شنبه 24 آذر 1397

مردم ژاپن به پای صندوق‌های رای رفتند

به گزارش ایرنا، اکثر نظرسنجی ها و برآوردها حاکی است که حزب حاکم لیبرال دمکرات که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از اعضای آن است ، بیشترین بخت را برای پیروزی در این انتخابات دارد.
مجلس سنا ۲۴۲ کرسی دارد و قرار است ۱۲۱ کرسی به رای گذاشته شود که احتمالا «حزب حاکم» که دارای ائتلاف با حزب «کومیتو» است نزدیک به ۷۰ کرسی را از آن خود خواهد کرد.
در صورت دستیبابی به چنین پیروزی، حزب حاکم نزدیک به دو سوم از کرسی های خانه مشاوران را از آن خود خواهد کرد و می تواند درخواست همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی کند.
«آبه» که قدرت را از سال ۲۰۱۲ میلادی در ژاپن در اختیار گرفت برای اینکه قانون اساسی را در راستای تقویت اتحاد نظامی با آمریکا اصلاح کند به یک پیروزی چشمگیر در انتخابات مجلس سنا نیاز دارد.
انتخابات از ساعت هفت صبح به وقت محلی آغاز شد و تا هشت شب امشب ادامه می یابد و انتظار می رود نتیجه به دنبال پایان رای گیری اعلام شود.
در جریان این انتخابات که پس از دور قبلی در سال ۲۰۱۳ میلادی برگزار می شود، نزدیک به نیمی از کرسی های مجلس سنا به رای گذاشته شده است و نمایندگان برای یک دوره شش ساله کار خود را آغاز خواهند کرد.
در حالی که وضعیت اقتصادی ژاپن همچنان مطلوبیت کافی ندارد با شروع رای گیری بهبود نسبی در بازار سهام پیدا شد و دولت امیدوار است انتخابات به پیشبرد برنامه اقتصادی «شینزو آبه» کمک کند.
تارنمای «ژاپن تودی» می نویسد که تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد ۴۱ درصد از مردم این کشور از سیاست های اقتصادی «آبه» رضایت ندارند.
مبارزات انتخاباتی نمایندگان در ژاپن از روز بیست ودوم ژوئن (دوم تیر) آغاز شد و در آخرین ساعات روز گذشته پایا یافت و نامزدها از انجام تبلیغات منع شدند.
آساق**231**1597

بیشتر بخوانید ...
تشکر ویژه رییس جمهوری عراق از ایران در جشن پیروزی
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مکلف به رعایت استاندارد‌های بین المللی هستند
ادامه مطلب chevron_left
عکس| کوهنوردی پزشکیان در تبریز
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
۶۱۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
امکان برگشت 6 امتیاز به تیم استقلال خوزستان زیاد است
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
آموزش و پرورش محل تاخت و تاز جناح های سیاسی نیست
ادامه مطلب chevron_left
go to top