پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_beforeاخبار سیاسیnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeناطق نوری: مدیریت رهبر معظم انقلاب، باعث...

ناطق نوری: مدیریت رهبر معظم انقلاب، باعث عزت ایران در جهان شده است

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با تشریح اوضاع آشوب زده منطقه و توطئه ها علیه نظام افزود: امنیت نعمت بزرگی است که به برکت جمهوری اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه، خداوند به مردم ما عطا کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هدف اصلی شرارت های دشمنان، ایران است، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) موج و حرکت صدور انقلاب در جهان میان جوانان مسلمانان کشورهای دیگر ایجاد و باعث وحشت استکبار و بیگانگان شد.

وی افزود: دشمنان با این تفکر که نباید حرکت انقلابی ضد استعماری در جهان اسلام منحصر به ایران شیعه شود و با هدف انحراف آن، با تحلیل های غلط دست به اقداماتی زدند که عواقب آن امروز گریبانگیر خودشان شده است.

وی ادامه داد: آنها تلاش کردند رهبری حرکت اسلامی را از انحصار ایران بیرون بیاورند؛ ابتدا طالبان را ایجاد کردند و این در صورتی بود که اهل سنت دخالت در سیاست را حرام می دانستند.

وی گفت: از دل طالبان القاعده و اسامه بن لادن و از القاعده، النصره و بعد داعش به وجود آمد و کنترل آنها از دست دشمنان خارج شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استکبار و صهیونیست جهانی با تحلیل های غلط گروههای تندرو را به وجود آوردند که نمی شد آنها را کنترل کرد و اکنون بلای جان خودشان شده است.

وی افزود: غیر از داعش گروههای دیگری نیز بوجود آمد که حتی داعش را نیز قبول ندارند و این بی ترمزی و بی حساب و کتابی آنها باعث شده منطقه از جمله کشورهای سوریه، عراق، لبنان، یمن و عربستان و حتی ترکیه پر از آشوب شود.


وی گفت: اروپایی ها و آمریکایی ها به وحشت افتاده اند زیرا افرادی از این کشورها عضو این گروههای تندرو و تروریست شده اند که اهل این کشورها هستند و مهاجر هم نیستند و آکنون آنها کاری نمی توانند بکنند جز اینکه دست نیاز به سوی ایران دراز کنند.

وی با بیان اینکه همه این اقدامات با هدف آسیب زدن به ایران اسلامی بوده است، اظهار کرد: ایران، امروز در منطقه خاورمیانه میان آتش و جنگ در کمال آمنیت و آرامش است و آمریکایی ها و حامیان قبلی داعش برای از بین بردن داعش به ایران متوسل شده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عزت و سربلندی، امنیت و اقتدار و آرامش ایران مرهون فداکاری شهدا و صبر خانواده های آنها و مردم کشورمان در جنگ، و رهبر معظم انقلاب و مدیریت با کفایت معظم له در همه مسائل است.

وی با بیان اینکه در موضوع سوریه نیز رهبر معظم انفلاب یک تنه ایستادند و از سوریه حمایت و این موضوع را مدیریت کردند، گفت: این در حالی بود که خیلی ها گفتند به موضوع سوریه وارد نشوید که کارش تمام شده و باعث جنگ می شود.

ناطق نوری با بیان اینکه سوریه، غزه و حزب الله خط مقدم ماست، افزود: استکبار جهانی و صهیونیست مسیحی و مسیحی صهیونیست از نیل تا فرات را می خواستند و درصدد تشکیل حکومت جهانی بودند اما با مدیریت رهبر انقلاب اسلامی خوابهای آنها تعبیر نشد.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس همه کشورها علیه ما بودند ولی نظام سوریه کنار ما ماند و پل ارتباطی ما با لبنان و فلسطین است، اضافه کرد: مدیریت رهبر معظم انقلاب باعث شد همه آنها که فکر می کردند نظام سوریه ساقط است حالا تغییر موضع دهند.

وی افزود: با مدیریت رهبری، امروز غزه بعد از 50 روز جنگ هوایی پیروز و سربلند میدان است و نسبت به گذشته قوی تر شده و ایران و رهبری ایران با همه تبلیغات منفی اخوان المسلمین، در میان مردم غزه و توده جهان عرب محبوبیت پیدا کرده است.

ناطق نوری گفت: هیچ کشوری عربی از غزه حمایت نکرد و با حمایت ایران، فلسطینی که روزی با سنگ در برابر اسرائیل ایستادگی می کرد امروز در تولید و استفاده از موشک خودکفا شده است.

وی با اشاره به موضوع عراق و نقش مدیریت رهبر معظم انقلاب در تحولات این کشور گفت: داعش که قسمت های زیادی از عراق را گرفته و تا اربیل پیش رفته بود با کمک فکری، برنامه ریزی و حمایت ایران از ملت و دولت قانونی عراق؛ اکنون این گروه در حال عقب نشینی است که با تدبیر فرماندهی کل قوا و مدیریت معظم له میسر شد.

ناطق نوری با اشاره به انتخابات اخیر عراق و نقش رهبری تصریح کرد: در تحولات و انتخابات عراق رهبری توانست همه گروههای درگیر را مدیریت کند و با کمک معظم له حتی اختلافات شیعی نیز حل شد که آیت الله سیستانی از ایشان تشکر کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با آرزوی طول عمر برای رهبری اظهار کرد: سالیان سال خداوند ایشان را زنده نگه دارد و با سلامت و صلابت انقلاب ایران به اهداف خود برسد.

پ/8114/ 684

اسلامانقلابتشخیصجنگرهبر معظمنمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
دوگانه «تکلیف‌» و «نتیجه‌»
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
از کیسه ملت و انقلاب خرج نکنید
ادامه مطلب chevron_left
دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه "کارنامه ولایت فقیه"
ادامه مطلب chevron_left
۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جلالی: جهان آمریکا را به عنوان ناقض معاهدات بین المللی مجازات کند
ادامه مطلب chevron_left
توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم
ادامه مطلب chevron_left
واکنش ایران به تحولات شب گذشته در ونزوئلا
ادامه مطلب chevron_left
go to top