تجلیل آیت الله صافی گلپایگانی از مسابقات قرآن دانشجویان


به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، در پیامی به جشنواره ملی مسابقات قرآن دانشجویان ایران آورده است: هر اقدامی که موجب ارتقای معرفت و علم و بینش و بصیرت و شعور اسلامی و جهل‌زدایی و ارتقای روح دانش‌جویی گردد سبب خوشنودی و رضایت حضرت بقیة الله مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء می‌باشد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «قَدْ جَاءَکُمْ مِنَ اللهِ نُورٌ وَکِتَابٌ مُبِینٌ یَهْدِی بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَیخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّور».المائدة(15-16)
السلام علیکم یا ابناء القرآن. یا ابناء سورة الفاتحة، ابناء سورة یس، ابناء سورة التوحید، ابناء سورة النمل و النحل، ابناء سورة الکوثر والعصر و رحمة الله و برکاته.

سلام بر شما قرآنیان عزیز، اساتید عظام و دانشجویان پاک‌سرشت با اخلاص، و سلام بر دوستداران شما.

با تبریک به شما شیفتگان و قرآن‌پژوهان، حافظان و قاریان قرآن که افتخار حضور در مکتب علم و هدایت قرآن را دارید اینجانب، این مقام را - که شما حائز آن می‌باشید- گرامی می‌دارم و آن را با افتخار می‌ستایم.

در این دو آیه شریفه، هویت و حقیقت دعوت قرآن بیان شده است؛ دعوت و هویتی که هر چه انسان با قرآن مجید آشناتر شود به حقیقت و واقعیت آن بیشتر آگاه می‌گردد.

عناوین برجسته و ممتاز و بی‌رقیب و بی‌نظیرِ «نور، کتاب مبین، هدایت بخش، راهنما به راه‌های سلامت و نجات‌دهنده از تاریکی‌ها» وصف این کتاب است که هر چه در آن بیشتر تدبر شود، بر انسان ظاهرتر می‌گردد و ظلمت‌ها، جهل و گمراهی‌های گوناگون را می‌شکافد و قرآنیان را به سوی درجات بالاتر و بالاتر علم و آگاهی و بیداری و معرفت پرواز می‌دهد.

این حال پاک و رستگاری و دوری از عوالم حیوانیت و تقرب به خدا و هم‌طرازی با ملائکه مقرب را نمی‌توان توصیف کرد. فقط قرآنیان و شخص قرآن‌پژوه، آن را درک می‌کند و می‌یابد که به چه آفاق وسیعی هدایت شده و به چه مسیر ملکوتی راه یافته است که هرچند آن آفاق را درک می‌کند، اما زبان و بیان خود را از توصیف آن ناتوان می‌یابد؛ و چه رستگارند کسانی که از دریاهای علم و هدایت و قرآن و کتاب‌هایی که برگرفته از قرآن است، مثل نهج‌‌البلاغه، صحیفه شریفه سجادیه، صحیفه کامله، صحیفه ثانیه و ثالثه و رابعه و خامسه و خزائن علوم اهل بیت علیهم‌السلام که همه قرآنی و شرح و بیان ما فی‌القرآن است استفاده می‌نمایند.

اینجانب با تکریم تمام از این مسابقات قرآنی که با مشارکت دانشجویان عزیز و امیدهای آینده اسلام برگزار می‌شود، از خداوند متعال برای آنان توفیق بیشتر طلب می‌نمایم.

این برنامه‌ها و هر اقدامی که موجب ارتقای معرفت و علم و بینش و بصیرت و شعور اسلامی و جهل‌زدایی و ارتقای روح دانش‌جویی گردد سبب خوشنودی و رضایت حضرت بقیة الله مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء می‌باشد.

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
لطف الله صافی
24ذی الحجة1432
30/8/1390
/901/د102/ج

تاريخ انتشار: ۱۳۹۰/۹/۱  |  ساعت انتشار: ۱۲:۴  |  کد خبر: ۴۶۳۹۲۲  |  منبع: خبرگزاری رسا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال