سرود، هنری فاخر و بیان‌کننده احساس‌های جمعی و ملی است

سرود،

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری در نشستی با معاون فرهنگی کانون از محمدرضا زمردیان خواست با راه‌اندازی انجمن‌  سرود در کانون مسیر فعالیت آینده‌سازان علاقه‌مند به حوزه سرود در کشور را برای فراگیری این هنر فراهم کند.

وی با اشاره به دیدار سال جاری شاعران با مقام معظم رهبری و بیانات ایشان در خصوص اهمیت شعر فاخر و تولید سرود ملی و دینی خواستار توجه جدی به هنر سرود و گسترش این فعالیت در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

مدیرعامل کانون با بیان اینکه سرود یکی از مردمی‌ترین مصنوعات ادبی و هنری است که تاثیرگذاری عمیقی در طیف‌های وسیع مردمی دارد و می‌تواند به عنوان ابزاری ارزشمند برای بازگوکردن احساسات جمعی و ملی شناخته شود، بر اهتمام بیشتر معاونت فرهنگی کانون نسبت به آموزش این هنر در بین کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

ایجاد انجمن‌های تخصصی در حوزه‌ فعالیت‌های مختلف ادبی و هنری اگرچه در کانون دارای پیشینه است اما به تازگی قرار است این انجمن‌های ویژه کودکان و نوجوانان در رشته‌های مختلف افزایش پیدا کند و به تخصصی‌شدن فعالیت‌های کانون کمک کند.

انتهای پیام/

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۸  |  ساعت انتشار: ۶:۱۸  |  کد خبر: ۴۱۳۳۵۳۲  |  منبع: باشگاه خبرنگاران  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال