف ترین انسان کشور است
ادامه مطلب chevron_left
سکه طرح جدید پس نشست؛ طرح قدیم بالا رفت/ نرخ طلا در بازار امروز
ادامه مطلب chevron_left
رونمایی از کتاب گلستان انقلاب در بسیج رسانه ملی
ادامه مطلب chevron_left
اقدامات نهاد به ترسیم افق روشن کتابخانه های عمومی کمک می کند
ادامه مطلب chevron_left
کمال تبریزی سخنانش درباره صداوسیما را پس گرفت/ عکس
ادامه مطلب chevron_left
فیلم‌های تلویزیون در اولین هفته بهمن ماه
ادامه مطلب chevron_left
افزایش ۵ برابری ردیف بودجه اربعین
ادامه مطلب chevron_left
go to top