پنج شنبه 4 بهمن 1397
home navigate_beforeاخبارnavigate_before اخبار فرهنگیnavigate_beforeخبرگزاری ایرناnavigate_beforeنمایشگاه های معرفی مشاغل در برخی مناطق ا...

نمایشگاه های معرفی مشاغل در برخی مناطق استان قزوین برپا شد

سید ˈیدالله حسینیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه ها به مناسبت فرارسیدن هفته معرفی مشاغل از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در برخی از هنرستان ها و دبیرستان های استان برپا می شود.

وی اضافه کرد: آشنایی دانش آموزان با مشاغل فنی و حرفه ای و کاردانش و ارتقای آشنایی و مهارت آموزشی و نقش آن در کسب موقعیت های شغلی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه ها است.

حسینی، تقویت روحیه پژوهش و مسوولیت پذیری دانش آموزان، توجیه اهمیت انتخاب شغل در زندگی و برنامه ریزی زندگی تحصیلی و شغلی را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه ها برشمرد و ادامه داد: مهارت آموزی از بهترین کارها برای دستیابی به اشتغال مطمئن است.وی اظهار کرد: در این نمایشگاه ها که تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد؛ دانش آموزان آثار و دست سازه های خود را در زمینه های مختلف هنری و فنی به نمایش می گذارند.

حسینی، خاطرنشان کرد: روزهای این هفته از اول تا هفتم اردیبهشت ماه با عناوین انتخاب مناسب شغل و نقش موثر آن در خلق حماسه اقتصادی، انتخاب آگاهانه رشته های تحصیلی و توسعه متوازن رشته های تحصیلی، ایجاد باورهای کارآفرینی و خوداشتغالی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شغلی متناسب با رشد سنی، آشنایی دانش آموزان با مشاغل بومی استان، آشنایی دانش آموزان با رشته های مهارتی موردنیاز جامعه و نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی خانواده و جامعه نام گذاری شده است.

وی، از تکمیل اطلس شغلی بومی استان خبر داد و افزود: تهیه نرم افزار این اطلس از سال گذشته آغاز شده بود که در هفته معرفی مشاغل تکمیل و دربین مدارس توزیع می شود.

رییس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین بازدید های شغلی و دعوت از صاحبان برخی مشاغل و حرفه ها برای سخنرانی در مدارس را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که بمناسبت هفته معرفی مشاغل در مدارس استان برگزار می شوند.

7388/616

اردیبهشتاهداف برگزاریتحصیلیشغلشغلینمایش تمامی کلید واژه هاexpand_more

message متن دیدگاه

بیشتر بخوانید ...
نمایش بهترین فیلم سینمای مقاومت ایران در اسپانیا
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
جهانگیری: سردار سلیمانی جان برکف ترین انسان کشور است
ادامه مطلب chevron_left
سکه طرح جدید پس نشست؛ طرح قدیم بالا رفت/ نرخ طلا در بازار امروز
ادامه مطلب chevron_left
رونمایی از کتاب گلستان انقلاب در بسیج رسانه ملی
ادامه مطلب chevron_left
اقدامات نهاد به ترسیم افق روشن کتابخانه های عمومی کمک می کند
ادامه مطلب chevron_left
کمال تبریزی سخنانش درباره صداوسیما را پس گرفت/ عکس
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
ادامه مطلب chevron_left
go to top