پنج شنبه 2 اسفند 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار اجتماعیnavigate_beforeواحد مرکزی خبرnavigate_beforeتولید برنامه های کیفی و پرمحتوا ؛اولویت ...

تولید برنامه های کیفی و پرمحتوا ؛اولویت شبکه های استانی

قزوین / واحد مرکزی خبر /اجتماعی quotation mark تصویردارد quotation mark

تولید برنامه های کیفی و پرمحتوی اولویت های شبکه های استانی است .
معاون امور مجلس و استانهای رسانه ملی در مراسم معارفه مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز قزوین با بیان اینکه شبکه های استانی باید به سمت تولید محتوا بروند گفت : دراین فرایند باید از همه ظرفیتهای استانها استفاده کرد .
حجت الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه در 10 سال گذشته رسانه های استانی از رشد کمی و کیفی خوبی برخوردار بوده است ، افزود : پخش 24 ساعته برنامه در مراکز استانها با توجه به خواستگاه فرهنگ بومی ، این مراکز را به یک شبکه تمام عیار رادیو و تلویزیونی تبدیل کرده است .
جوی گفت : اگر چه این اقدامات در خور توجه است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی درپیش است لذا برنامه ریزی ها باید به سمت تولید برنامه های کیفی و پرمحتوا باشد.
معاون امور مجلس و استانهای رسانه ملی با بیان اینکه امروز شبکه های استانی به علت داشتن پیشینه تاریخی ، فرهنگی، علمی و فرهنگ غنی ، مخاطب جهانی دارند ، افزود : باید از این ظرفیت ارزشمند استفاده کرد .


جنگ رسانه ای استکبارعلیه دین و ارزشهای اسلام بخش دیگری از سخنان حجت الاسلام موسوی مقدم بود .
معاون امور مجلس واستانهای سازمان صدا و سیما تاکید کرد : از حیث رسانه ای باید گفت در قرن جاهلیت نوین قرار داریم همان طور که در صدر اسلام با ارزشهای اسلامی مبارزه می شد ، امروز باتعالی و ترقی در عرصه رسانه ها ، همچنان شاهد این دشمنی ها هستیم .
حجت الاسلام موسوی مقدم ، بزرگترین بحران رسانه های نوین را خلعِ معنویت، انحراف و ارزشهای انسانی دانست و تاکید کرد : بسیاری ازمولفه های جذب مخاطب دررسانه های غربی ، خط قرمزماست و خوشبختانه رسانی ای با محور اخلاق با محور معنویت جای خود را در جهان باز کرده ونظرسنجی ها نشان می دهد با وجود تنها چند شبکه بین المللی ، توانسته ایم ،در میان انبوهی از شبکه های ماهواره ای ، با توجه به ماهیت اخلاقی و معنوی ، رسانه ملی از جایگاه خوبی برخوردار است .
معاون امور مجلس واستانهای سازمان صدا و سیما گفت : در جنگ رسانه امروز کشورهایی پیروز هستند که دارای پیشینه تاریخی ، علمی ، فرهنگی و معنویت باشند که خوشبختانه ایران اسلامی با داشتن ظرفیت های ارزشمند از جایگاه خوبی در جامعه جهانی برخوردار است .
وی در ادامه به حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین امسال اشاره کرد و گفت : در دوروز منتهی به اربعین ازنجف تا کربلا مملواز جمعیت بود اما شبکه های خارجی تقریبا پوشش رسانه ای نداشتند واین رویداد بزرگ مذهبی در سکوت رسانه های خارجی قرار گرفت .
حجت الاسلام موسوی مقدم همچنین گفت در بعد رسانه ای استانی ، یکی از رسالت های مهم ، انعکاس پرشور مراسم مذهبی در استانهاست که خوشبختانه درچند سال اخیر گام های خوبی برداشته شده است .
در این مراسم ضمن تقدیر از ابوالحسن صادقی جهانی ، ابوالفضل معصومی فر بعنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز قزوین منصوب شد
ابوالفضل معصومی، پیش از این نیز یک دوره چهار ساله از سال 84 تا سال 88 مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین بود و پس از آن به سمت مدیر کل استان های صدای جمهوری اسلامی منصوب شد.
معاون مجلس واموراستانهای سازمان صدا وسیما همچنین با حضور در جلسه شورای مدیران صدا و سیمای مرکز قزوین براستفاده از همه ظرفیت های استان برای توسعه شبکه رادیویی و تلویزیونی این مرکز تاکید کرد و گفت : برای اجرای این مهم ایجاد وفاق و همدلی در استان یک اولویت است .
حجت الاسلام موسوی مقدم تاکید کرد : تحول در تولید محتوا نیازمند برنامه ریزی محتوایی است که باید به عنوان یک اصل مد نظر مدیران قرار گیرد .
وی همچنین با اشاره به لزوم تغییر در کنداکتور پخش مراکز استانها گفت : کنداکتور در مراکز استانها باید از حالت سخت و تخت خارج شود .
معاون مجلس واموراستانهای سازمان صدا وسیما افزود : اگر بتوانیم این تحولات را ایجاد کنیم ، به رسانه استانی هویت داده ایم .
0002

استانهااستانهایاستانیاسلامحـجــتنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
95زن، 2798مرد
ادامه مطلب chevron_left
حق انتخاب
ادامه مطلب chevron_left
اقدام جهانی برای مقابله با خشونت علیه زنان
ادامه مطلب chevron_left
اصفهان فرودگاه کمکی بیش از 90درصد پروازهای داخلی است
ادامه مطلب chevron_left
سفیری که خط شکن شد
ادامه مطلب chevron_left
2 حادثه رانندگی در نیشابور سه کشته داشت
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
خداحافظ سینما
ادامه مطلب chevron_left
«روان‌درمانی» یا «بغل‌درمانی»؟
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top