لزوم شناسایی و فعال سازی ظرفیت بخش‌های مختلف استان در حوزه سلامت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر جایگاه موثر تشکیل کانون‌های سلامت در محلات تاکید کرد و گفت: ظرفیت بخش‌های مختلف استان در حوزه سلامت شناسایی و فعال شود .

«محمدعلی طالبی» در کارگروه سلامت،ایمنی و امنیت غذایی استان ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت اظهار کرد: سلامت را نمی‌توان به یک یا دو دستگاه متولی محدود کرد و با توجه به مولفه‌های متعدد تاثیر گذار بر این موضوع می‌توان طیف گسترده‌ای از نهادهای اجرایی را در این موضوع تاثیر گذار دانست .

وی‌ افزود: بدیهی است که دانشگاه علوم پزشکی در این مسیر محوریت و نقش گسترده تری دارد و بسیاری از برنامه‌ها و سیاست‌ها باید در مجامع تصمیم‌گیری از جمله کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی بررسی و هماهنگ شود .

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: خوشبختانه توجه خوبی در بین دستگاه‌ها نسبت به تامین سلامت جامعه وجود دارد و انتظار می‌رود جهاد کشاورزی اهتمام جدی نسبت به تامین محصولات غذایی سالم داشته باشد که در این مسیر باید موانعی از قبیل هزینه‌های استاندارد برطرف شود .

طالبی تصریح کرد: امید است شاهد همکاری همه دستگاه‌ها برای اجرای بسته خدماتی پایه کارکنان و نیز اجرای طرح تشکیل کانون سلامت در محلات باشیم که در این خصوص باید از ظرفیت و مسئولیت‌هایی که در شرح وظایف شهرداری و شوراهای اسلامی وجود دارد نیز استفاده کرد .

وی در پایان بر همکاری لازم از سوی تمام دستگاه‌های اجرایی برای ارائه اطلاعات صحیح در خصوص جمع آوری شاخص‌های 69 گانه عدالت در سلامت تاکید کرد .


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۹  |  ساعت انتشار: ۰:۲۸  |  کد خبر: ۳۹۳۱۶۵۴  |  منبع: خبرگزاری تابناک - یزد  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال